• normal olana vurgu yapmıştır. sansasyonel bir paylaşım olmadı mı kimse anlamıyor çünkü. gerçi böyle bir paylaşımda da kadının memeleri birileri tarafından cinsellikle öne çıkartılıyor.

meme cinsel bir obje değildir, meme bebeği emzirmek için vardır!
    geldiğimiz çağda erkeklere seksi geliyor olabilir, ama bu durum bir kadının memesini açıp bebeğini emziremeyeceği anlamını taşımaz. emzirdiği an da tuhaf bakışlara maruz kalır anlayışını da haklı kılmaz.
    kadının vurgusu da şudur; bebeğimizi temiz yerlerde emzirmeye hakkımız var. demek ki rahatsız bir şeylerden.

eğer görmek istemiyorsanız kafanızı çevirin, kadının memelerine bakmayabilirsiniz ve kadın değil siz sapkınsınız.

olm başlardaki entryler gerçekten iğrenç ve sizi destekleyip fav atıp oy veriyorlar. hepiniz kadının memesini göstermesine tepkilisiniz, hiçbiriniz düşünmüyorsunuz o çocuğu. o çocuk toplum içinde acıkıp huysuzlandığında ve kadın çocuğu emziremeyecek bir yerde olduğunda napmasını önerirsiniz? hadi onu geçtim kadının ,sıcakta çocuğu emzireceği zaman üzerine bir örtü aldığını ve çocuk doyuncaya kadar o örtüyü kaldırmadığını düşünün. annesini geçtim ama çocuğa yazık. biz üzerimizi örtmeden sıcaklara dayanamıyorken, küçücük bir bebeğin ne hale geleceğini düşünün... düşünün diyorum; ama hiçbirinizin bunu düşünmeyeceğini biliyorum. bu entryi eksileyip kadınları linçlemeye ve ayıplamaya devam edeceksiniz. gerçekten gün geçtikçe toplumdan ve ülkemden daha fazla soğuyorum.
  • son zamanlarda sosyal medyada sıkça görünüyor. amaç emzirmenin gayet insani bir şey olduğunu topluma göstermek.

gerçek amaç ise instagramın kurallarına takılmadan meme gösterip etkileşim almak. bunun haricinde en ufak bir amaçları varsa ben de bir şey bilmiyorum.
  • yanlıştır, teşhirciliktir ve kendime saygım yok davranışıdır.

belki de doğum sonrası kilo vb nedenlerden dolayı kendisinin arzulanmadığını düşünen bir kadının bakın ben hâlâ buradayım mesajı da olabilir.
  • emzirmek dünyanın en güzel duygusudur. bebeğini emziren bir kadının o andaki düşüncesinin de teşhir olabileceğini ya hiç bebeğine emzirerek can vermemiş biri, bir erkek*, ya da çok baskılanmış, ben yapmadım/yapamadım başkası da yapmasın diyebilecek bir kadın düşünebilir.

kimsenin selfiesi ile de ilgilenmiyoruz çoğu zaman ama aynaya bakıp kendini o gün çok beğenen bir insan bunu paylaştığında bakıp geçiyoruz.
    kimsenin yediği yemekle de ilgilenmiyoruz, bakıp geçiyoruz.
    gerçekten kimsenin arabayla tünelden geçerken ne dinlediğini merak eden var mı?
    kimsenin anlaması gerekmediği bu kutsal duyguyu yaşarken bu anı paylaşmak isteyen bir kadını eleştirmek bir tarafa, teşhircilikle hatta daha ağır kelimelerle suçlamak da en hafif tabirle ayıp.
    velev ki beğenilmek için, etkileşim için paylaştı, kime ne yahu!
  • emzirmek bir seçim değildir evet lakin emzirirken fotoğraf paylaşmak bir seçimdir. bir kadın emzirirken fotoğraf paylaşıyorsa ilgi istiyordur. gerçi her fotoğraf paylaşan insan ilgi ister de bağzıları daha çok istiyor.

beni rahatsız eden bu fotoğrafın paylaşılması değil, yalan söylenmesi. aynı; "göt deliğime kadar açık ultra mini eteği kendim için giyiyorum" diyenler gibi. dürüst olsanız ortada hiçbir problem kalmayacak.

ilgi açlığınızla alakalı da bir problemim yok. sadece dürüst olun.
  • teşhirciliktir.

kadın memesi modern toplumlarda da teşhir edilmemesi gereken bir organ olarak görülüyor.

bebekleri bu terbiyesizliğe alet etmeyin.
  • benim de var böyle bir fotoğrafım ki en sevdiğim, en güzel fotoğrafımdır ama konu paylaşma kısmına gelince "neden" diye sorguluyor insan. bu an, benim çocuğumla en güzel anlarımdan biri ve sadece bende kalması gereken bir anı. paylaşma kısmı normalleşmemeli, bu kadar ilgi yoksunu olmayın.

"emzirmek bir seçim değil, zorunluluktur" savunması yapanlar var. dışarıda, toplum içinde çocuğunu emzirmek normal evet, bu bir yerde zorunluluk ama paylaşmak değil. e çok normalse tuvalette de fotoğraf paylaşın diyeceğim ama zaten yapıyorsunuz değil mi?
  • ahaha benim narsist ex de mahkemeyle paylaşmıştı, bebeğimi emzirirkenki fotoğraflarımı. yanyana uyuyakalmışız, meme de açık… yavrumun cinsel gelişimini bozmuşum:)
    (bkz: tövbe estağfurullah)
  • şu linkteki gibi bir amaçla da yapıyor olabilirler: https://www.eviemagazine.com/…s-nudity-on-instagram
  • normaldir. ancak en azindan friends 1. ve 8. sezonlari izleyen herkes bilir ki, bu sahneden tahrik olan erkekler var. en rahat karakterli, en genis goruslu joe ve chandler bile kendinden geciyordu carol ve rachel'i emzirirken gorunce. o yuzden hic de etkilenilecek birsey degil yaa filan demeyi birakalim. ve fakat birilerinin etkileniyor olmasi o fotografin paylasilamayacagi anlamina gelmez. faul yok, oyna.
hesabın var mı? giriş yap