• iyi de tl'yi siz basıyorsunuz onun fiyatını kim belirliyor
  • bütün bildiklerim yıkıldı. nasıl yani gerçekten biz basmıyor muyuz ?
  • tekirdağ imam hatip lisesi mezunundan ekonomi dersi.

altyapının önemini gösteren başlık. olmayınca olmuyor yani.
  • (bkz: tl deger kaybetmedi, dolar deger kazandi) yorumuyla es deger zirvalardan biri, ikisi de ayri kulvarlarda yarisir o ayri.

--- spoiler ---
    linkin alt metni: türkiye büyük millet meclisi (tbmm) başkanı mustafa şentop, dünyada abd dolarının gizli bir silah olarak kullanıldığını belirterek, “doları basan biz değiliz, fiyatını belirleyen biz değiliz. dünyanın ekonomik sistemini bu manipülatif ortamdan kurtarmamız lazım. herkes kendi parasıyla alışveriş yapsın” dedi.
    --- spoiler ---

bir yere kadar okudum, sacmalardan biri dedim ama son cumle ile beni benden aldi. herkes kendi parasiyla.. dan sonrasini okuyamadim.

hadi ekonominin e'sini bilmeyenler tl basalim, dolara cevirip borc odeyelim desin, ama siz bir yerlere iyi kotu gelmis insanlarsiniz, yapmayin etmeyin ya. utanilarak hatirlanacaksiniz.
  • (bkz: thank you captain obvious)

yalniz hatirlatalim ulkeyi siz yonetiyorsunuz ve turk lirasi’nin deger kaybindan da sorumlusunuz. eger daha once de ifade edilen dolarin deger kazandigi tezinde iddialiysaniz da, hazir mikrofonu elinize almisken bir zahmet neden suudi riyalinin tl karsisinda 58 kurustan 1.45 tl’ye geldigini aciklayiverin.

zorunlu edit: haberin detayinda “...o kadar gizli bir toplanti ki...” kismi, std bir akp’linin dusunce yapisinin mevki farketmeksizin ayni oldugunu gosteriyor.

ayrica meclis baskaninin bagimsizligi falan vardi eskiden de, simdi ayni beklenti icerisinde olmak fazla naif olur sanirim.
  • sizleri de biz seçmiyoruz, ama beceremediğiniz halde yönetmeye kalkıyorsunuz.
  • bir balyoz darbesi ile inmediğinin itirafıdır.
  • nokta.
  • biri gitsin desin ki bu abiye : dolar yükselmiyor , tl değer kaybediyor.
hesabın var mı? giriş yap