• goldman sachs'ın baş ekonomisti robin brooks'un iddiası.

"brooks, türk lirası için adil değerin 21 lira seviyelerinde olduğunu belirterek, kurun tamamen serbest bırakılması durumunda çok sert bir düşüşle dolar/tl'nin 21 liralara gerileyebileceğini söyledi."

şahsi yorumum, bir kere en basit dolarda böyle bir düşüş olması durumunda, yapılacak artışla beraber asgari ücret 700 dolarlara gelecektir. türkiye'de bu seviyede asgari ücretin olması mümkün değil. bu "ekonomist" arkadaşın iddiasını safsatadan ibaret görüyorum.

kaynak
  • kesin suan tl pozisyondalar. bu firmalarin hepsi pozisyona göre hikaye uretiyor.
  • işte o zaman kudüs düşer.
    ha düşer, şöyle olur panik havası oluşur, anlık dolar enflasyonu olur piyasada, düşük kurdan tekrar toplanır aradaki 7 liralık fark da cebe atılır.

işte büyük resmi gördüm yine.
  • demek ki 7 lira birden yükselecek.
  • ay çok komik
  • biz söyleyince inanmazsınız. goldman sachs söyleyince tutuşursunuz. yerel seçime kadar 24'lere böyle bir şey bekliyorum. görsel

günlükte henüz çalışmamış bearish engulf var 24 hedefli. ayrıca yorumlara bakarsanız kimse düşebileceğine inanmıyor. bunu market psikolojisini anlama amaçlı bir indikatör olarak kullanabilirsiniz. borsada çoğunluğun tersine giden parayı vurur genelde. ytd

ama şu da unutulmamalı daha yukarı sıçrayabilmek için geri adım atmak gerekir. düşüş olursa bu kalıcı olmayacaktır. taşıma suyla değirmen dönmez.
  • faiz bu şekilde artarsa gayet tabi olacak olan budur. zamanında nasıl 10 liradan 7 liraya düştüyse bu sefer de böyle bir düşüş olacak. bu ay faizler %40'a çıkacak. %50'ye kadar yolu var. siz bakmayın burada son dönemde ev-araba alıp kuduranlara. onlar daha çok kudurur. *

faizler 23 kasımda yüzde 40'a çıkınca iyi izleyin. dolar 25 seviyesine inecek hızlı bir şekilde.(ytd)

reisin akıl sağlığı sonunda yerine geldi çok şükür. *

şuan youtube ekonomistleri kuduruyor onlara ekmek çıkmıyor diye çünkü mehmet şimşek doğru adımları atıyor.
  • bunlar şifreli konuşuyor.
    cemaate sinyal veriyor.
    şifreyi kıran varsa pozisyon alalım.
    yanlış pozisyonda yakalanmayalım.
hesabın var mı? giriş yap