• bir kadın göğüs ölçüsü için dd diyorsa kafan kadar göğüslerim var diyordur.
  • i$ten mi kovuldunuz.. hemen basin bi dd:

dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=1000000 count=1000000

harddiskinizin agzina verin..
  • bir sutyen boyutu
  • 3 partitionu bulunan (bir tanesi lvm) bir linux diskinin imajini almak icin usengecligimden acronis'inden tut clonezilla'ya kadar 4-5 urun denedim, hepsi de "he abi kopyaladim abi" diyerek bitirdi isi. diskin boyutu 250gb, %90 dolu. sikistirmanin kullanilmadigi backup dosyasinin sadece 20gb oldugunu gorunce "la noliy" dedim, gittim baska bir diske restore ettim, tahmin ettigim uzere lvm sessiiizce ignore edilmis.

sonradan geldi dd aklima, "dd if=/dev/sda of=hedehode.img conv=noerror,sync" ile cotank diye yaratti imaji.

yanlis bir parametre veririm diskin icine sicarim korkusundan bunca zaman bosa uzak durmusum senden dd, al hakkini teslim edeyim buyur.
  • disk duplicate.. (bkz: unix) icin bi program.
  • ks. direct drive (bkz: walkman)

walkmanlerde daha iyi bir teyp sürüşü sağlayan, quartz ile zamanlaması sağlanarak, belt yerine çark ile sürülen bir sistem. genelde çok pahalıydı pek tutulmadı zaten kasetinde devri geçti. bir anlamı kalmadı.
  • iühf'de, "şartlı not"lardan bir diğeri... diğeri dc... kredi olarak 1'e tekabül eder, eğer ağırlıklı genel not ortalaması 1,8'in altında ise, alınabilecek derslerden biridir...
  • (bkz: double damage)
  • "dd olsun benim olsun dedirten" not.
  • orta halli öğrencinin zor derslerde kurtarıcı notudur. çalışkan öğrenci bu notu almaz ama alırsa ortalamasını ciddi göçerteceğinden, kahrolur. tembel öğrenci için ise dd almak pirus zaferidir, dd, o öğrencinin yakalaması gerektiği 1.80 veya 2.00 hedefinden uzaklaştırır ve o ders yeniden karşısına çıkar. ama orta halli öğrenci için tadından yenmeyen nottur. mesela öğrencinin ortalamsı 2.30 olsun. bu adamın, normalde, akademik kariyer, yüksek lisans gibi taslarda bezi olmaz. ortalamadan kalması da zordur, işte böyle kimseler için dd süper nottur ve özellikle geçilmesi zor olan derslerde can simidi vazifesi görür.
hesabın var mı? giriş yap