• motosikletle bu hanımefendinin yaptığından çok daha uzun yurt dışı rotası yaptığımdan eleştirme hakkım olduğunu düşünüyorum.
    sosyal mecrada paylaşmıyorum hiçbir gezimi. çünkü gezip gördüğünü aktarabilmek ayrı bir yetenek istiyor, ayrıca benim için gereğinden fazla meşakatli bir iş.

gittiğim şehirlerin rock metal barlarını görmek isterim. yerel birasını içerim. jazz bar varsa kafamı sokarım. özel bir yemeği varsa tadına bakarım. sovyet coğrafyasındaysam misal brutal yapıları ve duvar mozaiklerini mutlaka gezerim. şehrin botanik bahçesi varsa gezerim. şehirde canlı müzik/konser ararım, denk gelirsem bayram ederim.

bu hatun bildiğin dümdüz yol yapıyor tır şöförü gibi. gezeceği yerlere ilişkin araştırma yapmıyor, bilgi paylaşmıyor. ucuz milliyetçi şov fırsatını hiç kaçırmıyor. pireyi deve yapıyor. hele o sesi, o titrek ağlamaklı sesi... kulaklarımı tırmalıyor resmen. dokunsan her an ağlayacak sanki. bütün enerjimi sömürüyor o titrek ses. dinlemek eziyet. anlatım kabiliyeti çok sınırlı. keşke bu sponsorluklar ve bütçe gerçekten hakeden donanımlı bir hanımefendiye denk gelseydi diyorum içimden. yolu açık olsun yine de.

motosikletle yol yapmak gerçekten çok büyük bir meziyet değil. hatta artık uçakla gezmekten çok daha ucuza geldiğini bile söyleyebilirim f/p olarak. vakit ve bütçe meselesi. umarım yetenekli insanların sponsorlara ve bütçeye kolay ulaşabildiği daha güzel vloglar görürüz önümüzdeki seneler.
  • sponsor bulma konusunda zorluk yaşayan ablaymış?? bir erkek olarak x bir markanın kapısını çalsam ve böyle bir projem var türkiyeyi dolaşacağım siz altıma motor verin, yakıtımı çekin vs. desem , bi siktir git kodumun apaçisi denir, hatta denmez çünkü kapıdan içeri bile sokmazlar.

tanım : buram buram seksizm kokan ülkenin, durumu sömürücü vatandaşlarından biri...
  • ya iyi hoş da, hiç kültür tanımadan, insanlarla sohbet etmeden, mimari incelemeden patır kütür motor sürünce dünya turu olmuyor bence ya.
    gülşah çok pata küte geziyor/motor sürüyor.
    tekerleğin dönmesi dünya turu için yeterli değil, bence.
  • motosikletli gezgin aleminin en vasat üyesi fakat en çok destek görenidir.

clickbait üstadı; motoru bozulur ağlar, kendi hatasından çadırına su dolar ağlar ve inanılmaz hit alır. sonra gelsin sponsorlar.

hürriyet gazetesi her gezisini bir şekilde magazin sayfalarına taşır.
    organik bir bağ vardır gazete ile aralarında.

motosiklet hakkında bilgisi kıttır.

o nedenle vaktiniz bol ise takip edin yok eğer vaktiniz kısıtlı ise geçiniz.
  • bu işlerden birazcık anlayan birisi bile bu kadının komple şov yaptığını bilir. gerçek bir dünya turu veya maceracı arıyorsanız @ruzgarinizinde yi (serkan sogut) tavsiye ederim. çok ayarında ve bilgi verici paylaşımlar yapıyor. neyse gülşah'a gelelim.
    şimdi bu ablamız geçen senelerden avrupa turuna çıktı. o da az değildi bu arada. şimdi reelslerine baktım. motor yağı değiştirmeyi yeni öğreniyor ahfsşjd senede 2k bile motor sürmeyen ben bunu biliyorum. aylar süren avrupa turu yapan birinin bilmemesi mümkün mü?
    yaptığı avrupa turunda bir gün yağmur yağdı diye çadırdan ağlayarak video atmıştı adnfşssk
    bi de yine bu avrupa turunda zincirleri motoru yatırarak yağlamıştı ki bu dünyada ilk falandır ahfsşdjsk
    şimdi de annesiyle ayrılırken reels falan paylaşmış, anıtkabir'e gitmiş bi reels de oradan.
    sosyal medyanın şov amaçlı kullanılmasını normal buluyorum ama yalandan yeni bir şeyler öğreniyor gibi veya başka türlü kandırmalar ile çıkar sağlıyor olması kötü. bunu da maceraperest dünya gezgini olarak yapıyor.
    neyse sağ salim bitirsin gelsin turunu. avrupa turunda biz korkmuştuk bu bilgisizlikle başına bir şey gelecek diye. gördüğüm hala aynı.
  • youtube

arkadaş olduğu halde aliye saygı'dan asil özbay'dan bahsetmemesi karakteriyle ilgili önemli ipuçları içermektedir bence.

şimdi de fatih altaylı sponsorluk yapmış. kimin kızı aga bu, bartang vadisini geçen ilk türk kadın motosikletli gezgin dururken mesela haberleştirilmesi gereken?
  • kadınlığını çok ön plana çıkarıyor.
  • 3 yıl boyunca dünya turu yapacak kadın motosikletçi. aprilia tuareg 660 ile yola çıkıyor. kendi dayansa bile motoru dayanır mı bilemiyorum.
  • motoruyla tek başına 16 günde ege akdeniz turu yapan bir abla.

allahtan başına kötü birşey gelmemiş. en son motorla türkiye turuna çıkan iki insan öldürülmüştü. ileride benim de motor chopper alıp iyice öğrenip turlara çıkma hayallerim var. çok istiyorum. umarım ben de yaşayabilirim bu zevki. ayrıca ülkemizde bir kadın olarak başardığı şey için kutlarım.

hürriyet haberi
  • ayşe arman'ın paylaşımı sonrası bu hanım kızımızdan haberim oldu, takibe başladım. kızımız dümdüz motorla bir yerlerden geçiyor. sadece geçiyor. dinlenmek için konaklıyor. ne bir tanıtım, şehir gezisi, tarihi bilgi, ne de mutfak kültürü hakkında bir şey paylaşıyor. sadece geçip gidiyor. peki neden bir firma bu kızcağız bir yerlerden geçsin diye sponsor oluyor ben anlamadım. anlayan açıklasın lütfen, aydınlanayım.
hesabın var mı? giriş yap