• omru hayatimda soyle cani gonulden "amin, insallah!" dedigim tek bed-dua'dir.
  • söyleyenin başını yakacaktır.
    mahkemelik olmasa bile sen nasıl böyle beddua okursun diye her yerde zorluk çıkaracaklar.
    burası türkiye malesef.
  • bir mazlum'un bedduasıdır.

hz. muhammed, muaz r.a.'yı yemen'e vali olarak gönderirken şöyle der: "mazlumun bedduasından sakın. çünkü onunla allah arasında bir perde yoktur." buhari, zekat 41.

daha da diyeceğim yoktur.

edit: kaynak eklendi. hatırlatma ve ekleme için hacipsilo'ya teşekkürler.
  • meydanlarda yuhalanacak bir başka annenin bedduasıdır.
  • mazlumun acısı üzerinden siyaset yapan, ağızlarından salyalar akıta akıta beddua tüküren sözlük yazarlarını... pardon orospu çocuklarını göstermiş olan başlıktır aynı zamanda.
  • hüngür hüngür ağladım, izleyemedim sonuna kadar..
    tüm beddualarına katılıyorum ablamın; allah yardımcısı olsun.
    bu lafların altından insan olan kalkamaz. ama insan olan dedim dikkat ederseniz.
  • mazluma yatan, dudaklarından nefret saçan insanlardansa "mazlumun acısı üzerinden siyaset yapan insanları" görmeyi seçen insanları göstermiştir asıl.

bedduanın bir çözüm yolu olmadığını biliyorum elbette. ama eşini kaybetmiş bir kadının, eşini devletin ihmallerinden dolayı kaybetmiş bir kadının bu bedduayı etmesini haksız karşılayabilir miyiz?

ihmaller yüzünden bir maden çöktü. içinde 300'ün üzerinde (ki bence sayı çok daha fazla) insan öldü. cezalandırılanlar? istifa edenler? yok... bu kadının sinirlenmesi çok mu saçma? çok mu uygunsuz?

öte yandan, bok püsür, herşey ile ilgili başlık açılıyor bu sözlükte, elbette gülten kavas'ın söylediği sözün başlığının açılması da son derece normal, yerinde.
  • bugün başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum: markette alışveriş yapıyorum dondurma alıcam karar veremiyorum orda seçmeye çalışıyorum fln çocuğun biri geldi aldı eline bir tanesini kasiyere: abla bu 1 tl mi? dedi. kasiyer: değil dedi,sonra yine geldi arıyor fln bende elimi cebime attım para vericem bekliyorum.yine sordu yine kasiyer: değil dedi.al şu parayı istediğin neyse al canım dedim yok abla dedi tuttum al dedim ne olacak sanki dedim.elimden kurtuldu yok abla saol dedi.hızlı hızlı çıktı. aldım bir kaç dondurma arkasından çıktım ama yetişemedim tabi çoktan kaybolmuştu.içim acıdı küçücük yüreği,kocaman gururu vardı.canım yandı.bu başlığı görünce paylaşmak istedim.
hesabın var mı? giriş yap