• ibişe göre şemsiye yüzünden olamayacakmış. resimler medya fabrikasyonu. ibiş o kadar idiyot ki, ilk resimde yağmur bile olmadığını görememiş. trump olsa olsa o resimde güneşe karşı semsiye tutmuştur.
  • boktan bir durumdur. hemen belirtelim clinton başkan olursa o da boktan bir durumdur. meseleyi kendi ülkemiz açısından değerlendirerek hangi durumun daha az boktan olacağına bakmak gerekecek.

öncelikle trump kan kokan biri, söylemleri sert vs. düşünceleriyle hareket ederek clinton'ın daha evla olacağı düşüncesi, obama denilen kukla adamı nazara alırsak çökecek bir sav olacaktır. zira demokrat obama, hem söylem hem de duruş itibariyle trump ile taban tabana zıt bir iyi niyete sahip gözükse de döneminde yaşanan katliamlar, amerika'nın dış politikası, ortadoğuda yaşanan kıyımlar ile tarihin en kanlı abd başkanı olarak anılacaktır. trump'ın seçilmesini daha barışçı diye isteyemeyiz elbette ama clinton, ''kan dökülmesini durdurur. o yüzen seçilsin.'' demenin de bir mantığı olmadığı aşikar.

ikili ilişkilerin obama döneminde obamanın riyakar, ikiyüzlü politikasından dolayı aptal yerine konulmaya çalışılmaktan öteye gitmediği düşünülürse olası clinton döneminin de bundan farksız olmayacağını söyleyebiliriz.

bizi ilgilendiren en temel düstur hangi başkan adayının seçilmesinin abd alehine olacağıdır ki bence cevap trump olacaktır. içeride karışmış, dış politikada zora girmiş, ekonomisi berbat olmuş, iç ayaklanmalarla dolu bir abd bizim ve dünya için daha güzel bir abd olacaktır.

trump müslümanlara filan düşmanmış. eee ne var bunda? zaten şimdi de değiller mi? şimdi de bizleri hayvan yerine koymuyorlar mı? en azından götünü yiyim ayağı yapmıyor. düşmanın bile açık sözlüsünü tercih ederim. sikik liberal ağızla dost gibi görünen katilleri değil.
  • büyük ihtimalle gerçekleşecek olay.

george bush'un başkan olduğu ülkede herkes başkan olabilir. hiç olmaz olamaz demeyin.
  • demokratların salaklığı sayesinde olacak olandır... ulan bernie gibi biri dururken hillary ne lan???
  • işte bunlar hep amerika'nın oyunları
    simpsons'ın 2000 yılına ait bölümü ve donald trump 2015 yılına ait görüntüsü
    beyin yakan video
  • bu adamı başkan falan yapmazlar, lafın nereye gittiğini bilmeden, ağzına gelen herşeyi düşünmeden söyleyen bir insanın eline amerika hatta dünya bırakılmaz.

bak öteki teyze nasıl ağır başlı sakin kurnaz ve sinsice yaklaşıyor.
    (bkz: şarap yıllandıkça güzelleşir)

hangisi bizim için daha tehlikeli derseniz tabiki
    hillary clinton

sence kim olsun diyorsanız bence tabi ki yıldırım demirören olmalı.
  • keşke dediğim olay.
    demokratlar ortadoğuyu kana buladı, libya, mısır, fas, tunus peşpeşe darbelerle devrildi. türkiyede de benzer bir şey denediler. yarın pakistanda ve iranda da deneyecekler. ve ılımlı islamdan tut da en köktencisine, en sapığına kadar tüm islami terör örgütlerinden medet umdular/umuyorlar.
    trump'un derdi belli, rant. islamı da yabancıları da sevmiyor. amerikanın kendi içine kapanmasını savunuyor. sanırım bu dünya için bir süreliğine de olsa iyi olacak.
    hilary kazanırsa ortadoğuda kargaşa için gaza basacak.
  • şimdiden olmuş sayılan hadise.

