• hem başarılı hem de yakışıklı oyuncu..
    ben bir ara buna fena kafayı takmıştım her filmini izledim ..
    neredeyse ispanyolca öğrenip karşısına çıkacaktım falan..
    geçti ..
  • ispanyolların, insanın kanını daha hızlı akıtabilme potansiyeline sahip olduklarını test edebileceğimiz nadide bir örnektir kendisi.
  • bir çeşit fantezi nesnesi.
  • nasıl sırf stefano accorsi için italyanca öğrenilmeliyse, bu adam için de bir kaç kelam ispanyolca fena olmaz.
  • yıllar önce izlediğim thesis filmi ile kendisiyle tanışmış olup, bir daha aklımdan çıkaramadığım adamdır.yakışıklılığın nirvanalaştığı şahsiyettir.

kendisi için ispanyalara gitmeyi göze almış insanlar tanıyorum.zira bunlardan biri de benim...
  • transsiberian filminde carlos karakterini canlandırarak filmi izlenebilir kılan, uzun bir aradan sonra beyazperdeleri tekrar şenlendiren, yakışıklı ispanyol.
  • erkek pelin batu...aha da buyrun...
  • cinsel keşiflere hız verdiğim 2000'li yıllarına başında novo filmiyle tanıdığım esmer beyazı. ergenliğin çalkantılı sularında içime akan ilk erkeklerdendi. bembeyaz teninde parlayan siyah kılları, kara gözleri, kirpikleri, bal dudaklarıyla yüreğimde atlar koşturmuştu. güzel bi erkekti o zamanlar.
  • hayatımda görüp göreceğim en güzel gözlere sahip ispanyol oyuncu. iyi bir oyuncu demeyi de çok isterdim çünkü kendisine bayılıyorum ancak bir oyuncu olarak gayet vasat. tabii ki bir 'ispanyol aktörler klasiği' olarak her filminde çırılçıplak soyunup bilimum eşcinsel, zihinsel özürlü ve bunun gibi 'problematik' tipleri canlandırmış olsa da yakışıklı bir surat ve mükemmel bir vücut olarak görünmekten öteye gidemedi. ancak bu kadar yakışıklı olup böylesine alçakgönüllü ve mütevazi bir ünlü insan daha önce hiç görmedim. "yüzüme dikkatli bakarsanız gözümün altındaki morlukları görürsünüz, siz de haftada dört gün mecburen vücut çalışsanız benim gibi bir vücuda sahip olursunuz, ingilizcem çok kötü son filmimde ingilizce oynamak için durmadan ders aldım yine de çok zorlandım" gibi açıksözlü laflar ediyor. pedro almodovar için kadın kılığına girip fotoğraf çektirmiş, (http://www.eduardonoriega.com/web1024.html) kadın hali de çok güzel. hem de müzisyen, dört yaşından beri piyano çalıyor, eh insan allahından başka ne ister..
  • kendisinin filmografisi:

novo (2002)
    cha cha cha! (2002)
    burnt money (plata quemada) (2001)
    the devil's backbone (el espinazo del diablo) (2001)
    a question of luck (2001)
    visionaries (2001)
    nadie conoce a nadie (1999)
    the yellow fountain (1999)
    cha cha cha (1998)
    open your eyes (1997)
    thesis (1996)

her genc kizin ilk goruste "bu benim olsa keske" diye dusunmesine sebep olan ispanyola.
hesabın var mı? giriş yap