10439 entry daha
  • yalnızlık etrafımızda insan olmaması değil; bizi anladığını hissettiğimiz insanların yokluğudur. çektiğimiz ıstırabı kimsenin duymamasıdır. dünyaya bizim gözlerimiz ve kalbimizle bakan insanların eksikliğidir.
    demiş kemal sayar.

iki gün oldu hatay'a geleli şirket tarafından gönderildim. şuan dört kişilik konteynerlarda kalıyoruz.
    bugün öğle saatlerinde bir eve girdik ev diyorum ama ev kalmamış desem yeridir.
    içeride eski püskü bir çekyat ve oturan bir teyze o günden sonra dil tutulması olmuş.
    oda yetmemiş yakınları terk etmiş.
    neye ihtiyacın var teyzecim diye sorular sormamıza rağmen ne bir işaret ne bir tepki aldık.
    çok yaraladı beni nasıl akşam ettim bilmiyorum. yalnızlık değil yapayalnız bırakılmış bir insandı.

seçim meydanlarında insanlara vaatler dağıtan yönetiler sizlere ağız dolusu küfürler etmek istiyorum ama dokunulmazlığım yok.
    o yüzden o teyzenin vebali çektikleri boynunuza tasma olsun, yaşamadan ölmeyin.
  • aç çocuklar
    sahipsiz çocuklar
    hasta çocuklar
  • sokak hayvanları. bu garibanlar hastalanınca, sakatlanınca, otoyolda kenarda köşede ölünce ben paramparça oluyorum ulan. günlerce aklımdan çıkmıyor.
  • devir değişiyor. bayağı bildiğin 5 senede dahi insanlar farklılaşıyor sanki.
    hem de tüm dünyada. bebeğime hamileyken 'baby center' diye bir internet sitesine üye olmuştum. gebeliğimin başından beri haftalık mailler geliyor. 2019 baby birthday club üyesiyim ben. benim oğlum o zaman doğdu. tüm dünya ülkelerinden annelerle (tabii ağırlıklı olarak amerika) dertleşmek sohbet de mümkün. herkes kendi çocuğunun yaş grubunun anneleriyle yazışabiliyor. sohbet grupları da oluyor. bir nevi grup terapisi gibi. bir de yaşadığın sorunların sadece türkiye bile değil, evrensel olduğunu fark edince, normalleştirmen kolaylaşıyor. stres düzeyin azalıyor yani. lohusalık döneminde çok iyi gelmişti bana.
    bizim gruplarda kayınvalidem şöyle böyle diye dertleşilirdi. dertler o düzeydeydi.
    2023 birthday club'a bir bakayım dedim geçenlerde, neler konuşuluyor. karşıma çıkan ilk konu başlığı:
    'ı made sex with two different men, i don't know who the father is'
    amanin :/
    z kuşağı doğurmaya başladı sanırım…
  • kılıçdaroğlu'nun y-chp'si
704 entry daha
hesabın var mı? giriş yap