36 entry daha
  • dün gece tuvalete giremeyen karı koca için bilet basmam ve bir tane iphone bulmam, sahibine teslim ettim. değerle pek alakası yok ama iyi insan olarak bu konuda memnuniyet duymaları ve herkesin birbirinin kuyusunu kazmasından ziyade yardım etmeleri. bu hoşuma gidiyor ve devamlılığının olmasını istiyorum.

insanlara değer veriyor ve empati kuruyorum. bu toplum için geçerli. konu sevdiklerim olunca daha da önemsiyor ve kendi menfaatimi kenara bırakıp bu konuda aşıyorum.

ama bakmayın böyle dediğime bunu pek belli eden biri değilim.

her zaman arkadaşlarıma, dostlarıma ve sevgililerime değer verdim.

fakat bilmiyorum bir kez değer verdiğimi gördüklerinde değişiyorlar.

git gide törpüleniyor ve kendimi kapatıyorum. istemesem de buna itiyorlar.

bu özelliğimi kaybetmekten korkuyorum.

gerçekten birisine değer veremeyecek miyim?

o yakınımla ilişkim kesiliyor. arkamdan atıp tutuluyor. ilişkiyi kesmek için türlü kılıf uyduruyorlar. aylar sonra özlem duyuyorlar ama yanaşamıyorlar. niye zamanında hayatında önemli birisi olduğumu kavrayamayıp zorluk veya problemi aşmayıp ömür boyu göremeyecek o kopukluğu yaratıp sonrasında pişmanlık duyuyorlar?

beni ben yapan yegane şeylerden. insani değerimden beni törpülüyorlar.

bu olduğunda epey bir değişeceğim ve menfaatlerim öncelikli olacak.

bu mudur yaşamak?

ne olursa olsun ben, insanlara; özellikle sevdiklerime değer vereceğim ve sadık olacağım.
  • bir insana hak ettiğinden fazla değer vermeye başladığınız an, size hak etmediğiniz şekilde davranmaya başlar.
hesabın var mı? giriş yap