• şiveli "biz 'gay'iz" deme şekli.. şöyle ki:

-siz kimsiniz?
    -aga biz doğudan geldik geyik..

(bkz: ben ne yaptım)
  • mesaj kaygisiz muhabbet.
  • herkesin sürekli ele$tirdii iirenç, bayat, ıyyk, böö sıfatlarını (bunlar ne biçim sıfatlarsa...) yakı$tırdıı ama her duyduklarında (100 bininci kez bile olsa) koptukları genellikle esprilerden, laf oyunlarından, benzetmelerden ve tamamlamalardan olu$an muhabbete verilen isim... ayrıca yapması çok da zevklidir... bi de tekerlemesi vardır...

-hadi muhabbet edelim
    -ne muhabbeti?
    -geyik muhabbeti
    -ne geyii?
    -ren geyii
    -ne reni?
    -el freni
    -ne eli?
    -hanımeli
    -ne hanımı?
    -ev hanımı
    -ne evi?
    -dağ evi
    -ne dağı?
    -ağrı dağı
    -ne ağrısı?
    -baş ağrısı
    -ne başı?
    -kuş başı
    -ne kuşu?
    -muhabbet kuşu
    -ne muhabbeti?
    -geyik muhabbeti
    -...
  • türk şamanlığında özel bir yeri olan hayvan. şamanlıkta geyik, bilge, yol gösteren ermiş kişi anlamında kullanılmaktadır. göçerlerin, yol boyunca su ve yiyecek bulmak için takip ettikleri bir hayvandır. bu yüzden avlanılması, kesilip yenilmesi sakıncalıdır. boynuzlu geyiklerin, boynuzlarının en uç noktasına kadar kan dolaşımının olduğu düşünülürse ve kanın ağırlıklı olarak demir içerdiği düşünülürse, havadaki manyetik alanları algılamada bu boynuzların etkili olması akla gelmektedir. ayrıca kanımca (bkz: en güzel gözlü hayvan)dır.
  • ben.

25 ya$ima geldim, bir almana ismimin anlamini anlatirken daha yeni anladim di$i geyik kondugunu adimin. elbet biliyordum da, yillardir du$unmemi$tim hic. ama bir yandan geyik fotograflarini profile koymak, odamda geyik biblosu bulundurmak gibi i$lere imza atiyor, hatta kendimi foto$oklayip geyik boynuzlari monte ediyordum. the mists of avalon'u, geyik krali du$unuyor, ruhum icimden cikiverecek gibi oluyordu da, basbaya ismini ta$idigimi du$unmeyecek kadar salakmi$im.

nasil, ne $ekilde. bilmiyorum. keltlerin ve orta asya turklerinin ortak totemi, magical.
  • bir dili bilmek ile bir dilde geyik yapabilmek tamamen iki ayri konu, ayri egitim surecleri gerektiriyor. hicbir yabanci dil dersi kar$inizdaki size sikici bir konudan bahsederken arada vermeniz gereken tepkileri soylemez. kar$idakine "hala dinliyorum ve ilgileniyorum" mesajini nasil vereceginizi anlatmaz. anlatilan uzerine ne yorumlar yapabileceginizden, konuyu nereye ne kadar ve en onemlisi nasil esnetebileceginizden bahsetmez.

bu konuda aktif sosyal bir hayat en iyi care iken, asosyal insanlar icin ise sitcom izlemek faydali olabilir. bu sitcom'lar arasinda ise en faydalisi olarak seinfeld'i buldum $imdiye kadar. the office takip eder. genel kategoride the office hepsine be$ ceker dorde katlar.
  • hayvanlar aleminin bir nevi james deanidir geyikler. guzel hem de cok guzel hayvanlardir.
    erkek kisminin heybeti asaleti, disilerinin zarafeti, yavrularinin sevimliligine diyecek sey yoktur.
    neyseki yasadigim yerde geceleri yol kenarina geliyorlar, gidip yakindan bakabiliyorsunuz.
    fakat kardesim hangi serefsizin evladi geyik muhabbetine geyik sifatini yakistirmissa, hangi yabanci mihraklar aldatilma olayini boynuzlanma olarak adlandirdiysa cok buyuk halt etmisler, ben ve benim gibi nice geyik severin agzina sicmislardir. yahu vatanimda gogsumu gere gere ben geyik severim arkadas, boynuzlarina hastayim, keske benim de boyle boynuzlarim olsa demek istiyorum diyemiyorum. bak wolverine'e adam pence midir nedir ondan yapmis kendine karizmanin krali olmus, lakin ben gelip kafaya boynuz taksam sittin sene milletin agzindan kurtulamam. o yuzden arkadas cevrem benim en cok yunuslari kargalari kurbagalari sevdigimi sanar, yine de godos yerine konmaktan iyidir.
  • genel kanının zararsız, munis ve korkak zannederek doğa bilimlerindeki en fahiş yanlış bilgilerden birini oluşturmasına neden olan muhteşem hayvan. yetişkin bir erkek kızıl geyiğin boynuzları bir kurdun hatta bir ayının karnını kolayca deşebilen müthiş bir silahtır ki sahibi tarafından sık sık ve büyük bir ustalıkla kullanılır. geyik, orantılı ve zarif vücut ölçüleri, olağanüstü gözleriyle estetik kavramını da adeta cisimleştirir. hele ki yelesi beyaza, postu griye dönmüş; boynuzdan tacı iki buçuk metreyi bulmuş sürü önderi büyük yaşlı kızıl geyik ormanın tek ve gerçek kralıdır. eğer ormanda yürüyüş yaparken onu görürseniz majestelerine saygılarınızı sunun ve topraklarını fazla işgal etmeden varın yolunuza devam edin.
  • duydum ki unutmuş gözlerimin derecesini.

4.00 derece miyopum olm ben, unutma yaz bi' kenara. lazım olur.
  • muhabbeti özlenen cehennemden çıkan çılgın türk. içmeyi bilir, konuşmayı bilir, oturmayı-kalkmayı bilir, yemek yapmasını -çok ama çok- iyi bilir.
    keyfine düşkün, zevkine düşkün sefa pezevengi. mangalcıbaşı, ocakcı, gülme krizi yarattırgaç. bir de egeli ki, sorma gitsin.
    beyaz et, yeşillik ve aslan sütü. sanırım en doğru tanımlama bu şekilde olur.
    ayarmatör'ün üç kutbu* vardı; biz, siz, onlar'dı* artık boynu bükük geziyor bu topraklarda abican.
hesabın var mı? giriş yap