• bu farklı bir ses, farklı bir ton ya. ne dense ne yorumlansa, hakkında ne konuşulsa az. türkiye'de bu sesi taşıyan birkaç sanatçı ya var ya yok. gerçekten çok iyi. eleni hanım söylerken şöyle bir durup eskiye dalmak kaçınılmazdır..
  • bu kadının sesi ayrı bir "kadın'dır." eleni emreder, o kadın söyler. bir de glykeria var fakat o ayrı bir içlenmenin konusu.
  • benim için en süper şarkısı apo pou n'arhiso'dur. ne diyor hiç bilmiyorum ama cok tatlı.
  • bugün bu https://open.spotify.com/…si=hlknsyurrtgegqdos9ip4w muazzam şarkısı ile tanıştım. tanıştığımdan beri sürekli dinliyorum. sözlerinin güzelliği de ayrı muhteşem. itiraf edeyim bana (bkz: reenkarnasyon)'u çağrıştırdı, yeniden bir buluşma ve hatırlama havası verdi.

“dünyanın penceresinden ışık giriyor. korkmuş ruhunu aydınlatmak için.”

“ve hafızan seni hatırlayamıyor, tanıdık yüzler acele ile geçtiler. hiçbir zaman kalbinde olmamışlar gibi.”

“sesler duyuyorum, sesler. ruhumun geçmişinden.”

“dünyanın penceresinden göreceksin beni. ama beni güneş ışınları ile karıştırma.”

“yanından geçtiler ama sen onları görmedin.”

çeviri için (bkz: #147257741) çok teşekkür ederim.
  • dunyanin penceresinden isik giriyor
    korkmus ruhunu aydinlatmak icin
    postaci artik ölü
    ve hafızan seni hatırlayamıyor
    tanıdık yüzler acele ile geçtiler
    hiç bir zaman kalbinde olmamışlar gibi
    sana yalan söylediler ve aldattılar seni
    sen ise sadece bir merhaba ile sıyrıldın
    sesler duyuyorum sesler
    ruhumun gecmişinden
    sesler duyuyorum sesler
    kabahat sende değildi ama kabahatliydin
    dünyanın penceresinden göreceksin beni
    ama güneş ışınları ile karıştırma beni
    bütün arkadaşlarım erken gittiler
    yanından geçtiler ama sen onları görmedin
  • başlığı görünce aklıma (bkz: gramma kai grafi) şarkısı geldi. öyle hüzünlü, öyle acı..

eleni vitali-gramma kai grafi
  • ena xeimoniatiko şarkısına takmiştim bi ara. uzun yolculuklarda alıp götürüyor insanı
  • ilk dinlediğim an yunanistan'ın müzeyyen senarı demiştim. playlistte kimseye etmem şikayetten sonra gramma kai gelir.
  • anna vissi'den daha çok sevdiğimdir. insanın yunan adalarına taşınası gelir şarkılarını dinleyince.
hesabın var mı? giriş yap