• japon yapıshtırıcısı yalamanın orucu bozmayacagı fetvasını verebilen kurum
 • devletin bir birimi olarak dini konularda karar vermesi ile laikliğin gözüne çöp sokmaktadir. yine de toplumun dini konularda yeteri kadar olgunlaşmamış olduğu düşünülürse gerekli olduğu zamanlar da vardır...
 • turkiyede sadece sunni muslumanlarin temsil edildigi, alevi, sii, caferi...vb. gibi diger musluman mesheplerinin esamesi okunmayan hristiyan, musevi ve diger dinlerin laik devlet duzeni icerisinde temsil edilmesi gerekirsen tamamen es gecilen
  kurum demeye dilimin varmadigi olusum. ya kaldirilsin ya da diger dinler de temsil edilsin.
 • yemekhanelerinde çıkan öğle yemekleri şu ana kadar bir devlet ya da özel şirket yemekhanesinde yediğim en yakın lezzetteki öğüne beş basmaktadır.. içindeki insanlardan tanıdıklarım, evet, dinine bağlıdır, öğlenleri lavabolarda abdest alıp kurumda terlikle gezmeyi garipsememektedirler ve fakat yobaz değil gayet medeni insanlardır.. hani böyle bir iddia var diye değil bilgi olsun diye belirtiyorum.. yeni binaları gayet modern ve güzeldir.. ve fakat sadece 4 büyük dini tanımakta ve sadece birinin bir mezhebini temsil etmektedir.. 15000 imam da çay içmekten başka bi iş yapmayacaktır sanırım atandıkları takdirde.. ya da "squad rotation system" kullanılarak namaz kıldırabilirler bi ihtimal..
 • bilgi uretmeyen ve uretilen bilgileri biraraya getirmeyen bir kurumdur burasi. yayinlari da bi boka yaramaz. diger dinlerle yada mezheplerle ilgili arastirma yapmaya kalksaniz eliniz bogrunuzde kalir[ kaldi ordan biliyorum]. bet de olsa tek ses cikarma taraftaridirlar.
 • mukemmel bir kurumdur. 2003 yili butcesi 771,3 trilyon lira olup cv'min gidecegi yeni adreslerden birisidir.
 • dolaylı ve dolaysız vergilerimden giden her kuruşu günde beş vakit haram zıkkım ettiğim kurum. keşke özerk olsa, sünni-hanefi cemaatin gönüllü katkılarıyla bütçesini denkleştirse.
 • 2005 bütçesinden aslan payını almayı yine başaran kurumdur. 1.1 katrilyon lira olarak belirlenen bütçesi enerji , kültür , ulaştırma ve içişleri bakanlıklarını geride bırakmıştır.

  (bkz: turkiyede her 353 kisiye bir cami düsmesi)
  (bkz: yetmez)
  (bkz: recep takiyye erdogan)
 • 1 milyon dolar gibi ufak bir mebalığı kaybetmiş olan kurum aynı zamanda.

  http://www.hurriyetim.com.tr/…~4@nvid~485157,00.asp
hesabın var mı? giriş yap