33 entry daha
  • ne olmu$sa olmu$, idrismuhtefi kanatlarindan olmu$.

(bkz: yok deve)

(bkz: olmaz efendim)
  • yazilarini severek takip ettigim, takdir ettigim yazar abi. yolu acik olsun.
  • sozluk kaliteli bir yazarini ve yazilarini kaybetti, uzgunum. lise yilligi formatinda soylemek gerekirse: bir cok konuda hemfikir olmadigimiz (anlasamadigimiz demistim, yanlis olmus, anlasilir bir insandi), fikren ayri dunyalarin insanlari oldugumuz halde, yazdigi alanlardaki uslubuna ve bilgisine hayran oldugum, behemahal takip ettigim bir yazar idi.

mesaj fasilitesi ile cok hatami duzeltmis, duzeltirken de ne sirretlik, ne ukelalik, ne de laga luga yapmis, sozlukte benzerine cok rastlanmayan bir kalite ve sahsiyet sergilemisti (bu anlamda ondan ogrenecek derslerim olduguna inaniyordum, inaniyorum). ucurulmus oldugu ihtimalini goz ardi ettigimden, neden ayrilmis oldugu hakkinda da bir fikrim olmadigindan bu firsattan istifade kendisinin bu hatasini duzeltmek ister, geri donmesi konusunda bir uyari notasi cekmek isterim.
  • tarzıyla, bilgisiyle, tavırlarıyla ve istikrarıyla takdir ettiğim ve sözlükten kayboluş sebebini merak ettiğim yazar. birçok kişinin içtenlikle düşündüğünü/düşüneceğini tahmin ettiğim gibi, "uçmuş da olsa, ayrılmış da olsa, keşke entry'leri kalsaydı" diye bana da düşündürtmüştür.
  • kendi istegi uzerine kullanici kaydi ve entry'leri silinmi$tir. "neden gitti?", "neden entryleri kalmadi?" gibi sorularinizi kendisine iletiniz.
  • olanla ölene çare yok. kendi iradesiyle giden bir kişinin ardından karara saygı duymaktan başka bir şey gelmez kanaatindeyim.

"keşke entry'lerini bırakmış olsaydı en azından" serzenişlerini ise biraz egoistçe tutum olarak değerlendiriyorum. *
  • uzun uzun yazsam eminim ki çok şey anlatırdım kendisi hakkında. lakin bence hiçbir şey yazmama gerek yok. neden diye soran olur belki diye şunu diyorum:

"badem gözlerine methiye düzmek istemez miyim ben onun? lakin bu sefer farketmediğimiz bir şey var karşımızda. körü biz öldürdük, artık badem gözlerine methiyenin bir manâsı kalmadı. cinayeti gören balıklar ve balıkçılar artık kendilerine çeki düzen verirlerse(ki aslında ben de sanırım bu güruha dahilim), belki yeniden aramıza döner... hem bir tarzı, hem de sahibini özleyeceğimi beyan etmemek, içimde çok şeyin yetim kalmasına sebep olurdu. lakin geri gelmesini dilemek pek yeterli olmayacak gibi görünüyor."
  • kendisinin gitmek icin hakli sebepleri vardir elbet ama, entrylerini bize biraksaydi keske.
  • tanırım ederim demek istediğim yazar. en azından soruları yanıtsız bırakmaz. bunu bilir bunu söylerim.
  • hakikate ula$maktan ba$ka bir hedef tutmadigini hissettigim idrismuhtefi'nin yanli$ adim atmayacak ve fevri kararlar almayacak kadar ilme vakif oldugunu dü$ünüyorum. bununla birlikte onun takdire $ayan bilgisini, üslubunu, letafetini kisaca "adam"ligini özleyecegim. özleyecegim diyorum çünkü kendisini yakindan tanimak nasip olmadi. ve onu taniyamamak ek$i sözlük'te içimde kalan en büyük ukte olacak. üzgünüm zira "ara bakalim idrismuhtefi bugün ne yazmi$" diyemeyecegim. her bir entrisi $u madde aleminde mânâdan gelen birkaç güzel sesten biriydi. umarim mütevaziligi a$iriye kacirmadan en azindan bir eser telif eder de gider kitapçidan alir, mânâ aleminin sirlarindan duyariz. suyun görevidir susuzu bulmak, her ne kadar her$ey suya yazilan bir yazi olsa da...
29 entry daha
hesabın var mı? giriş yap