amerikan entelektüel kesimi için zaten amerika aklını yitirmiş bir ülke; nediğü belirsiz bush ailesi, sırf kadın diye feminist damardan sebep cilalanmış sarah palin gibi çapsızlar, zenci müslüman babası ve ezilmiş azınlık kimliği ile barack obama gibi yanmasın keten helvacılar, vietnam gazisi bunak mc cainler, kocası başkan ve kendisi kadın diye hillary clintonlar ve son olarak gevşek ağızlı multi-milyarder donald trump. kadroya bak amk. bu adamlar 18 senedir başkan ve başkan adayları. bir daha ki seçimlerde aday olarak sırf gay diye ricky martin' i de bekliyorum.

pozitif ayrımcılık diye diye içine ettiler sistemin.

kennedy öldüğü gün bitmişti zaten bu iş.
  • bu "trump ortadoğu'dan çıkacak" mitini bu kadar ısrarla savunanların kaynağı ne merak ediyorum.

ortadoğu'dan çıkacak dediğiniz adam, ırak savaşı öncesi "we have to invade iraq" diye üstüne basa basa söyledi. savaş boka sarınca "ırak'a girmemeliydik" demeye başladı (yani herkes ırak'a girmemeliydik demeye başladığında). şimdi de "ben savaşa hep karşıydım" diye herkesin gözünün önünde yalan atıyor. bunlar kişisel görüş değil, her google'ı olanın ulaşabileceği bilgiler.

(edit: benim hatam olmuş, yanlış hatırlamışım. benim hatırladığım videoda konu ırak değil libya'ymış. ama ırak konusunda savaştan önceki demeçleri de çok farklı değil, "evet sanırım işgal etmeliyiz, keşke ilk işgal ettiğimizde düzgün işgal etseymişiz ve çıkarken petrolü de alsaymışız" demesi gibi. neyse sonuçta ırak konusunda da libya konusunda da başta savaştan yana olup bugün milyonlarca insanın gözünün içine baka baka "yoo ben enn başından beri karşıydım" diyebiliyor. kabak gibi video mesajı kaydedip yayınlamış olmasına rağmen libya konusunda "niye girdik libya'ya, iyiydi orası" diyebiliyor. burada bu adamı acayip savaş karşıtı gibi gösteren domatesler için benim bu yanılgım pek bir şey değiştirmiyor yani.)

ulan mallar, daha iki hafta önce clinton "ortadoğu'ya tek bir asker daha göndermeyeceğiz" derken bu deli ırak ve suriye'de askeri eylemler için rekor bir bütçe açıkladı. hadi clinton'ı inandırıcı bulmuyorsun diyelim, lan desteklediğin adam ırak ve suriye'de askeri müdahale için hayvani bir bütçe planlıyor, "girelim, çıkarken de petrolü alalım" diyor, gelmiş hala trump ortadoğu'yu rahat bırakacak diyorsun.

a) okuduğunu anlamıyorsun
    b) okumuyorsun
    c) bile bile burda insanlara yalan söylüyorsun.

trump'ın ortadoğu'yu rahat bırakmak falan gibi bir planı yok arkadaşlar. açın konuşmalarını izleyin, spesifik olarak bu konuda ne yapacağını söylediğine bakın. kendi sözlerine bakın diyorum bak, "bence ortadoğu'dan çıkmayacak" demiyorum. "ayı gibi bir bütçe ayırıp askeri müdahaleyle ortadoğu'nun amına koyucam, sonra da petrolü alıcam" diyor. kendi diyor.

not: olmayacaksporluyum.
  • abd de derin bir devlet olduğuna bu tip bir çıkıntıya seçimi kazansa bile ülke yönetimini teslim etmeyeceklerine inanıyorum. bi bakmışsın daha iki ay olmadan kalp krizi geçirmiş.
hesabın var mı? giriş yap