976 entry daha
  • işini düzgün yapan her birey ve kurum başımızın tacıdır. ne var ki fahri trafik müfettişleri zaman zaman gerçekten mağduriyet oluşturuyorlar. beni bilenler bilir, şehirler arası yollarda bile şerit değiştirme kurallarına inanılmaz bağlı kalırım, sinyallerimi daima kullanır ve zamanlamama çok dikkat ederim. hal böyle iken iki hafta önce asla yapmadığım bir şey olan makas atmadan dolayı yüklü ceza yedim. allah belasını versin
  • beni bilenler bilir. trafik kurallarını inanılmaz bağlı kalırım.

ancak bir çok yerde istemesem de kuralları çiğnemek zorunda kalabiliyorum. mesela terkedemeyeceğim kavşağa girmezsem ilerleyemiyorum. mecburen girmek zorundayım. bu benim tek başıma uyabileceğim bir kural değil.

genel ortalamanın çok üstünde bir kurallara uyma oranına sahibimdir ama birisi beni akşama kadar izlese herhalde her gün ceza yazabilecek birden fazla şey bulabilir.

buna rağmen şimdiye kadar hiç fahri trafik müfettişinden ceza yemedim. zaten şimdiye kadar sadece radar cezası yedim.birisi hariç tamamı çok küçük limit aşımı ile.

ne hikmetse fahri trafik müfettişinin tutanak tuttuğu herkes peygamber maaşallah.
  • itiraz kararımın sonucu bir hafta önce geldi ve yazılan ceza iptal edildi. yazık devletin mahkemesi bu işle uğraştı masraf hazineye çıktı. ftm olsun olmasın değil lakin şehir merkezlerinde kepaze trafik varken mahalle aralarında fink atmak işini yapmak olmuyor. güncelleme yapılması gereken makam
  • buradaki sorun kanıtsız, delilsiz ceza yazabilmeleri. arabanın plakası, markası, konum ve saati belirtmeleri ceza yazarken yeterli oluyor. oysa bunlar cezanın dayanağı değil, aracın o an orada olduğunun kanıtı. hatta bana gelen cezada saati de yanlıştı ama bu durumda benim aracımın o saatte orada olmadığını kanıtlamam gerek. bu teknoloji çağında ceza unsurunu bir zahmet fotoğraf ya da video çekerek sunmaları lazım. bugünkü şekliyle yazabildikleri sürece mağduriyetler de devam edecektir.
8 entry daha
hesabın var mı? giriş yap