• sonuç; birçoğuyla kanka ayağı göt ayağı durumuna da düşmüş olan kadın da diyebiliriz
  • barmene verir.
    (bkz: kendimden biliyorum)

(bkz: başlık başıma)
  • her mekanda en az bir tane bulunan personeldir.

duruma göre mekan sahibi, yakını veya çalışanlarından en az birini yatağa atmış veya atacak olan tiptir. helal olsundur.

uzattığı okulu bitince köyüne döner, yerine bir başkası gelir, çarklar dönmeye devam eder.

sadece bar değil kafelerde de bulunan kişidir. bundan bir adet yoksa mekan 69 lira ceza yer.
  • inanmazsınız ama büyük ihtimalle bakiredir.
  • cok ictigi zaman bar sahibinin kendisini baska erkeklerin alip goturmesinden koruyacagini dusunmektedir. ancak bu korumanin siniri bardaki adamlara korumaya guvenerek futursuzca yazmaya baslamasidir. (bkz: erkeklere yazan kizin bardan yaka paca atilmasi) (bkz: kadin erkek esitligini hisseden bar kizi)
  • sosyal hayattaki başarısızlığını buradaki adamların çıkar ilişkisi bazlı davranışlarını "ay beni çok sevdiler" olarak algılayıp kapatmaya çalışan kızdır.

sonunda elden ele gezer, adı çıkar, bir daha da o bara gidemez. mundar olur kız.
  • bana sözlük ahalisinin büyük bir çoğunluğunun kafasının nasıl çalıştığını sorgulatmış kızdır. ister gide gele gerçekten personelle/bar sahibiyle kaynaşmıştır, ister ortamdaki biriyle gerçekten de yatıyordur. illa bardaki birilerinin kendisinden bir beklentisi olmak zorunda değil, kafası çalışan biriyse de zaten kurduğu ilişkilerin niteliğini biliyordur. insan lan bu, ne istiyorsa yapar. tek başına çok da huzurlu yaşayamayan bir canlı, elbette insanlarla iletişim kuracak. herkesin her durumdan bir çıkarı olmak zorunda değil, hayat o şekilde işlemiyor. gelip de bu iletişimi sizinle kurmuyor diye mi gücünüze gidiyor, çözemedim ki nedir sıkıntınız.
  • yurtlarda fazla yemek için aşçı ile ahbap olan erkeğin kız versiyonu. gösterir vermez genelde.
  • tam bir beleşçidir.

var böyle bir kız arkadaşım. her gittiğimiz yerde, alelade bir masaya geçmek yerine illa gider barın önüne oturur. niye? çünkü barmenle muhabbet edecek. onun için "özel" hazırladığı bir iki kokteylin tadına bakacak. arada yanından geçen garsona, bar sahibine el ense çekecek. ne o? ben özel müşteriyim. benimle ilgileniyorlar. ben müdavimiyim buranın. türkler'deki şu müdavim olmayı matah bir durum sanma kafasını zaten hiç anlamamışımdır. neyse işte. tüm bu çaba, komiklik şakalar, beleşe getireceği bir iki bardak içki içindir. dışarıdan da bence çok çirkin duruyor böyle tipler. tek güzel yanı, bu kişilerle takılarak, farklı bir sürü mekan keşfedebilmektir bana göre.
hesabın var mı? giriş yap