• çok büyük ibnelik yapan oyundur. tam işi pişirmişiz, first date zamanı gelmiş. soruyo akşam ne yapalım. ilk seçenek sinemaya gidelim, birlikte olalım tarzı bir şey. ikinci seçenek akşam annemle yemek yemeyi tercih ederim. ilk seçenek için gem istiyor. gem de paralı. aslında güzel uygulama ama para tuzağı, ya da sadede zenginler için yapmışlar oyunu bilmiyorum. gem’ler de pahalı amk.
  • sürekli reklamları karşıma çıkıyordu, sonunda bugün indirdiğim eğlenceli app. love life hikayesiyle başladım önerilen olarak. içinde zibilyon tane hikaye var. chick lit havasında olaylar gelişiyor, bayılırım. lakin hikayeye yön vermek imkansız çünkü habire gem istiyor. istediğiniz şık 20 gem ve 20 gem 3 dolar. zenginim ama keriz değilim.

new york'a yeni adım atmışsınız, bisikletiyle size çarpan bir yakışıklı şehri gezdirmeyi teklif ediyor ve yok sağol ben eve gidicem diyorsunuz.

potansiyel yeni ev arkadaşlarınıza kendinizi sevdirmeye çalışıyorsunuz. ortaya fikir atıyorsunuz kız gecesi yapalım, pedikür yapalım dışarı çıkalım eğlenelim diye. o şıkkı seçemiyorsunuz, tv izleyelim demek zorunda kalıyorsunuz ve ev arkadaşlarınız size gözlerini deviriyor.

dergideki patronunuz azıcık stil sahibi olun diye kredi kartını veriyor, yanına da bir iki arkadaşını çağır git ne istiyorsan al harca diyor. yok sağol ben kabul edemem demek zorunda kalıyorsunuz.

crushınız size şarkı yazmış, akşam sahneme gelsene diyor. giyinip süslenmeye geminiz olmadığı için pijamayla bara gidiyorsunuz ahaha.

hay senin yapacağın işe. ve daha bir sürü kritik anda oldu o zaman bana müsaade şeklindeki şıklara basmak zorunda kalıyorsunuz. haliyle eğlenci halinden eser kalmayan bir role playinge dönüşüyor.

neyse ki dev hizmet ayağınıza geldi. youtube'dan gemli seçeneklerin senaryosunu izleyerek kendinizi tatmin edebilirsiniz: link

hayır yapacak bir sürü de işim var, niye böyle şeylerle uğraşıyorum bilmiyorum.
  • kendi seçtiğin karaktere, o karakterin seçimlerine göre hikayenin şekillendiği, kararların gidişatı değiştirdiği ve içinde bir çok senaryo barındıran ingilizce telefon uygulaması.
  • çizgi roman okur gibi oynadığım oyun.
    hayır yani epey de teenage bişey, bana noluyosa...
    yalnız acaip de para tuzağı. belli ki hikayelerdeki en eğlenceli şeyler o gems(parayla satın alabiliyosun gems) harcayarak seçilebilen seçenekte gizli. pis adiler.
    halbu ki o çok güzel elbiseyi giysem çocuk bana kesin hemen aşık olacaktı. hıh!
  • kimi zaman serüven kimi zaman bölüm demektir.

bir kelimenin başka bir dildeki karşılığı aranırken, kullanılacak sözün orjinal kelimenin her kullanımda içerdiği anlamların tamamını birebir karşılaması zorunluluğu bulunmadığı için "tam türkçesi yok bunun" denilip ingilizce konusulmaz; uygun yerde uygun kelime seçilir ve türkçe kullanılır.
  • ben bunu indirdim. o kadar çok rekalmı çıktı ki, telefonda yollarda tıklayacağım oyun da kalmamıştı elimde, dedim bi indireyim. aman allahım ne sıkıldım, ne darlandım oynarken bi süre. üstelik bunu giymek istemiyorum, en yakın arkadaşım, bff'im jordan'ın dolabından bişey giymek istiyorum diyorum, 25 gems diyo. gems? gems paralı. yok yaaa.

sonra sildim işte. ta ki üç gün önceye kadar. ilk indirdiğimde de sanıyorum kış geliyordu, bir ayağım bunalım çukurundaydı ve kendime yeni heyecanlar arıyordum; yılın tam bu vakti yani. şimdi 1 pass ile bölümü bitirince 1 gems veriyorlar. elbet o dolabın kapıları bizim için de açılacak.

sonuç; korkunç kötü bi oyun, acayip sıkıcı, teenage olsanız dahi sıkılırsınız, ama jstbse olduğum için oynuyorum. -burada ellerini iki yana açmış napiim diyen emoji var.-
  • en kritik yerlerde elmas isteyen oyun. bildiğiniz başka alternatifler var mı acaba her adımda elmas sormayan?
  • genelde karaktere aşık birden fazla kişi oluyor başlarda hep asıl odaklandığımla ilgilendirir diğerlerine yüz verdirmezdim oyun da olsa dürüstlükten ödün vermemek gerek
    ama bi ara isimleri karıştırıp ilgilendiğimin önünde gittim diğerini öptüm
    benimki de sadece göz devirdi ve ilgilenmeye devam etti sonrasında hepsine yavşamaya başladım. çok boş bi nokta ama değinmek istedim. amacım ingilizce kasmaktı eğlenceli de oluyor günlük hayattan konuşmalar falan
  • çoğunlukla kendiniz tasarlayabildiğiniz karakterle, hikayenin gidişatını önünüze sunulan seçenekler doğrultusunda kendinizin belirlediği bir oyun. gerçi birkaç diyalog ve olaydan sonra o hikayeyi yazan yazarın istediği gidişata ulaşıyor. bu oyunda istediğiniz hikayeleri seçiyor ve bir roman gibi okuyorsunuz.

aslında oldukça yararlı bir uygulama çünkü hikayeleri yazanlar genellikle gençler, günlük yaşamları olan ve yazar olmayan insanlar. bu yüzden ıngilizce'yi günlük yaşamdaki haliyle, grammer kasmadan daha güncel görüyorsunuz ve epey de geliştiriyor.

bir trick de vereyim o zaman. gems denen oyun paralarıyla daha eğlenceli seçenekler ve kıyafetler alındığı için oyundan cayabilirsiniz. bu yüzden sağ üst köşesinde yıldız işareti olmayan hikayeleri tercih etmenizi öneririm, yıldız işareti bulunanlar episode editörlerinin kendi hikayeleri, yıldızı olmayanlar ise sizin gibi okuyucuların yazmaya başlaması sonucu ortaya çıkan hikayeler ve tüm seçenekler ücretsiz. emin olun ki daha zevkli. eğer hikaye önerisi isteyen, ıngilizce'yi geliştiren hikayeler arayan varsa bana ulaşabilirler.
  • reklamları artık kabak tadı vermiş uygulama. bu kadar fazla reklam vererek uygulamadan iğrendirttiler artık indireceğim varsa bile indirmem.
hesabın var mı? giriş yap