• bir üstünde dr.görkem cep vardır.
  • -sayın ev isminizi çok duydum.
    -normal amk aynı zamanda bir cins isim.
    -cins olduğunuzu da duymuştum evet.
  • (bkz: brakın bak)
  • proje zaten bariz tepeüstü gitme rekorunu kıracak olacak, lakin konudan bağımsız anlam ve fonotik olarak başarılı bir bir isim uyarlaması için şu bence daha uygun;

(bkz: güven hane)
  • (bkz: dr bilal)
  • monk ile kıyaslamak mümkün değil. (dizi adı ne olursa olsun) monk normal bir insan. tek farklı yanı okb. yani bunun dışında dizi bazında biri tamamen ayrıntıya yönelik iken (monk) house içinde tıbbi teknoloji de bulunan zor bir dizi. hugh lauire konusuna girmiyorum bile.
    monk'u geçen hafta tekrar izledim bir kısmını (1.5 sezon) gayet boktan bir oyunculuk ve senaryo var. yardımcısı klişe amerikan filmi sözleri ile oynuyor yaşıyor konuşuyor. o diziyi kurtaran tek kişi monk ve detaylar. monk'u çıkarıp izleyince gerçekten kötü bir dizi çıkıyor karşınıza.
    ama house diğer oyuncuları ile birlikte bir üst düzey dizi. konu tıbbi bakımdan da (bir kaç fantastik konu dışında) gerçek. ayrıca dizide hep etik olmayan davranışlar var ve bu hep tepki görüyor (senaryo içinde de tepki var) ev araştırmalar, deneme yanılmalar, kural dışı ilaç kullanımları vs.
    amerikan sağlık sitemi iğrenç bir sistem olsa da teknoloji dolu ve sürekli gelişien bir (tıbbi ilerleme anlamında) bir sistem. yani burada abd sistemi ile hastane dizisi yaparsanız herkes hadi lan der. türk sağlık sistemi ile yaparsanız da house'u elinde ssk reçetesi yazarken görebiliriz. çeviri yapılıyormuş (uğur bişey, kendi yapıyormuş) uyarlama demiyor. hoş doktor da var yanımda diyor. ama ne kadar uyarlarsan da olmaz. devlet hastanesinde çekemesin çünkü orijinali özel hastane. özel hastanede çeksen bu sefer özel hastaneler bunu kendilerine yakıştıramayacak ve sıkıntı çıkarabilecek. (orijinali stüdyo ve hastane karışımı çekilidi) stüdyo / set / plato kursan maliyeti kurtarmaz. kurmasan başka dert. bi de eminim ki bir kaç bölüm geçmeden ya doktorlar veya devlet, "doktorlar böyle değil, bu gerçekçi değil" gibi bir isyana başlayacaktır hepsi house'u çok iyi bilse de. bence glee uyarlaması gibi ölü doğacak bir proje. gereksiz.
    yapmayın bize bu eziyeti diyenlere de şaşırıyorum. lan hâlâ bu çakma kopya uyarlama uyduruk dizileri mi izliyorsunuz ki? house izlemiş bir insan nasıl şov tv veya sıtarı açıp bu saçma dizileri izler diyeceğim ama ablamdan biliyorum, house izlemesine rağmen 7-8 yıl önce m. ali erbil izleyip gülen biriydi..(bi de kanadada yaşıyor amk)
    neyse.
  • ironi amaçlı yapılmış,haddini aşmış isim önerisi.

entry/49525013
  • hastasının yüzüne bile bakmayan, hastasıyla senli benli konuşan, insan demeye dilimin varmadığı bir yaratık. saatlerdir boğuştuğum hastalığıma bir çözüm bulsun diye bu doktordan medet umarken, en sonunda kendisine güvenmeyerek gittiğim bir başka doktor şıp diye tanı koyup beni tedavi etti. çoğu doktor gibi aldığı parayı hak etmiyor. böylelerine güzelce bir dayak atıp, kimlerin vergileriyle maaş aldıklarını hatırlatmak lazım.
hesabın var mı? giriş yap