• sabah sabah cuk sesi getiren haber.

ben gaf sanıyordum ama kanzuk'un sözlüğü facebook'a benzetmesi gerçekmiş. sözlük bizim sandığımız sözlük değilmiş artık. idealizm, romantizm yalan tek gerçek kapitalizm!
  • şu son emniyet olaylarında birilerinin neden bu kadar g.tünün derdinde olduğunu net olarak gösteren sebeplerden birisidir aslında bu şirket olayları. adamlar milyonları cukkalayıp, parasına para katma derdinde kim sikler la yazarları.
    limited filan diyor ya firma işte burası temel amacı da karını maksimize etmek. baksana festivaller filan oluyor ne diyordu bunlara ik'cılar, heeh piar olayları hep bunlar da, firmanın duyulurluğu, iyi tanıtımı, müşteriyle iyi ilişkileri filan.

atriz mi artiz ne arar la sözlükte.
  • umudum bu olayin (bkz: sictigimizin resmi.jpeg) olmamasidir. 12 yildir sozluk varken simdi bu gelismelerle "iste ssg'nin amaci ortaya cikti" falan diyerek suclamak onyargidan ibaret olur. ssg de yemek yedigi kaba pislemez herlade? bekleyip gorucez artik.
  • türlü projelere ışık tutmuş ticari hamle.
    ünlü olay kutusunun yanına, hmmm ne bileyim haftanın fırsatı veya şok şok şok yazılı yeni bir kutucuk eklenir, olaylar gelişir.

örnek olarak da;

- analbank'tan sözlük yazarlarına süüper fırsat. temmuz ayında tüm internet bankacılığı işlemleri yazarlara masrafsız komisyonsuz...
    - avrupa yakasının rezidanz anlayışını değiştiren yarrakium towers şimdi sözlük yazarlarına peşinatsız ara ödemesiz ve karma kaygısız 240 ay vade ile...
    - büllük ocakbaşı'da kebabını ye künefeni sor. sözlük yazarına künefe bedava. (motorla servisimiz vardır)
  • ekşi sözlüğün digg v4 vakası olacaktır.
  • eğer bu olay gerçekse benim açımdan ekşi sözlük oluşumu kendini sonlandırmıştır. sekiz yıldır takip ettiğim, altı yıldır da bilfiil katkıda bulunduğum bu oluşumun kuruluş amacına ters buluyorum bu girişimi. ekşi sözlüğün bu güne kadar savunduğu her şeyin tam karşısında yer alıyor. tamam, ssg para kazanmak istiyor olabilir ama keşke bunu sözlüğe bir metamorfoz geçirtmeden yapabilseydi. eski sözlük içinde olmasam da, yazamasam da bana göre bir yerdi ama haberde anlatılan yer bana göre değil. yeni sözlük kötü demiyorum sadece orada bana yer yok.
  • umarın sözlüğün amatör ruhuna, yazılanların samimiyetine darbe vuracak sonuçlar doğurmaz. işin içine para girince buranın tadı kaçar.
    (bkz: para karşılığı ısmarlama entry girmek)
  • rock barlarda, saat 4 civarı olunca mekanın boşalması için arabesk çalınmasına benzeyen olay. birileri bize siktirin gidin mi diyor
  • (bkz: ekşifoni)

şakaysa hiç komik değil, ciddiyse de komik değil; acınası. ekmek derdine mi düştünüz lan? mark zükerberg'e mi özeniliyor anlamıyorum. sözlüğü ekşi sözlük olmaktan çıkaracaktır, yazarların sözlüğe verdiği önemi, duyarlılığını azaltacaktır, uzun vadede sözlüğün sonunu getirecektir. yapmayın etmeyin lan.
hesabın var mı? giriş yap