• istanbul anadolu 2. sulh ceza hakimliği’nin hale bağce özbaş'ın talebi üzerine verdiği 28.10.2020 tarih ve 2020/3871 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • sanırım şu konu yüzünden silindi entryler: https://www.cumhuriyet.com.tr/…niste-kiyagi-1524352
  • ballı bir adet baldız. eniştesinin kıymetlisi
  • --- spoiler ---

milli eğitim bakanlığı’nda (meb) genel müdür büyük’ün baldızı olan özbaş, sınav ve mülakatlara girmeden bakanlık görevlendirmesiyle önce şube müdürü ardından ise sancaktepe ilçe milli eğitim müdürlüğü görevine getirildi. özbaş atamayı doğrularken usulsüzlük iddialarını yalanladı.
    --- spoiler ---

cumhuriyet gazetesi haberlerine konu olan şahıstır. iddialara göre ikinci elif can yetim vakasıdır.
  • arkadaşlar bu olayları sadece torpil olarak görmeyin rica edicem; bu olaylar aynı zamanda eğitime, çocuklarımıza ve geleceğimize de vurulan birer baltadır.

ondan sonra vay efendim pisa'da türkiye neden geriliyor?.. böyle liyakatsizler yüzünden işte.
  • yazılanları sildirmese yaptıkları usülsüzlükten haberim olmayacaktı. merak edip tipine bakayım dedim. tahmin ettiğim gibi baş örtülü. sorsan ultra süper müslümandır. şaşmaz whatsaptan her hafta hayırlı cumalar mesajı yolluyordur etrafına özlü sözlü filan. çocuğu filan varsa da kesin iki isimlidir ebubekir sıddık türevi. yiyin ulan dünya size kalacak sanki.
  • enişte kıyağı ile rütbe edindiği iddia edilen baldız
  • yeni duyduğum bir isim. hakkında araştırma yapınca elif can yetim tarzı bulgulara rastladım.
  • acaba hiç şube müdürlüğü sınavına girmiş mi?sınavı kazanıp vekaleten değil, asaleten de atanabilirdi.
  • baldan tatli baldizin amca oglu da hakim savci heralde, baslikla birlikte isik hizinda engelleme gelmis. tanim: okkali torpil yaptirma olayi

sendikanin yorumu cok dogru. --- spoiler ---

mevzuatta bakanlığa verilen yetki çok istisnai zamanlar ve durumlar için geçerlidir. bu istisnai şartlar; çok yetkin, alanında uzman, uluslararası deneyimi olanlar için geçerlidir. yoksa eş, dost, akraba, yeğen, amcasının oğlu gibi sıradan, herhangi bir becerisi olmayan kişilerin, birilerinin hakkı yenilerek o koltuğa getirilmesi için yapılmamıştır.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap