• ing. zindan
  • her zikredildiğinde mega hafıza programındaki " 'zindan'da su borularına vurup dançın dançın sesleri çıkartan mahkum"un hikayesini anımsatması nedeniyle tatlı bir tebessüm kaynağıdır kendisi.
  • (bkz: dan çın)
    (bkz: mega hafiza)
  • rezil ötesi bir ortama sahip, izmir bornovada mekan. yıllar önce okurken, sık takılıp adam gibi müzik dinlediğimiz mekandı.yıllar sonra bi gidip bakalım demiş bulundum, benimle beraber sürüklediğim eşim ve arkadaşlarımın karşılaştığımız manzarayı benim saflığıma vurduğunu düşünerek avunuyorum efendim. kendilerinden bu değişimi ön göremeyip gecelerini zehrettiğim için herkesin huzurunda özür dilerim.

şimdi senin istediğin şeyler çalmayınca rezil mi oldu diyorsunuz. hayır efendim konu sadece müziğin tarzı yada değişen ekollerden ibaret değil. kapıdaki at hırsızından tut, sahne önündeki kendi sıkışmış hedonistliğini ifşa edecek kadar mekan coşmuş durumda.bir öğrenci semti olan bornovada kitleleşmiş kezban kızlarımıza, asılmak üzere babasından arabayı bir günlük koparabilmiş yeni sermaye müteahhitinin evde kalmış oğlunun baş mekanı, sahnedeki müzisyenimsi zibidiler de bu kıvılcıma ortam hazırlayan tiplerden ibaret. hanım kızlarımızda kendini beğendirme çabası mekanın tuvaletinde gün yüzüne çıkıyor. göğüslerin daha büyük gözükmesi için sünger takviyeleri, bilmemneli sütyenler, sıkıştırdıkları etlerini rahatsız ediyor. gece boyu alkolü alarak kızla göt göte takılıp ağrıdan gebermiş taşaklarını rahatlatmak için sürekli tuvalete giden adamlar. hipster takılan tiplerin gereksiz yavşaklığından kırılıyor içerisi.

biz eskiden öğrenciydik lan, giriş parası olur mu olmaz mı diye kıvranırdık. ucuz olsun diye dışarı çıkar bira içer içeri öyle girerdik. küçük park dediğiniz yerde neden bir park yok hiç düşündünüz mü acaba. biz orda mazotlanıyoruz diye kaldırdılar o parkı. şimdi hiç bir ekonomik politiği olmayan asalak hücrelerin kapsının önüne babasının arabasını getirip park ettirerek hava attığı bir mekan dungeon.

son olarak mekanlar zamanla sıfat değiştirebilir fakat dungeon bu değişimden nasibini istila edilmekle almış.
    bu kitle zamanında politik olarak da karşı durduğumuz rainalarda takılan züppelerin kardeşleri ve el değiştiren sermayenin yeni asalaklarıdır. burjuva sermayesi el değiştirirken birinin keybedişi birinin yeni palazlanması kendini böyle ortamlarda piyasaya çıkartır. dungeonlar bitmez.
  • çok değil birkaç sene önce burada kanca, makine, punch gibi gruplar çıkardı ve izmir'deki diğer yerlerden farkını hemen hissederdiniz. şimdi tamamen melissa diye vasat bir hatuna bel bağlamış durumdalar. yazık.
  • bornova'da zamanında gerçekten sağlam grupları barındırmış, şimdilerde ise belli bir saate kadar alternatif müzik yapan, gecenin ilerleyen saatlerinde de dımtıs dımtıs güncel şarkıları canlı yorumlayan birkaç grubu barındıran malesef artık club havasına girmiş, damsız girilmez uyarısına karşın içeriye girdiğinizde bir çok sahipsiz insanı görebileceğiniz, malesef kalitesi çok aşşağılara çekilen club-bar.. iç mimarisinin de gerçekten zindana benzemesi isim esinlenme sebeplerinden sanırsam.
  • mega hafıza reklamlarında en çok dinelediğimiz inglizce kelime.
  • ooze venue konser ve piyasa mekanına evrildikten sonra(yıllar öncesinden rock bar idi) kendini rock/pop bar kıvamından çıkarmadan şişe açılan/rezervasyon yapılan bir yerde parasına bakarak ilerlemekte olan bar..(ya ne olacağıdı rekabet yok)

90ların sonundan itibaren izmir gece hayatına bakış atan biri olarak size burda soad-blink182-korn-limp bizkitli yıllarda sağlam underground ve/veya amatör grupların ücretsiz konserlerini yapmakta olduğunu söyleyebileceğim için, saat 23:00 girip tüm masalarda peçete ile rezerve yazısını görünce ister istemez "bira istersem kızmazlar umarım" diye geçiriyor insan..

şöyle söylemek doğrudur.
    genel olarak istanbulda bile kan ağlayan, can çekişen "rock" kültürü ve bağlı aktiviteleri izmide de sürünüyor, bornovada pop/rock dinlenebilecek görece alterntif 3mekan ooze-dungeon-beri mevcut..beri blues büyüklüğünde otel lobi tuvaletleri biliyorum size fikir versin, ooze venue ise buranın daha "abeci" olanı..

şu anda izmir için emin olmamakla birlikte bornovada 300-400kişilik bir alternatif eğlence mekanı ihtiyacı net şekilde vardır..hatta şöyle söyliyim..girişin 30tl biranın 25tl olmadığı eğlence alanı bile(çadır bile olur yani) patlama yapabilecektir..

ne yazık ki-cümeleye gel şimdi- alternatif mekan alternatifsizliğinden dolayı kişi başı ayakta 4bira + türkçe pop/rock dinleyerek 100tl ödemek tek eğlenceniz..bornovadaki öğrenci ve nüfus demografisi düşünüldüğünde sağlam sikilmekteyiz..(entry sonuna doğru küfür etme eğilimi gösterdim ya la)

düzeltme: (bkz: 19 kasım 2018 alkol zammı)
    ünlü büyüğüm gandalf the greyden gelsin "run you fools"
  • davet edildiğim halde gitmediğim bir gece iki efendi insanı durduk yere, evet evet durduk yere, başka bir deyişle gözünün üstünde kaşın var diye hastanelik etmiş bodyguardları çalıştıran, türünün en kötü örneklerinden bir mekan. ilk duman konserine gittiğim yerdi, "sabaha kadar dens dens dens" dönemlerimizde ev sahipliği yaptı. ama artık belli ki çivisi çıkmış. gidenlerin her an üzerine yıkılabilecek olan, türünün en berbat örneklerinden bir pis kokulu zindan olmuş. ve boşuna değil, son 2 yılda 3 yada dört kere gittiğimde hep iğrenç şeylere şahit oldum. gitmeyin.
    lanet olsun, böyle mekanlar yüzünden insanlar evlerine kapanıyor..
  • izmir bornova' da güzel bir bar. fakat daha iyi bir yönetime ihtiyacı var. en başta kapıda duran bodyguard ları değiştirmeliler. adamların çoğu arabesk tipler ve kendileri gibi insanları içeriye alyorlar. bu yüzden kavga pek eksik olmuyor içeride. eli yüzü düzgün insanların çoğu damsız girilmez geyiğiyle içeri alınmıyor.
hesabın var mı? giriş yap