• sadece yapımcı ve oyuncularının yanı sıra ilk olarak sadece aziz nesin izlemiştir.
    müjdat gezen, filmi bitirdikten sonra aziz nesin'e izletmiş "nasıl olmuş abi?" sorusuna kahkahalar içerisinde "bok gibi" yanıtı alınca piyasaya sürmemeye karar vermiştir.
    aynı kadere sahip bir de gülümseyen dünya vardır.
  • abd'de piyasaya sürülen vcd/dvd kapağında bu film için şöyle denmiştir: "makes badi look like citizen kane."
  • filmin tamami youtube'de mevcut:
    https://www.youtube.com/watch?v=c2qhlrugbge

bu filmi ispanyollar alip parodi haline getirmis ve karakterin adina (anselmo el nyordo) twitter hesabi bile acilmis, 30 bin takipcisi var. turkiye'dekinden unlu hale gelmis film garip sekilde. buyrun bu da twitter hesabi:
    https://twitter.com/anselmoelnyordo

ekleme: ispanya'daki parodisinde anselmo, gezegeninden cok cirkin oldugu icin kovulan bir uzaylidir ve dunyaya goc edip okuma yazma cahili bir uyusturucu kacakcisi ailenin yanina siginir ve olaylar gelisir.
  • kozlenmis steven tyler kilikli bu naif mahlukat aydi zamanda tam bir demo scene ustadi scene'ciymis;

https://youtu.be/i-cnz5u7wpe?t=1058

gercek scene tayfasi da tip olarak asagi yukari boyle biseydi zaten, yanginda mahsur kalmis mick jagger stili yani eheh... ay pardon, bi gun scene'cinin birinden cok pis dayak yiyecem kesin. ama zaten dogustan gelen tipsizlikliklerinin ustune bir de crt monitor, tuplu tv karsisinda gece gunduz radyasyona maruz kalma sonucu olusan mutasyon soz konusu ben ne yapayim (bak hala kasiniyor herif).

isin sakasi bir yana filmin cok kotu oldugu su goturmez bir gercek olsa da bir acidan takdiri hakediyor; turk sinemasinin yesilcam tiksincligiyle entel bunalimlilar arasinda sikisip kaldigi ve kimsenin produksiyona bes kurus harcamak istemedigi donemde yesil perdeden bilgisayar efektine(vfx), pratik efektlerden (practical effects) sahne prop'larina kadar cok sayida caba ve maliyet gerektiren seyler icermesidir. mujdat gezen resmen cocukca bir heyecanla her seyi denemis filmde yani. ve sahip oldugu butun oyuncaklari kullamis bol bol. ayrica kuyubasi'nin eski hali de (msm'nin oldugu semt) gozukuyor bolca.

tabii bu yilbasi agaci isiklariyla sarili tahta bavulla her firsatta evi terketmeye calisan alingan sunger topagi shorolo uzayliyi, (zaten adi homo e.t. 'den geliyor) ve kimsenin ne anlama geldigini bilmeden kullanip durdugu roportaji olesiye komik bulmayi engellemiyor. senaryo falan facia otesi zaten .sokakta bulunan kedi kadar bile sasirilmayan baskici gezegeninden kacan alingan escinsel uzayli ve surekli donen bir roportaj konusuyla gezen aslinda donemin baskilarini ve gazetecilerin durumunu sarkastik olarak hicvetmek istemis. ne kadar becerebilmis orasi ortada.

bir de daha youtube falan icat edilmeden cok daha onceki yillarda irc'de elin ecnebileri bu filmi konusup bize seyrettin mi diye sorarlardi. biz bile bulup seyredemezken gosterime girmemis filmi nasil elin gavuru bulup seyretmisti hala hayret ederim bu konuya.

simdi de ozellikle ispanya'da buyuk bir hayran kitlesi varmis. harbi enteresan.
  • mevzuu, homo bir uzaylı olduğundan kellidir: filmin adının homoti olması..
  • --- spoiler ---

içinde 14 kere "benim adım homoti", 68 kere "homoti" geçen film.

--- spoiler ---
  • tip olarak ilyas salmana benzetiyorum

homoti
  • yabancılar the room u dünyanın en kötü filmi sanıp, gırgır yapadursunlar bizim elhamdürillah taş gibi homotimiz, dünyayı kurtaran adamımız var. yeşilçam bütünüyle kült filmlere sahip ama işte, ne zaman kültür ihraç edecek noktaya geliriz o zaman keşfedilirler.
  • sezyum.kom büyük bir hizmet örneği göstererek filmin tamamını koymuştur.
    ikinci büyük hizmetiyse zaten filmi çekerek müjdat gezen yapmıştır.
  • badi'den daha kötüdür. badi ile kıyaslanmaz bile. badi daha gerçekçiydi en azından. bir tanışma faslı, vay efendim biraz gerilim vardı.
hesabın var mı? giriş yap