• kendi motosikletim ile kuryelik yaptığım uygulama.

kurye gözünden çalışma mantığını anlatacak olursak;
    kendim belirlediğim bir saatte siparişlerin olduğu bölgeye gidiyorum ve bekliyorum. sipariş geldiğinde telefonum çalıyor ve bana restoran adresini, müşteri adresini ve o siparişten kazanacağım parayı gösteriyor. navigasyonu açıp restorana gidiyorum ve siparişin hazırlanmasını bekliyorum. hazır olunca fişin fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorum ve paketi motosikletimin izolasyonlu sepetine koyup müşterinin evine navigasyon yardımıyla gidiyorum. paketi müşteriye verip imzasını alarak işlemi tamamlayıp yeni siparişi beklemeye devam ediyorum.

gelen siparişi reddetme imkanım yok. eğer siparişe gitmek yerine başka yöne gidersem merkezden arayıp sebebini soruyorlar. keyfi olarak yapmışsam puanım düşüyor. eğer bir sorun çıkarsa mesela trafik kazası gibi canlı destek hattını arayabiliyorum. aynı zamanda müşteriyi arayıp siparişinde çıkan sorunları çözebiliyoruz veya adresi bulamamışsam arayıp sorabiliyorum.

siparişlerin gelme süresini etkileyen bir sürü sebep var. mesela avm'lerden sipariş verildiğinde kurye olarak önce avm'nin etrafında dolaşarak otopark girişinden girmem, sonra döne döne otoparka inip tekrar avm'nin tepesindeki yemek katında bulunan restorana çıkmam gerekiyor. restorandan paketi aldıktan sonra yine otoparka inip yine döne döne dışarı çıkıyorum ve bütün bunlar gecikmeye sebep oluyor. ayrıca pizza restoranlarının pizzayı hazırlaması da en az 20 dakika sürüyor. yani siparişin hızlı gelmesini istiyorsanız avm tepsindeki pizzacıdan sipariş vermek yerine cadde üstündeki restorandan sipariş vermenizi tavsiye ederim.
  • cin olmadan adam carpan firma.

arkadasimin basindan gecen olayi aynen aktariyorum. 30 eylul gunu burger king'ten 30 tl uzeri 20 tl indirimli siparis verdik. odeme ucreti 10.85 tl. glovodan bir kurye geldi ve sanirim bi yanlislik oldu, uygulama burayi restaurant diye gosteriyor ben gidip siparisinizi alip gelecem dedi. telefon numarasini verdi ve gitti 10 dakika sonra karttan 19,90 ucret kesildi. kuryeyi aradik siparisi benden aldilar, glovo ile konustum baska kurye getirecek dedi. ne siparis geldi ne arayan soran oldu. 10,85 yerine 19,90 ucret aldilar ustune de siparisi getirmediler. malum canli chat yok mail attik 2 gun sonra cevap verdiler siz yanlislik yapmissiniz diyorlar. olm siparis gelmedi lan ne yanlisi? kapiya gelen kurye siparisi verir, siz imza atarsiniz oyle para cekilir. ımzayi bizim yerimize kim atti ne yaptilar bilmiyoruz. glovo en son verdigi cevapta siparisiniz teslim edildi diyor :))

tez vakitte batarsiniz umarim.

edit: batmislar ya lan! *
  • yukarıdaki entry onu girdiren çaylak'ın hep çaylak olarak kalması gerektiğini göstermektedir.

glovo kuryesi senin siparişini subway'den getirmekle sorumlu, içine konmayan tavuğu nereden bilecek ? bu glovo'nun mu suçu ? kurye arkadaş motor kullandığı için kirli olan elleriyle açıp sandviçinin içini kontrol mü etsin "bunun tavukları nerede lan lavuk" diye subway personeline girişsin mi senin için ? 4 lira motor yakıt parası veriyorsun diye köle mi etçen glovo personelini kendine ?

(büyük harfle) allah akıl fikir versin hem o çaylak'a hem de böyle saçma bir entry'yi yayınlayan yazara !
  • 30 tl tutarlı indirim istiyorsanız y4rr4k tanımlı referans kodunu kullanabileceğiniz uygulamaç.
  • glovo bugün bana (bkz: #94999890) numaralı entarime yönelik mesaj attı. tabi bir şey yapacaklarından değil, laf olsun diye bence.

olan orda detaylı açıklanmamış belki de, ben açıklayayım bir daha güzelce.

üye olup linkteki menüden sipariş ediyorsunuz. yarım saat sonra kurye olduğunu söyleyen birisi arıyor ve diyor ki "burger king'e geldim ben ama bahsi geçen ürünler kalmamış. napayım ?"

buna napılacağını ben bilmiyorum, siz daha iyi bilirsiniz ama gelse sevinirim diye cevap verdiğinizde 3 dakika sonra sizi glovo merkezinden birisi arıyor.

"tab gıda da bizi bilgilendirmedi. ürün kalmamış o nedenle siparişinizi iptal ediyorum. başka sipariş verebilirsiniz isterseniz."

ben de durumu test etmek için yemeksepeti üstünden bir chicken whooper, bir de whooper jr. menü söyledim. yani tam olarak glovo'nun verdiği ürünü pahalı olarak söyledim. aman tanrım, menüler şıp diye geldi 15 dakika içerisinde.

e şimdi noldu ? glovo'ya üye oldunuz. sözde ayda şu kadar abonemiz var diyip prim yapacaklar. oysa hizmet vermiyorlar. sizin iletişim bilgilerinizi alıp güzel bir veritabanı oluşturuyorlar. 2 gün sonra battıklarında başka şirketlere saçma sapan mesaj atması için numaralarımızı da satar bunlar.
  • amına kodumun yamyamlarını başlığı altına toplayan uygulama.
  • ne saçma zamanda girip ne saçma zamanda çıkış yaptılar ülkeden, çıkış kararı verenler sinirden kendilerini sikiyolardır şu an.
  • anladığım kadarıyla yurtdışında uber eatsin yaptığını yapmaktadır. bu sistem hem insanlara taşıyıcı olarak para kazanma imkanı veriyor hem de restoranlara taşıyıcı istihdam etmeden yiyecek satmalarına.

ama kapanmış, ekşi şeylerde yazan kişi de bunu taşıma ücreti istemesine bağlıyor ve ve üzerind taşıma ücreti almaya başladıktan sonra uygulamayı kapattığını söylüyor.

fakat bu sistem için taşıma ücreti elzem. ayrıca yemeksepeti de %10 alıyor restoranlardan ve o farkı mekanlar yemek fiyatlarına bir şekilde yansıtıyor, biz fark etmiyoruz.

ama bu şekilde şeffaf çalışan sistemlere alışkın olmadığımız için, sanki taşıma ücreti kötü bişeymiş gibi tepki koyuyoruz. sonuç olarak da dolaylı olarak, fark ettirilmeden paramızın alınmasını tercih ediyoruz.
  • başlıktaki yazıların neredeyse hepsi

"güzel alternatif. 10tl kod için ksşfsfdsfdsjklgfjglkjgklfjglkd" şeklinde.

istirham ediyorum arkadaşlar. lütfen şu kod işini kaldırın, ya da yönetim bir şey yazsın da anlamsız harfler bütünü içeren mesaj yazan herkes süresiz çaylak olsun.
hesabın var mı? giriş yap