• pkk kilicdaroglu ile birlikte video yapmis alin izleyin yalanina inanan secmene cahil sifati az bile gelir.
  • kemalistler demiyor ki. bilim söylüyor bunu. iq ortalaması dünyanın en düşük ülkelerinden biriyiz. cahillikte de zirvelerdeyiz. tabii bu cahiller bilime de inanmaz.
  • haklı kemalistlerdir. evet, halk cahil.

yıllardır bu cahilliğin ceremesini çektik, halen de çekmeye devam ediyoruz. ne oldu yaram çok mu zoruna gitti?
  • bakin gunlerdir bu soruyu soruyorum bu yavvvvusak trollere... kemalistten kastin, muhalif sekuler kesim oldugunu ama iste asagilama amaci guderek kemalist dendigini varsayiyorum, o kisma simdilik girmeyecegim. halk kim lan? size halk olma sifatini veren, bizi bundan dislayan, bizi halk yapmayan ne? sen kimsin ki kendini halk olarak deklare edip mesruiyetini tek basina sagliyorsun?
    sizin o ufacik beyninizle algi yapan dilinizi koparip elinize vermek lazim. patates kafali seni. sen daha o kucuk beyninle epistemolojiye cikip "halk nedir" bilgisine karar veremeden senin ontolojinin agzina sicar, o karanlik cukurunda birakirim. gerzo.
  • adamlar apoya sayın öcalan dedi, şehide kelle dedi, haburdan davullu zurnalı terörist karşıladı. onların ve fetönün peşindeki askeri ergenekon diye terör örgütü ilan edip içeri attırdı, megri megri diye sahnelerde boy gösterdi, öcalanın kardeşine trt kanalında mektup okuttu, istiklal marşından rahatsız olduğunu söyleyen partiyi meclise soktu.

adamlar pkklı olmadı. akpli seçmen elleri kızarana kadar alkışladı.

ama bunların 10da birini yapmamış kemal kılıçdaroğlu pkklı oldu.

terör örgütü lideri öcalan sayın oldu, devlet kanalında mektubu okutuldu. ama chp lideri bay bay kemal oldu, terörist ilan edildi.

bunu ben olsam iq testine bile sokmam. o testi yapanın zamanına yazık...
  • kemalistlerin halk olmadığını söyleyerek asıl densizlik ve ayrımcılığı kendinin yaptığının farkında olmayanların favori argümanı.

ben bunca yıl okuyacağım, eğitim göreceğim, kendime yeni şeyler katıp mümkün olduğu kadar ufkumu genişleteceğim, zihnimi geliştireceğim. bunların hiçbirini aklının ucundan bile geçirmeyen, dahası bunu meziyet zannedip övünen bir tip gelip üstüme kompleks kusacak, sen bana cahil dedin, densizsin diye hakaret edecek, ben de bunu sineye çekeceğim öyle mi? hassiktirin ordan.

2023 yılındayız, bu çağda cahil kalmak insanın bilinçli seçimi olabilir ancak. bu yolu seçen kimsenin de "bana cahil dediler ühühühü" diye zırlamaya hakkı yoktur kusura bakmayın.
  • halkın cahil olmadığını iddia eden zikkoştan daha evladır.

aksine o kadar cahiliz ki, yazar olduğumuz bir platformda başlık açarken belirli durumlar dışında çoğul eki kullanmamamız gerektiğini bile anlamıyoruz, öğrenemiyoruz, okumuyoruz.

ülke nüfusunun dörtte biri tarikatların kucağındayken kemalizme olan sarsılmaz güvenin cehalet olarak algılanması da beni ayrıca bir garip yaptı. tüylerimi tiken tiken etti.

(bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar).
  • ahahaha "ne de cehaletle bağlarını koparabilmiş değil"lermiş bu kemalistler. valla bir kere suçlama değil, bir durum tespiti sözkonusu. sonra "halkın cahil olduğunu söyleyen herkes kemalisttir" diye de bir şey yok. cahile herkes cahil der. bu halkın eğitim ortalaması belli. asıl densizlik ise başkalarını cahillikle suçlarken kendi cahilliğini izhar etmek olsa gerek.

(bkz: sultanbeyli esenler arnavutköy bağcılar sultangazi)
  • e yavrum sen şimdi bu halkın cahil olmadığını mı iddia ediyorsun?
    şu halkın yarısı götünün deliğini bulamaz lan!
    öylesine bir cehalet bok çukurunun içinde yüzüp duruyor işte.
    cehaletin en güzel tarafı kendinizin ne olduğuna dair öz farkındalığınızın olmamasıdır. kendi saçma salak düşüncelerinin, bir konuda uzman olan kişilerin söylemleri ile eşit hatta daha fazla değerde olduğuna içtenlikle inanırsın.
    yazılımcıya, öğretmene, mühendise, doktora, şehir planlamacısına işini öğretmeye kalkacak cüretin olur. bu durumlarla karşılaşmayan var mı aramızda?
    eee?
    siz diyorsunuz ki cahile cahil olduğunu söyleme! orası tartışılabilir işte.
  • ben değilim.
    halkımızı son derece modern ve kültürlü buluyorum. entelektüel seviyemiz ülkecek çok yüksek. halkımız eğitimli,bilinçli ve medeni.

beğendin mi?
hesabın var mı? giriş yap