• orul orul bir aktroll.

cuma hutbesinden çıkar çıkmaz, nefretini kusmuş gene.

sana mı soracağız lan hangi konuda yazacağımızı.

(bkz: #102759606)
  • face&body adında aşmış bir fondoteni var. orta kapatıcı ki zaten istediğim buydu ama öveceğim kısım bu değil. fondoten bildiğin bakım yapıyor yüzüme. sildikten sonra bakıyorum ki cildim parlıyor, ışıl ışıl!
    her kuruşuna değiyor o aynadaki görüntü.
    gün içinde ne çizgilere doluyor, ne akıyor ne başka bir şey. gönül rahatlığıyla kullanıyorum ve herkese öneririm.

ilk ve tek fondotenim olduğu icin diğerleriyle kıyaslayamayacağım ama bu fondöten benim için 10/10
  • eyeshadow bazını fiyat/performans açısından düşük bulduğum marka.

hayatımı kardeşim için en iyi eyeshadow bazını bulmaya adamış gibiyim. ablalık bunu gerektirir.

sanırım en iyisi smashbox çıkacak sonunda.
  • rujları bağımlılık yaratan marka. evet biraz pahalı bir marka ama siz buna değersiniz

(bkz: dior addict)
  • parfümlerini kimya fabrikalarına bağlı çalışan nose'lara değil bizzat kendisine çalışan parfümörlere yaptırır. şu an da firmanın parfüm bölümünde françois demachy var. 2006'dan beri françois demachy dior'un in-house parfümörü olarak çalışıyor. özel koleksiyon serisi'de dahil olmak üzere parfümlerin %90'ını o yapıyor. aynı chanel'in şu an da olivier polge, hermes'in christina nagel, louis vuitton'un jacques cavallier ile çalışması gibi. eğer başka parfümör'e bir parfüm yaptıracaksa da o parfümör lvmh için çalışıyor oluyor. (dior'un bağlı olduğu holding) misal dior - eau noire (özel koleksiyona ait bir parfüm) francis kurkdijan'a ait. ayrıca parfümleri chateau de colle noire isimli christian dior'un eskiden sahip olduğu evde yapılıyor. ev bir nevi kimya laboratuvarı haline getirilmiş durumda. bu binada françois demachy, jacques cavallier ile birlikte çalışıyor.

françois demachy'nin 2006'dan beri dior için yaptığı bazı parfümler (liste baya uzun aslında):
    sauvage
    eau sauvage parfum
    miss dior absolutely blooming
    oud ispahan
    dior homme intense
    dior eau homme
    dior homme sport
    gris montaigne
    feve delicieuse
    joy
    miss dior cherie
    poison girl
  • dinlenesi pop smoke parçası.
  • 6-7 sene önce rouge dior serisinden bir ruj hediye gelmişti. rujun kıvamı, renk yoğunlu gerçekten güzel. yine de ruja o kadar para verilmesi taraftarı değilim amma.... bu kadar sene geçti hala sapasağlam duruyor. çok daha ucuz markalardan da çok yakın verimi almışlığım var (bkz: alix avien)'in shineplus serisi gibi. başka yerlerde bulamadığınız bir renk ruj varsa burada ve/ya da ruju allık olarak da kullanacaksanız ikisinin fiyatı tek üründe diye düşünülüp alınabilir. öyle bir ruj olsa şahsen alırım artık.

lip glossları için aynısını söylemeyeceğim. hele dior lip maximizer isimli ürününün herhangi bir parlak glosstan farkı yok.
  • dünyanın en iyi maskarası "diorshow ıconic overcurl mascara"
  • (bkz: aktroll)
  • engelle
hesabın var mı? giriş yap