• ilk iki filmde kötü adam rolünde joe pesci oynamaktadır.
  • soundtracki john williams'a aittir. özellikle holiday flight ve main title'ı müthiştir.
  • "üstü kalsın seni pis hayvan" adlı efsane sözü barındıran film. tam diyaloğu şöyle idi.

yaşlı bill: kim o?
    pizzacı: küçük pero'dan geliyorum. pizzanızı getirdim.
    yaşlı bill: kapının önüne bırak ve defol git burdan!
    pizzacı: defol mu? pekala! aa, peki param ne olacak?
    yaşlı bill: ne parası?
    pizzacı: pizza için para ödemeniz gerekiyor efendim.
    yaşlı bill: ya, öyle mi? ne kadar borcum varmış sana?
    pizzacı: aa, 12 dolar 5 cent efendim...
    + kevin kapının eşiğinden parayı gönderir.
    pizzacı*: cimri, ne olacak!
    yaşlı bill: heey, sana hemen burayı terk etmen için 10 saniye zaman vereceğim anladın mı aşşağılık fırsatçı pislik! şimdi o sarı düşük iğrenç kıçını burdan çek bakalım! gitmezsen sefil vücudunu kurşunla dolduracağım! 1... 2... 3 ve 10! (yaşlı bill taramalı tüfekle ateş eder ve bu sesi duyan pizzacı koşarak kaçar)
    yaşlı bill: hı ha ha ha! üstü kalsın seni pis hayvan!

kevin: hımm! peynirli nefis bir pizza! sadece benim için!
  • ilki chicago'da çekilmiştir.
    gerçekten de chicago merkezin dışında bir çok filmdekine benzer
    müstakil eski büyük, taş ev göremk mümkündür
  • oyuncularının şu an ne yaptıklarını merak edenler için;
    http://www.businessinsider.com/…s-and-kevin-bacon-1
  • aynı zamanda home improvement sekizinci sezon on dördüncü bölümünün adı.
  • benim gözümde kemal sunal filmlerinin yabancı versiyonudur.şu sebeple ki; yalan yok her gördüğümde oturup izliyorum hiç sıkılmadan. bunun sebebi filmi izlerken kendimi tekrar çocukluğumdaymışım gibi hissediyor olmam olabilir, çocukluğumda genel manayla daha mutlu muydum bilemeyeceğim ama bu filmi izlerkenki huzur ve mutluluğum çok başkaydı.
  • sinemada izlediğim ilk film. bütün kuzenleri falan toplayıp götürmüşlerdi. girişte saatinin gelmesini afişine bakarak beklerken, genç bir öğretmen olan teyzemin konusu hakkında bilgiler verdiğini hatırlıyorum. ilk sinema deneyimim olsa da daha sonradan annemle birlikte gittiğimiz jurrassic park'ı ilkmiş gibi hatırlarım, sonra yok evde tekbasına'ydı ilk derim. film komikti. birde yanımızda cuvalla patlamış mısır götürmüş ve filmin ilk dk sın da çekirge gibi bitirmiştik. o da filmden ayrı olarak komikti.
hesabın var mı? giriş yap