• ek$i sozluk'un daha onceden defalarca zirve'lerde "ya olsaydi" diye hayali kurulmu$ (bkz: sozlugun gelecegi hakkinda ongoruler), artik gercekle$tirilmesine ramak kalmi$ proje. (bkz: sozlugun kitap haline gelmesi)

entry'lerin basili kopyasi olmaktan ziyade, hem sozluk'ten haberi olmayanlara sozlugu anlatacak hem de hali hazirdaki sozluk kullanicilarina sozluk hakkinda bir cok ho$ gozden uzak kalmi$ ayrintiyi sunmasi amaclanmi$, bilahare bir best of da icerecek olan, editorlugunu cem aka$'in yaptigi kitap..

kitapta du$unulen onlarca egzantirik bolumun yani sira (mesela 2000'den fazla yazarin online gorunecegi bir kimler var listesi gibi), sozluk hakkinda bir cok istatiksel bilgiye de ula$maniz mumkun olacak.. sozluk efsaneleri'nin kamera arkasini bu kitaptan inceleyebileceksiniz.. sozlugun kilometre ta$i olmu$ olaylari ya$ayanlarin agzindan okuyabileceginiz bu kitap e$siz bir ba$ucu eseri* olacak!!.. (bkz: kantarin topuzu)

sozluk kullanicilari ve okurlari arasinda yapilacak bir anket'in sonuclarinin da bulunabilecegi bu $aheser kitapta, gercek hayatta yapilacak bir sozluk zirvesi'nin kayitlari da yayinlanmasi planlaniyor.

sozlukteki belli ba$li yazarlarin da katilacagi kooperatif bir cali$ma olacak olan kitapta en buyuk katkiyi sozluk yazarlarindan bekledigimizden fikir ve onerilerin de bu ba$likta yer almasini bekliyoruz.
  • sozlugun tamaminin degil (bkz: sozlugu print etmek) bir kullanici grubu tarafindan secilecek belli ba$li entryleri icerecek.. 4 gun idare edecek yiyecek ve suyumuz var dolayisiyla sakin olun..
  • kitabın bir yerinde boş bkz verilsin. espri mahiyetinde. ilgili bkznin olduğu sayfada sadece yok bööle bişi yazsın.
  • "ben bunları daha basılmadan önce okumuştum" dememize olanak sağlamış olan kitap.
  • ayrıca "sırtımdan para kazanılmasını redediyorum, ne dagıtım sirketlerinin ne kitapcıların ne yayınevinin ne de herhangi baska birilerinin" butonu da lazım bence.
  • ekşi sözlük on üç yaşında zirvesi'nde dağıtılan ve 2011 yılının en beğenilen entrylerinden oluşan, sadece 300 adet basılmış kitab-ûl mukaddes.
  • bostancı'da 2 liraya ikinci hatta üçüncü elden aldığım kitap. 2002 yılında basımı yapılmış. kim ne derse desin, hani sözlük yeni nesillerle eski güzelliği yitiyor gibi konuşmalar. hepsi boş. sözlük olgunlaşmış, sözlük büyümüş, sözlük adam olmuş ve çok güzel olmuş.

kitap da güzel, nostalji....
  • entrylerinin yavaş yavaş para,kazanmak ,telif hakkı gibi konulara kayarak yazarların gözlerinde yeşil dolar ışıkları yansıtan bir eylemin ana konusu*
  • kitabın içinde hediye olarak verilen posterin, kadıköy - alkım kitabevinde raflardan en görüneninin cephesinde asılı olması bir suser olarak beni taa derinlerden etkilemi$tir.
  • ssg veya birinci entryde sozu edilen "belli baslı sozluk yazarları" nın paraya ihtiyacları varsa aramızda toplayalım, yok populariteyse tvlere gazetelere çıkartalım, daha "naylon"lastırmanın ne anlamı var sozlugu dedirten proje.
hesabın var mı? giriş yap