• dinlenme tesislerindeki mola sürelerini uzatır.
  • "bakıyorum da çok hızlı geldin" cezasıdır.
  • ar- ge çalışması ülkemizde teknoloji dışında iyi işliyor demektir. tasarım alanında dünyayla rekabet edemesekte ceza kesmenin binbir yolu için beyin fırtınaları kopmuş galiba.
  • dünyanın en gerizekalı uygulaması.

ben şimdi 300 ile gideyim. makas atayım. milletin hayatını tehlikeye atayım ama parkshop'ta ya da tünelden sonraki alışveriş merkezinde mola verdiğim için cezadan yırtayım.

nesi mantıklı ulen bunun?
  • trafik cahili ülkede popüler olan uygulama.

hız felaket değildir, cehalet felakettir. artık 50 kere almanya otoyolları örneğini vermeyelim, kimse de temcit gibi ama ordaki yollar kaliteli demesin. cehalet nerede ne hızla gidileceğini bilmemektir ve bunu önlemenin yöntemi de herkesi yavaşlatmak değildir. cahil eksileri havada uçuşabilir valla umrumda değil, yıllardır bu konuda ses çıkarttım bir çok mecrada, çıkartmaya devam edicem. sürat kaza demek değildir.

alkolün bokunu çıkarmak zararlı diye konserlerde içki sattırmamaktan, 22:00-06:00 arası marketlerde içki satışını yasaklamaktan hiç bir farkı yok bunun.. alkolün zararı içene demeyin boşuna, alkol yasağını savunan şakirtlerin çoğunun dayanaklarından biri içip sapıtanın ona buna salça olması, zarar vermesi, tecavüz etmesi gibi argümanlardır.
  • 300 km/h ile gidip mola vereni yakalayamaz ama 300 km/h ile gidip mola vermeyeni yakalar.
    bu nedenle radarı elbette ikame edemez ama her 1 kilometreye bir radar koyamıyorsak ek bir önlem olarak iyidir.
  • gayet mantıklı, çok hızlı gittik diye dinlenen de olur ama çaydırıcı etkisi olacaktır. velev ki hızlı gidenleri dinlenme tesisine çekti onların dinlenmelerini sağladı, bu da kazalara karşı olumlu yansır.
  • mahmutbey avcılar arasında çok ceza yazacak uygulamadır.
  • çaktırmadan uygulamaya konulmuş yeni bir eylem. bir gişe ile öbür gişe arasındaki mesafeyi zamana bölüp ortalama hızınızı tespit ediyorlar. 120'yi geçtiyseniz şak kesiyor cezayı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28978705.asp
  • benim aklıma geldiydi.

hız kötü şey. olumsuz karşılamadım. dikkatli kullanın arabayı, kimsenin canı yanmasın.
hesabın var mı? giriş yap