• bir arkadaşımın başından geçen olayın başörtülü kahramanının ifadesi. olay şu şekilde vuku buluyor:

ankara ümitköy metrosunda bir adam inmek üzere yerinden kalkar ve yeri boşalır. sonra (kadın) arkadaş başörtülü kadına dönerek "buyrun siz oturun" der ve olaylar gelişir:

- ben erkek sıcaklığına oturmam.

edit: 36 yaşında konyalı biri olarak söyleyebilirim ki 1999 yılına değin yaşadığım konya'da minibüste ve otobüste kadın ve erkek oturmaları daima gerilimli idi. erkek yanındaki boş yere tesettürlü bacılarımız nadiren otururdu, tersi de geçerli idi. gençler arasında bu durum şimdi aşılmış mıdır bilmem lakin bu olaya "kesinlikle senaryo" diyebilen dangalaklar benim gibi adamlara "sırça köşkte oturan halktan kopuk entel" demekte beis görmüyor. lan durum bu işte, neyin senaryosundan bahsediyorsun.
  • komik bir açıklama. senden kim detay istiyor ki bacım? "yok oturmayacağım" de gitsin, döve döve mi oturtacaklar?
  • kadın arkadaş neden başörtülü kadına dönüyor ve ''buyrun siz oturun'' diyor? erkek yapsana şu yer veren kişiyi be arkadaşım, boktan bir senaryo olmuş bu tutmaz.
  • esas olay orada koltuğun boşalmasıdır.. erkek sıcaklığı ve boşalma aynı koltukta olunca türbanlı bacımızın oturmaması normaldir.. kadın oturup da kendi kendine hallensin mi şimdi koltukta?? ne abdest kalır ne din iman..
  • (bkz: vay amk)
    o zaman senin o havayı da solumaman lazım
    adamların içinden çıkıyor

edit hun yutkundu , omzunu silkti: düzeltme ve imla
  • senaryo falan değildir gerçektir. vakti zamanında elime geçen "şeytanın hileleri" diye bir kitapta geçmektedir. çok uzun zaman oldu kitabı okuyalı ama hatırladığım şöyle ;

şeytan hz. muhammed'in sohbeti sırasında içeri girer ve

"ya resulullah beni allah gönderdi ve orada sana ne sorarlarsa söyle yoksa sana çok büyük azap çektiriririm dedi, der." bunun üzerine hz. muhammet ve orada bulunan sahabeler şeytana sorularını yöneltmeye başlarlar.

-senin en yakın dostun kim ?

-içki içenler, zina yapanlar ...

-sen erkekleri nasıl kandırırsın ?

- ben bi kadın ortama girdiğinde onun kucağına otururum ve onu karşıdaki erkeğe güzel gösteririm. bir kadın ya da erkek bir yerden kalktığı zaman onun ısısından diğerinin zevk almasını sağlarım....

falan filan böyle uzayıp gidiyor işte. çok ufuk açıcı bir kitap okuyun tavsiye ediyorum..

edit : bu arada olayı biraz araştırdım da hocalar caiz vermiş duruma. yazık kadın boşuna ayakta kalmış

sual: bir kadının kalktığı yer soğumadan hemen oraya bir erkeğin oturması mekruh olur deniyor. belediye otobüslerinde de durum böyle midir?
    cevap
    evet. ancak belediye otobüslerinde oturması gereken kimsenin, başkası kapmasın diye oturması mekruh olmaz.

kaynak

zaten işin içine yer kapma ,parsellenme girince her şey caiz dinde.
  • dolmuşların iç dinamiğine aşina birini şaşırtmayacak olaydır. baya bildiğiniz izmirde de benzer muhabbetler dönüyor.
    geçen dolmuşa bindim, ikili koltuklarda tek tek bir çok şişman adam bir de normal adam var, ben binince normal adamın yanına meylettim, zira sadece bu 2 tane boş yer var. normal adam fırladı, siz buyurun diye, kendini feda etti ben erkek yanına oturmayayım diye, şişmanın yanına ilişti. ben de içimden 'tişikkürler spidirmen' dedim tabi.
    ancak bu şartlar kendiliğinden sağlanmayınca, örneğin arka 4lüde 2 erkek, 2li koltuklarda 1 erkek oturuyorsa beyefendi arkaya geçer misiniz falan diyen var kadınlardan, buna şaşıran hayatında dolmuş görmemiştir.
  • bu tür sapkınlıklar neden hep dincilerin aklına geliyor? bence sosyopsikolojik tez konusu. biri yapsın araştırmasını.
  • yani buradan bakılınca o kadar saçma görünüyor ki evet uydurulmuş zannetmeniz normal.

ben bile olayı aynen yaşayıp cümleyi kelimesi kelimesine duymasaydım ufak at civcivler yesin derdim.

ama malesef gerçek.
hesabın var mı? giriş yap