7473 entry daha
  • en önemli değil ama çok önemli:

dengim olmayan insanla tartışmamayı öğrendim. tartışma adabından haberi olmayan ya da nitelik olarak dengim olmayan birine laf anlatmak için çabalamıyorum. öyle mi düşünmek istiyor? elbette, düşünsün. son sözü mü söylemek istiyor? söylesin. bana laf sokup, arkasını dönüp gitmek mi istiyor? tabii ki gitsin. hiç önemli değil. çünkü öyle bir kişi önemli değil. bende etki yaratabilecek biri değil. huzurlu kalabilmek önemli benim için. karşımdakinin negatif yükünü beynime boşaltmasına müsaade etmiyorum. öyle birine laf yetiştirip ona dengim muamelesi yapmıyorum. bu huyu yeni edindiğimi bugün yaşadığım bir olayla fark ettim. hoşuma da gitti. tuhaf bir özgürlük hissi veriyor insana. ;)
  • ölüm var....
  • (bkz: saglik)
    (bkz: aile)
    (bkz: 3-5 dost)
    (bkz: gerisi yalan)
    (bkz: koy gotune rahvan gitsin)
  • nasıl ki evrende 'zaman' dediğimiz ve sadece ölçümleyebildiğimiz şey hiç bitmeyecek tutulamaz anlaşılmaz bir kavram olsa da hayatı bunun üzerine kuruluysa her canlının eşyanın, 'öğrenmek' kavramı da bir insan hayatında zaman gibi bir kavramdır. bir yönü daha var benzeşen o da çok değersizmiş gibi görünüp aslında varoluşun son derece kıymetli bir parçası olduğunun farkına varılamaması..
  • ölünce hepsinin geçeceğini bile bile her gün işkenceye katlanıp daha da uzatıyoruz.
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap