• ben =)
  • makyajlı hali farah zeynep, makyajsız hali abdullah olan oyuncu.
  • boyle bir isimle (ve tabi ki tiple) cok rahat ürdün prensesi falan olabilirmis.
  • kadin dusmani, kurt fasisti ve hakim katili yilmaz guney'i ovmek isteyenlere 10 numara cevaplar vererek ne kadar iki yuzlu olduklarini yuzlerine carpmistir. sinemada 3-5 tane kurt fasisti yonetmeninin filminde oynamak icin, dizilerde rol almak icin bu 3-5 tane yavsagin hosuna gidecek laflar soylemek zorunda kalan sanatcilar sessiz kalarak aslinda farah zeynep'e destek vermis oluyorlar.

onceden dizi, filmlerde oynamak icin bu kurtcu fasolara yanlamak gerekiyordu, artik devir degisiyor. zeynep gibi cesur sanatcilar kurt fasolarinin gercek yuzunu gosteriyor. helal olsun.
  • ulan bir kişi de "bu kadın son twitinde ne dedi, merak eden olur" diye düşünüp buraya yazmamış, link bile vermemiş. la olum sizler özel olarak mı seçildiniz?

--- ilgili tweet ---
    devlet ve allah kelimelerini aynı cümlede, aynı paragrafta, aynı yerde görmek asla istemiyorum artık yeter
    --- ilgili tweet ---

https://mobile.twitter.com/…tus/1627950774599749632
  • yılmaz güney'in aile avukatının açıklaması:
    "bugün türkiye'de; kolluğun, iktidarın, kolladıklarının ve cezasızlık politikalarına, kadınlara, kürtlere, işçilere, devrimci güçlere, lgbti+'lara yönelen sistematik saldırılara karşı ses çıkaramayan yeni dönem sanatçılarının hatırası milyonlara barış ve umudu çağrıştıran yılmaz güney'i hedef koymasını, manipülasyona maruz kalan milyonlara göz kırpan samimiyetsiz bir alkış alma hezeyanı olarak görmekteyiz."

ne alaka abi? bütün tuşlara basıp, hassas noktalara dokunarak üste çıkmaya çalışamazsın.
  • (bkz: eser yenenler)
    (bkz: doğu demirkol)
    (bkz: reynmen)

kendisinin ilişkilerini destekliyorum.eğer bu hızda devam ederse,yolun sonunda benimle bile sevgili olma ihtimali var.
  • 1968 yilinda insanlarin kendisinden ayrilmak isteyen eslerini arabayla ezmesi normal oldugu icin, anakronizm yapmis sanatci. oysa karisini doven, alkolluyken arac kullanip cocuk olduren, siddet meraklisi zavalli bir zorbayi savunsa, yurdum solcularinin yeni idolu olurdu.
  • açıklamasıyla aktrolleri kudurtmuştur. hemen üstte bir tane görüyoruz. bu aktroll tahminen laiklik ilkesinin tanımını bilmiyordur.

devletin hiçbir katmanında din, ırk ve allah olmamalıdır. “allah'ın izniyle” lafı hele hiç olmamalıdır. bu resmen allah izin vermezse devlet yetersiz kalabilir demektir, ben bunu kabul etmiyorum. gelişmiş ülkelerin hiçbiri müslüman değil, allah onlara neden izin veriyor?

laikliğin ilkokul tanımını yapıyorum: din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması.

yani din ve devleti yan yana görmemek demek, laiklik istiyorum demektir. buna karşı çıkanlar, bu kadına saldıranlar laiklik karşıtı adilerdir.
  • hakkında bu kadar entry girilince gayretullaha dokunduğunu zannettiğim abdullah.
hesabın var mı? giriş yap