• ben ne bok yemişim vaziyetleri
  • "sıkı can iyidir kolay kolay çıkmaz" derdi ananem, evlilikleri de dedem vefat edene kadar devam etti, çünkü evlilikle evciliği karıştırmadılar :) insan içtiği sudan bile sıkılıyor o ayrı da kimsenin kimseyi eğlemesi de gerekmiyor.
  • elde edildikten sonra sıkılmadığımız bir şey var mı? sıkılmasak bile normalleşmeyen, sıradanlaşmayan?

ne demiş shakespeare:

'şiddetle başlayan hazlar, şiddetle son bulurlar. ölümleri olur zaferleri, öpüşürken yok olan ateşle barut gibi. en tatlı bal bile tadıldıkça bıkkınlık verir, aynı tat isteği, iştahı köreltir. onun için, ölçülü sev ki uzun sürsün sevgin. hedefe hızlı giden, yavaş kadar geç varır.'

evlenince o tutku, aşk, hepsi geçecek. tutku güzel ama yorucu ve sonu olan duygu. birlikte saçmalayabileceğiniz ve eğlendiğiniz biriyle evlenin. yanında savunmasız olmaktan korkmayacağınız biriyle. tetikte olacağınız biriyle değil.
  • beklentiye bağlıdır, sen zaten o imzayı atarken her gün aynı yemeği yiyeceğim diye atıyorsun, her gün aynı filmi izleyeceğim bunu da sizlerin önünde/şahitlerin huzurunda söz veriyorum diye imzanı çakıyorsun. böyle düşünüp sonrasında oyun bozanlık yap, olmaz..
    hem evlilikte yemeğin ismi aynıdır ama tadı her gün farklıdır, kiminde acı, kiminde ekşi bazı günler aşırı tatlı. oyuncular aynıdır, filmin adı değişir.. evlilik dediğin öyle sabah akşam aynı mevzuların olduğu bir durumu yaşatmaz, yeri gelir dakikası dakikasını tutmaz.. bilin evladım bunları.
    dünya hali her şey insan için; evlendikten sonra size göre değildir, farklı sebepleri vardır, olmuyordur ayrılırsınız, bunların hepsi olasıdır ama daha baştan aynı yemek aynı sinema diyorsanız zaten ne kendinize ne de başkasına zarar vermeyin ve sultanlık hayatınıza devam edin..
  • artık çocuk yapma vakti gelmiş demektir . hemen çocuk yapın ve hayatınıza renk katın.
  • bekarken bu insanlar hiç sıkılmıyor mu gayet normal bir durum farklı bir şeyler deneyerek renk katın
  • cinsel hayatınızı monotonluktan uzaklaştırın, renkler katın.
  • seks terapistine gidin. işe yarıyor.
hesabın var mı? giriş yap