• tam hali "içinde içki olduğu anlaşılmasın diye verilen siyah poşet"tir.

içki görünmesin diye siyah poşet verilir, siyah poşet görülünce de içinde içki olduğu anlaşılır. böyle de bi paradokstur.

bu ikilemi on dakika kadar düşününce insanın kafasında, en az o poşet kadar kara bir delik açılabilir.
  • amacının aksine içinde içki olduğu anlaşılsın diye verilmiş gibi durur. asla siyah poşete sardırmam.
  • "içki aldım"ın gizli olmaya çalışıp aksi gibi "bu şahıs içki aldı loo" diye bağıran poşettir
  • içinde alkol olmasa bile koklanarak kafa yapmasi muhtemel petrol artigi posettir.
  • siyah poşet olmasa alkol sanmam
  • ceset torbasından hallicedir.
  • tekelden kutu kola alındığında da, tüm dikkatleri üzerine çeken poşettir.
  • amaç içki olduğunun anlaşılmaması değil, taşımasıdır.
    beyaz poşet şişeyi taşımaz,incedir. siyah sağlam ve kalındır, taşır.
  • benim sürekli alışveriş yaptığım tekelci bir abinin, beyaz ya da bir market poşetiyle bu soruna çözüm bulduğu bir durum.

bu başlık altında insanların dediği gibi "siyah poşet" daha çok dikkat çekiyor. ben yoldayken siyah poşetin içinde ne olursa olsun, karşıdan gelen insanların siyah poşetime dikkat ettiğini gördüm hep. siz o siyah poşetin içindeki içkileri istediğiniz kadar gazeteye sardırın, ne olursa olsun o siyah poşet dikkatlerden kaçmayacaktır.

benim tekel bayicinin yaptığı gibi içkiyi gazete kağıdına sarıp beyaz poşete koyup öyle çıkın kaldırımlara. bu şekilde kimsenin dikkatini çekmiyor anasını satayım, ilginç. tabi içkiyi, poşete koyma biçimi de önemli.
hesabın var mı? giriş yap