• "2/0 = x" denklemindeki x'i dahi hesaplayamamıştır bu mallar.
  • şu belgeseldeki sorulardır:
    https://youtu.be/cda8migoe-s
  • ateist olmayan evrimciler tarafından cevaplanabilir.

yıl olmuş 2015, evrimle ateizmi bir tutan dingilleri hala görüyoruzgörüyoruz...
  • http://i.imgur.com/h7z3ukr.jpg

gerzek bir video. cümleyi yarısında kesip ''aha! milyonlarca yıl öncesini göremem ki. gözlenebilir kanıt ver bana evrime dair'' deyip kesiyorlar hemen. sorununuz da burada başlıyor zaten. dinlemeyi, düşünmeyi, üzerine kafa yormayı, vakit harcamayı ağır bir yük gibi gören gerizekalıların tamamının sorunu bu. inanıp, kesip atmak sizin işiniz. o yüzden anlayamazsınız. aklınca bilimin olaylara yaklaşımıyla* saldırıyorlar bir de bilimcilere, öğrencilere. yemezler bebeğim. sokak ortasında cips yiyen, gevşemek için çimenlere oturmuş biyoloji öğrencisine, koridorda bir yere yetişmeye çalışan fizikçiye, jeoloji öğrencisine gidip dan diye böyle sorular soracağına alanında uzman kişilerle birlikte günler aylar hatta yıllar süren bir oturum düzenleyelim. oturup dinle, düşün, izle. o zaman da böyle saçmalamaya devam edeceksen ben bir şey demiyorum. evrime kimin itibar edip etmediği umurumda değil. beni yalnız bırakın. mesaj falan da atmayın amk sonuna kadar izledin mi kieee falan diye...
  • videodaki gençler içinde bulundukları durumun körü körüne inanç olduğunu anladıkları anda savunmayı bitirmişler, haklısınız galiba bir daha bakmam gerekir tarzı bir moda bürünmüşlerdir. sanırım bu bile bir dine inanmak ile bir teoriye inanmak arasındaki farkı gösteriyor. dünyevi inançlar kutsal değildir ve onlardan vazgeçilebilir.
  • bilimi çürütme sorusu çığır açan video.

yardılışçı- evrimin gözlemlenebilir tarafı ne oluyor?

gençler- 3-4 milyon yıllık folsiller var

y- hehe 3-4 milyon yıl öncesini gözleyemeyiz ki. *

den sonrasını izlemedim.

adam için bilim gözünle görebildiğin zaman var sadece. mesela efes antik kentinde insanlar yaşamış olamaz neden çünkü kent kalıntıları eski, onları yaşarken görmedik.

bu yaratılışçılar yemin ediyorum bomba insanlar ya. çok seviyorum sizi.
  • (bkz: #40239576)

kişisel ekşi sözlük tarihimde hakkında en çok mesaj aldığım entry bu. 40 kişi falan cevaplamaya çalıştı sağ olsunlar. gelen cevapların yarısı "çünkü insan yazıyı icat etti, birikim böylece aktarılabildi" minvalindeydi. ben de onu soruyorum işte, "ilkel" insan yazıyı napacak? gelen diğer cevaplar çok daha az tatmin ediciydi, bahsetmeye gerek yok.

fennin, bilimin yol göstericiliğine inanan biri "bilim her şeyi açıklamak iddiasında değildir" diyebilirdi, bekledim şahsen. ama olur mu? bilim de evrim teorisi de tabii ki her şeyi açıklıyor ama nerede bizde o kapasite?

bak yine inanmak dedik aq.
  • bu videoyu yapan kafa bundan çok değil 150 yıl önce dünya yuvarlak dedi diye galileo'yu yakan kafayla aynı.

acele etmeyin arkadaşım. bilim ilerliyor. belki bir kaç yıl içinde tanrının varlığına dair somut kanıtlar bulunur, belli mi olur?

ama şurası kesin ki eğer böyle kanıtlar var ise onu bulacak olanlar bu videoyu yapanlar değil, o zihniyete meze yapılmak istenen insanlar olacaktır.

aha buraya yazıyorum, bir ateist tanrının varlığına dair bir kanıt bulsa inanmaya başlar, ama ona bugün küfür edenler yalnızca kanıtı o buldu diye inanmaktan vazgeçerler.
  • allahçı ateistlerin cevaplamalarını istediğim sorular !
hesabın var mı? giriş yap