• hakkaten yaaa, adam doğru söylüyor dedim...
    ve pirzolamı yemeye devam ettim...
    edit : başlık başa kalmış
  • evde akşam için 1 kiloya yakın eti terbiyelemiş birisi olarak beni derin düşüncelere gark eden hede. hayır bir de ben dün dolapta çok bekledi diye bozulmaya başlamış eti "kedi köpek zehirlenir" diyip çöpe attım. keşke atmayaydım.
  • benim vucut yapimin curuttugu mantik hatasidir. bogazimdan et gecmediginde midem beynime doydum sinyalini vermiyor
  • kişilerin ellerindeki bilgileri kırpıp kendi düşünce yapısına göre şekillendirerek sunmaları sonucunda ortaya çıkan mantık hatasıdır.

güzel açıklamalara ve örneklemelere buradan ulaşabilirsiniz.

ayrıca şunu da eklemeliyim ki, özellikle sağlık ile ilgili konularda sakın her denilene inanmayın. hayretler içerisinde kalarak, kendinden çok emin olarak söylenen ama en ufak bir doğruluk payı olmayan o kadar çok yazı okuyorum ki, eğer "tıp doktoru" mesleğine sahip olmayan birilerinin dediklerini yaparsanız hayati tehlike içerisine bile girebilirsiniz. kendinizi düşünüyorsanız bilgi kirliliğinden uzak durun.
  • insanın mevcudiyetini tesadüfi evrim mekanizmasıyla açıklama gayretinden mütevellit bir mantık hatası olabilir. nitekim insanın fizyolojik özelliklerinden hareket edecek olursak, evrim teorisine göre, insanın tüysüzleşme sorunsalını da açıklayamayız. öyle ya %96 gen benzerliğimiz olan bütün primat akrabalarımız kıllı - tüylüyken bizler neredeyse tamamen tüysüz sayılırız. vücudumuzun az bir kısmını kaplayan tüylerse nedense tıpkı bir ziynet eşyası işlevi görmektedir. güzel addettiğimiz bir bayanı yahut yakışıklı addettiğimiz bir erkeği saçları, kaşları ve kirpikleri olmadan hayal ediniz. tabi bunlar benim uydurmalarım. nitekim evrimcilerin kompleks yaşam formlarının hemen her bir işleviyle ilgili şahane hikayeleri mevcut. evet hikayeler hatta metafizikler. ben demiyorum popper amca diyor. bu arada bir teist olsam da varoluş sorunsalında bir makanizma olarak evrimi yadsımadığımı belirtmek isterim. bir farkla ki aciz kanaatime göre böyle bir mekanizma varsa bile kör tesadüflerle, mutasyonlarla, seleksiyonla ilerlemiş ve ilerliyor olamaz, olabilemez. tabiattaki yaşam çeşitliliğine ve ekosisteme seçkin bir müdahale olduğuna inanıyorum vesselam. hülasa insanın etçil olup olmadığı meselesine bu zaviyeden de bakabiliriz.

fetva; yiyin kardeşim bolca. hayvansal gıda tüketimi yoğun olan halkların iq seviyelerinin daha yüksek olduğuyla ilgili bi dünya veri mevcut.

düdüt; imlâ
  • yoktur. evrim vardır.
  • fizyolojiden anlamayanların zannettikleri şey... fazla maldigesyondan olsa gerek...

(bkz: ruminasyon)
    (bkz: selüloz sindirimi)
    (bkz: bakteriyel fermantasyon)
    (bkz: ruminant ağız anatomisi)
    (bkz: ruminant gastrointestinal sistemi)
    (bkz: sus ağız anatomisi)
    (bkz: primatların böcek tüketmesi)
    (bkz: tarsius)
    (bkz: şempanzelerin küçük memeli avlaması)

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak derler ya hani... mide ph'sı da 1,5 - 3,6 arasında değişir. bu da bayaa asit demektir. yok lan taşa anlatsam daha kolay anlar. çok merak eden açsın fizyoloji okusun. bi gıdım dandik biyoloji ile vegan faşizmi yapmayın amk...
hesabın var mı? giriş yap