• gülşen'in yeni şarkısı lolipop'un az önce yayınlanan klibi. sahneye külotla çıkılmasın, evli kadın öyle dans etmesin, dekolte veriyorsa versin ama abartmasın diyen tüm ahlak bekçilerini kudurtmaya devam ediyor gülşen. yaşıyla, evliliğiyle, anneliğiyle, kilosuyla kendisini belli kalıplara sokmaya çalışanlara inat, özgür iradesiyle var olduğu kadın olmakta ısrar ediyor. bu aslında kıyafet meselesi değil, bir kadının toplumsal baskı görmeden olmak istediği kişi olma özgürlüğünde diretmesi. bravo gülşen.

klip: https://www.youtube.com/…gvlrng4ew&feature=youtu.be
  • şarkı çok kötü maalesef.
    klipte de çokça lady gaga esintisi gözlenmekte. özellikle telephone klibine bir göz atın derim. (tabi bu klipte çok daha fazla konu içeriği mevcut.)
    boşuna yargılamak istemem kılık, kıyafet, zart zurt diye boş boş. sadece biraz daha özgün olunabilirdi diye düşünüyorum.
  • müzik kötü, sözler kötü, klip kötü, gülşen'in estetik cerrahı kötü... ne iyi ulan?

yahu 45 yaşında kadınsın, z kuşağına yaranacağım diye girmediğin şekil kalmadı. "aşkımla ölçülemez hiçbir money oh mommy so yummy" diyor. la mommy sensin... az daha zorlasan mummy olacaksın...

"aşkımla ölçülemez hiçbir money" kısmına da tekrar değinmek lazım. sen henüz erik gibi kütür kütürken (sanıyorum 26 yaşında) erol köse ile birlikteydin. hem de 3 yıl... o bitti reha muhtar ile sevgili oldun. erol köse lan?! reha muhtar ulan?! sagasgsagas "no money"... hee mommy hee...

(bkz: allah aşkına sen kendini deli gibi yaptın ya)
  • (bkz: cher)
  • şarkı "kötü" değil, "uğraşılmış kötü" resmen.
    bilmeden yapamazsın bu kadar kötü şarkıyı, uğraşman lazım.
  • çok afedersiniz de buna kaldıran erkeğe her şey müstehaktır ya.*

t: kalitesiz bir şarkıcının, yine kalitesiz bir şarkısına, yine kalitesiz bir klip çekerek, yine bedeniyle ön plana çıkma çabasını gösteren klip.

edit: buyrun tr şartlarında şu klibi geçebilecek kalitede bir eser henüz yapılmadı. titretir insanı.
  • estetik açıdan beğenmedim, göze pek hitap etmiyor ve her yerinden kalitesizlik akıyor. kendini seksi gösterme çabasını da itici buldum. ama kişisel özgürlük açısından olumlu.

insanlar nasıl yaşamak, nasıl giyinmek istiyorlarsa o şekilde davranabilmeli. işte buna özgürlük diyoruz. kimse toplumdaki cehalete ya da kendi yarattıkları o sikik ahlak anlayışına göre davranmak zorunda değil.

tabii, şarkı da ayrı bir rezalet. bu klip adına beğenebildiğim tek şey özgürlük.
  • sıradan ötesi. hem klip hem şarkı.
  • o yaşta da euphoria maddy’e özenmezsin
  • (bkz: kitsch)
hesabın var mı? giriş yap