• önce güven sonra aşık ol, haddini bilmeyen kimseye gönlünü kaptırma…
  • ilk yanlışta sınırı çok keskin bir şekilde çekmek gerektiğini öğrendim. bugün hoşgörü ile yaklaştığın her şeyi yarın hakkı gibi görecek. sonra da sınır koymaya çalışınca sen çok değiştin diyecek. ilk heyecanla tartışmaları ertelemeyin. her sorun ilk andan konuşulmalı.
  • ilişki içerisinde yalnızca partnerinizle paylaştığınız sırlarınızın ayrılık aşamasında size karşı tehdit unsuru olarak kullanılabileceği.
  • yakınlarımla ilişki kurarken bazı zamanlarda, bir karar almak, o kişiye karşı davranışımı değiştirmek zorunda hissediyorum. değer verdiğim insanlara karşı bu duyguyu hissetmem içimde bir çatışma yaratıyor. yaptığım doğru mu? abartıyor muyum? görmezden gelsem ne olur? değişim ihtiyacım o kadar zorluyor ki beni, eskisi gibi davranamıyorum. bu süreçte, kendime değişim ya da o kişiden uzaklaşma ihtiyacımı açıklayamadığım bir sürü duyguyla boğuşuyorum. ama hiçbiri düşünce değil. sadece duygularımın bana “bir şeyler ters gidiyor.” demesini kılavuz ediniyorum. zaman geçiyor. ilişkiler değişiyor, bitiyor.
    ve sonra bir an geliyor ki değişimin mantıklı gerekçelerini kendime açıklarken buluyorum kendimi. böyle hissetmiştim çünkü sebebi buydu diye. gerçeklikle bağım güçleniyor. duygularımın bana ne söylemek istediği içimde anlam kazanıyor.
    insan, yakın bağ kurduğu (arkadaşlık,partner vs.) ilişkilerinde mantıklı düşünmekten uzaklaşıyor. duygular düşünceleri bulanıklaştırıyor. sırf sevdiğimiz için sınırlarımızın ihlaline açık hale gelebiliyoruz. her ilişkide sınır ihlalleri, çatışmalar, yanlışlar olabilir. hepsinin üzerinde fazlaca durmak gerektiğini sanmıyorum. ancak bir yanlış küçük de olsa çok sık tekrarlanıyor ve sizi rahatsız ediyorsa ya da çok büyük bir hatayla karşılaşmışsanız alttan almak kendinize saygınızı azaltacak, çevrenize öfkenizi çoğaltacaktır. yalnız kalmamak uğruna kendinizden vazgeçmeyin. sevgiler…
  • hayatın en sevdiğim, tadından yenmez acı gerçeği:

"seveni s*kerler, s*keni severler."

bunu unutmayın, aklınıza kazıyın, her zaman kazanırsınız :)
  • çok mu yoruldu gönül toprağın? biraz dinlendir o halde. çorak toprağa ne eksen bitmez çünkü. en güzel tohum bile yeşeremez, çürür gider.
  • sizle önceki manitasından neden ayrıldığı paylaşıyorsa bilin ki gün geldiğinde sizi de öyle terk edecektir.
  • her salatam var diyene tuzlukla koşmayın .
  • en önemlisi şudur bence

anlamsız insanlarla anlamlı ilişkiler kuramazsın
    https://youtube.com/…orts/7vtmmi8_lvy?feature=share
  • arkanıza bakmayın.
hesabın var mı? giriş yap