• olay, 3 hafta once mersin'de yaşanmıştır, yayla evlerine giden 2 teyzem akşam üstü alışverişe çıktıklarında, köy yolunda yururlerken araç arkadan gelip vurmuştur. her ikisi de oracıkta ölmüşler. albay efendi ise otostop çekerken önüme atladılar diyerek ceza almadan serbest bırakılmıştır. vicdanlara sesleniyorum 60-65 yaşlarında iki köylü kadını otostop ceker mi ?
    buradan sana da sesleniyorum emekli albay zekeriya suna, herşeyi anladım da geceleri nasıl uyuyabiliyorsun be adam ?

linki aşağıdadır

https://www.instagram.com/…hl/?utm_medium=copy_link
  • gün geçmiyor ki türkiye'de adaletin sadece kadın adından ibaret olduğu gerçeği bir kez daha yüzümüze çarpmasın.
  • türkiye'de yasanın sağladığı adalet biteli çok oldu ama yine de unutulmaması atanmaması gereken bir durum. kim bilir belki hukuki olarak destek olacak birileri vardır.
  • bu ülkede adalet, parası olanlara, nüfuzu olanlara, devletin kademelerinde akrabası olanlara yarar sağlar sadece. aynı osmanlının son zamanlardaki kokuşmuşluğunu yaşıyoruz. dejavu
  • bizim millete tez elden tutuklamanın ceza değil tedbir olduğunun, bu tedbirin uygulanması için belli şartların bulunması gerektiğinin, tutuksuz yargılamanın esas olduğunun, tutuklanmamanın ceza almamak demek olmadığının, yargılamanın başka bir aşama olduğunun, bir kişinin tutuksuz yargılandıktan sonra ceza alabileceğinin ve tutuklu yargılandıktan sonra beraat edebileceğinin öğretilmesi gerekiyor. yoksa her olaya tek tek yazılmaz böyle.

başınız sağolsun.

edit: sabit ikametgah varsa, deliller toplanmışsa, kaçma şüphesi yoksa yargılama tutuksuz devam eder. bakın yargılama devam ediyor. daha ceza alacak mı almayacak mı belli değil. belki de ceza alacak, dosyayı bilmiyoruz. üstelik birkaç hafta önce katalog suçlarda tutuklama tedbiri daha sıkı şartlara bağlandı. niye? hani ergenekon, balyoz davalarında önüne geleni alıp götürdüler ve isyan etmiştik ya, işte bunlar bir daha olmasın diye. yani tutuklamanın bir tedbir olduğunun bilincinde olmak gerekiyor. ailenin acılı olmasını anlıyorum ama ortada ceza verilmedi gibi bir durum yok henüz.

edit2: ben kanundan kitaptan konuşmaya çalışıyorum. sosyal medyada mahkeme kurulmasına karşı olduğum için bir mahkeme de ben kurmayacağım. siz dilediğiniz gibi yargıya da, arabayı kullanana da sövebilirsiniz.
  • askere bile siyaset karıştı artık. bu askerlerin siyaseten arkası sağlamdır. ne kadar konuşursak konuşalım başlarına iş gelmeyecektir.

bütün gün askerler ile fotoğraf paylaşıp twitter'da beğeni alan birisi ilgilenir mi acaba bu olayla? sanmam.

çok acı durumların içerisindeyiz.
  • hicbir filmde otostop cekmek icin yola atlanildigini gormedim. uydurmanin da boylesi. bir insanin yola atlamasi icin birilerinden kacmasi ya da birisi icin panikle yardim istemesi gerekir. ayrica diyelim ki oyle oldu. ya hu onlarin ikisi de mi yola atladi?

umarim lehinize sonuclanir. allah rahmet eylesin.
  • kamuoyunun takipçisi olacağı trajik hadise.

yoksa ne? her emekli albay'ım, komiser'ım diye ortalıkta dolanıp imtiyaz bekleyen bu tiplerin hukukun önüne geçmesine göz mü yumacaktık?
  • gündemde kalması gereken bir konu.mahkemelerle olmuyor maalesef bu yuzden twitter ve ekşi sözlükle artık adalet yerini buluyor.
  • velev ki orostop çekiyorlardı. otostop çekmek birinin gelip size çarpmasını meşru kılan bir suç değildir.
    zaten otostop çeken kişi araçların geliş yönünde durur ve o yöne bakar. yani otostop çeken kişiye arkadan vurulması mümkün değildir. bu yüzden otostop açıklaması da cezayı arttırıcı bir etken olmalı.
hesabın var mı? giriş yap