• "would you like to buy some flowers? they're only one gil."
  • final fantasy serisinin en iyi senaryoya sahip oyunudur. 1997 cikisli bu acaip oyun bize cloud ve sephiroth gibi iki guzide karakteri sunar. muzigini nobuo uematsu adli dahi yapmistir, skilmadan aylarca oynanabilir. oyunu tumuyle bitirmek icin cok ugrasmak gerekir. kisa yoldan sonuna gitmek de mumkundur, ama dunyasinda heryerinde bir surpriz vardir.

(bkz: one winged angel)
  • çoğu final fantasy hayranı tarafından serinin en iyi oyunu kabul edilmesi,hiç garip karşılanmaması gereken bir olaydır.kuşkusuz seride final fantasy'i final fantasy yapan etkenlerin başında gelir.hikayesi,oynanabilirliği,sunduğu görselliği,müzikleri yabana atılır gibi değildir.tüm bunların başarılı harmanı ile,oyuncular da tabi ki kendilerini o dünyanın bir parçası olarak bulmuşlardır.

final fantasy vii'nin müzikleri de es geçilmemesi gereken şaheserlerdir.bilhassa one winged angel,anxious heart;final fantasy vii main theme ve aeris theme'nin orkestra versiyonları ile the promised land'ın enstrumental versiyonu dinlemesi gayet nefis olan nobuo uematsu başyapıtlarıdır.oyun boyunca dinlenen diğer parçalar da gayet başarılı olup,atmosfere gayet iyi katkı sağlarlar.sonuç olarak da yapımcı firma square'e şapka çıkarılır.
  • (bkz: geliyor gönlümün efendisi)

remake'i yıllarca yapsalar epik efsane olur, ama yapmazlar yeaaa diye geyiğini çevirdiğimiz bir olaydı. ciddi ciddi yapıyolar ya lan hakkaten! yalarım square enix, ıstırırım bile.
  • remake haberi ile insanları şu hallere düşüren başyapıt.

sabahın köründe allah be diye haykırdığım için arkadaşı tenkit etmekten kaçınıyorum.
  • ben de dahil geniş bir kitlenin, yapılmış en iyi oyun olarak değerlendirdiği efsane. harika senaryosu, atmosferi ve müzikleriyle bütün övgüleri hak eder. 10 milyondan fazla satış rakamıyla ps1'in en çok satılan 2. oyunudur. 1.si (bkz: gran turismo)
  • remake'i iyi olsun kötü olsun köpekler gibi oynayacağım oyundur.
  • bilal gibi "ya hak" diye haykırdım amk.

alternatif bir kadro yapacağımdan:

cloud, cid, yuffie triosu var kafamda şimdilik.
  • crissis core : final fantasy sony psp için çıkan versiyonudur. oyuna zack adlı 2. sınıf asker olarak başlar ve 1. sınıfa kadar terfi eder. diğer yandan oyunun en önemli özelliği sephiroth'un nası kötü karaktere dönüştüğü ve cloud'un nasıl tam anlamıyla olmasada asker olduğunu çok güzel bir şekilde açıklamaktadır.
  • 1998'de hayatıma girdiği günden beri hayatımın köşe taşlarından birini oluşturan efsanevi oyun. o günlerde de çocuk halimle çevremdeki alakasız insanlara anlata anlata bitiremezdim yarım yamalak anladığım hikayesini. dolambaçlı senaryosunun inceliklerini yıllar sonra kafamda yerli yerine oturtabildim. gecikmiş ergen cloud strife'ın içine sürüklendiği kimlik bunalımının sinsi sinsi bilinçaltımda nasıl kendine yer ettiğini de sonraları keşfedebildim.

her şeyden öte bir nevi bildungsroman. hayatın en dolu dolu yılları geçmişte solmaya yüz tutarken cloud, tifa ve aeris mütemadiyen yirmili yaşlarının başlarında kalmaya devam ediyorlar.

"a sealed up, secret wish. tender memories... no one can ever know."
hesabın var mı? giriş yap