• avukat ersan şen'in sedat peker videolarının devlete zarar verdiğini öne sürerek -yasaya göre mümkün olduğunu da belirterek- sunduğu alternatif öneri. söylediği ana dair video.

yazılı olarak bir kısmı şöyledir: "halkımız kızmasın ama benim düşüncem şu . . . ya bu işi durdurun ya da 5651 sayılı kanun var internet kanunu diyoruz; onu işletip youtube'u indir, yani kapatın tamamen çünkü netice itibariyle türkiye cumhuriyeti devleti buna layık değil, iktidar yıpranıyor muhalafet yararlanıyor diye düşünebilirsiniz ama devletin kendisi, devletin itibarı devletin güvenirliliği yıpranıyor. böyle videolarla adalete ulaşamazsınız."

ismail saymaz ile tartışmasında söyledikleri (video): "araştırılması lazım ama artık yeter, bu iş zarar veriyor artık. devletin güvenirliliğine, her şeyine. . . "

boşuna mı çıkarttık bu internet yasalarını? eski romalı hukukçu tacitus "kanunların sayısı ne kadar fazla ise yolsuzluk o kadar fazla olur" demişti demesine ama nerden baksan 2000 yıl öncesinde demiş, geçti o devirler. tabii burada ersan şen hukukun işlenmediğini de söylüyor, ama madem işlenmiyor o zaman kapatın devlet daha fazla zarar görmesin de bir o kadar saçma bir yaklaşım.

edit: birkaç kişi doğru anlaşılmadığını iddia ederek "devlet neden yasaklamıyor, al buyur bu videolardan çıkarınız yoksa yasaklasınıza, imkan var" gibi konuştuğunu bunun direkt bir öneri olarak lanse etmenin yanlış olacağını belirtmiş. şimdi önceki programlara göz attığımda ben de benzer izlenim içerisindeydim -ki daha önceleri bu ağırlıkta konuşmuştu doğru- fakat sonradan farklı bağlamda kendi düşüncelerini de dillendirdi bu yönde açık açık. "madem dış mihrak o zaman yasaklayın" dediği gibi ayrı bir parantezde farklı kapsamda değerlendirip kendisinin de eğer videolar engellenemezse böyle olması gerektiğini söylüyor: cümleye kimse kızmasın benim düşüncem şöyle diye başlayarak eğer videoların çekimi bir şekilde durdurulamazsa bunun devlete zarar verici noktaya evrildiğini, uluslararası çapta olduğunu, hukuk devletinden çıkıldığını, videoların bir şekilde engellenmesi gerektiğini düşündüğünü, şu an yaşanan durumun sağlıklı olmadığını, eğer bir şekilde engellenemezse gerekirse youtube'un tamamen kapatılabileceğini üstüne basa basa söylüyor. yani başlangıçtaki "ee devlet neden yasaklamıyor şunu yapmasını biliyorken" söylemlerine farklı bağlamda ekleme yaparak farklı bir noktaya da parmak basıyor, ikisi başka yaklaşım yani "devlet istese yasaklayabilir" ile "engellenemiyorsa bence yasaklanmalı devlete zarar veriyor" onun sunduğu iki farklı bakış açısıdır ve ikisini de ayrı ayrı söylemiştir. niyeti salt ironiden ibaret olsa neden yarım saat "devlet bu videolardan zarar görüyor, siz sanıyorsunuz ki muhalefetin işine yarar iktidar zarar görür ama öyle değil devlet güvenirliliği ve gücü zarar görüyor, bu şekilde adalet ulaşılmaz, bu videoların sonunda zarar görecek olan devlettir" edebiyatı yapsın? basbayağı devletin zarar gördüğünü vurguladı, eğer bu kadar çok üstünde dura dura "aman devlet" demese o kısımlarda ironi yapıyor diyebilirdim, isteyen istediği gibi alabilir fakat defalarca devletin zarar gördüğünü iddia etmesiyle beraber verilen mesajlardan birinin özü ve kasılan algının niyeti bellidir bana göre.
  • süper öneri. buna ek olarak ersan şen hakkında sedat peker'in videolarını tv programında gündeme getirdiği için de soruşturma açılmalı çünkü devletimiz çok hassas, yıpranmış olabilir.
  • vimeo, twitter, twitch, younow ve daha onlarca video streaming uygulaması var. ulaşmak isteyen kitlesine her türlü ulaşır. gereksiz bir beyandır.
  • neden devlet yıpranıyormuş anlamıyorum. zaten hükümet ve devlet ayrımı yapamıyorsa bir toplum, bırakın devletleri de yıpransın. yok yapabiliyorsa, bu durumda da devlet devlet ise bu olanların bedelini hukuki olarak ödetir ve sonraki yöneticilerin böyle güç zehirlenmesi yaşamasını engeller. dibe vurmadan düzlüğe çıkılmaz. daha da düşmemiz gerekiyorsa düşmeliyiz ama bir şeyleri makyajlayarak gerçekleri gizlemek bizi asla düzlüğe çıkarmaz.
  • bu arada youtube yüzünden yıprandığı iddia edilen devletin erkanı twitteri döküman yönetim sistemi olarak kullanıyor.
  • bunu besleyen tatlı su muhalifleri düşündün.
  • gittikçe düşecek etkileşimi artırmaktan başka hiçbir şeye yaramayacak söylem.
  • bir istek.

pışşıııkkkqh.
  • başvurunuz alınmıştır.

beyefendiye makamını gösterin

hay hay.

medellini valisi sayın şersan en, bölgeye hoşgeldiniz efendim. ne emredersiniz?

kapatın interneti, gelin yanıma.
  • "oturup işlemeyen şeyleri ya da yozlaşmış olanları düzeltsek, değiştirsek?"

yok olmaz, ille de yasak. orama da yasak, burama da yasak. yasak yasak yasak! bayılıyorsunuz önünüze gelen her haltı yasaklamaya. toplum kendini geliştirmedikçe, bir şeyleri sorgulamadıkça, "insan" olmadıkça yasaklarla hiçbir şeyi sağlayamazsınız.
hesabın var mı? giriş yap