• bu platformda herkes çok mutlu, herkes çok güzel giyiniyor, herkesin cildi çok güzel, herkes istediği kiloda, herkes çok geziyor …

yani özetle herkes hayatında istediği her şeye sahip gibi görünüyor. her bir gönderide yetersizlik, eksiklik ve mutsuzluk hissediyorum. sosyal medyanın bir illüzyon olduğunu bilmeme karşın vazgeçilmiyor.
  • artık beğenileri gruplandırma ile ilgili bir özellik getirmesi gereken uygulama. beğenilerin kategorize edilemiyor olması büyük eksiklik.
  • instagramda milletin yalandan paylaşım yaptığını hep duyuyordum, okuyordum ama ilk defa bi tanesine canlı şahit oldum ve gözlerime inanamadım.

otobüste giderken ön tarafımda oturan çocuğun telefonunu net bi şekilde görebiliyordum ben de baktım. çocuk instagramı açtı ve takip ettiği kişilerin storylerine bakmaya başladı. chivas alkol şişesi paylaşan birisinin storysinde durdu ve başka bir uygulama açtı, o uygulamaya storyi paylaşan kişinin kullanıcı adını girdi ve sanırım oradan adamın hikayesindeki fotoğrafı indirdi. daha sonra bi baktım çocuk aynı görseli kendi hikayesinde paylaşmak için alakasız bir konum etiketi koyup müzik seçimi falan yapıyordu ahahaha

olm olmadığınız birisi gibi davranmaktan hiç mi utanmıyorsunuz :d :d
  • norveç'te artık belediyelerin bütçe ve faaliyetlerini belirleyen bir turist alışkanlığının sebebi.

örnek1: norveç'te ücra beldelerde yapılan dünyanın en uzun taş merdivenleri norveç/#155303609

örnek2: norveç'te fotojen dağ yollarının instagram yüzünden artan trafiği bakım gerektiriyor. haber
  • bu meret ayrılığı, küslüğü, üzgünlüğü, sevinci anlıyor arkadaş.
    aramaya falan bakmıyor düşünce okuyor resmen.
  • ego coplugu.
  • arkadaşlar bir sorum olacak bilenlerden destek alabilir miyim?
    2-3 hafta öncesine kadar insagram da takip edilen kişiler daima en yeniden eskiye doğru sıralanıyordu. aynı şekilde diğer hesaplarda da bu sıralama en yeniden en eskiye doğru görünüyordu.
    bu özellik değişmiş ve eski haline getiremiyorum (sıralamayı kendi hesabımda tabiki yapıyorum, ama diğer hesaplarda en yeni üste gelmiyor eskisi gibi).
    bilen var mıdır?
  • profili açık olan bazı kızların storylerine bakıyorum bazen. önerilerde çıkıyor ya da birinde görüyorum vs. sonra engellendiğimi fark ediyorum.
    nasıl bu kadar paranoyaksınız. bu kadar paranoyaksanız neden profiliniz açık. storyinize baktım diye kafanızda kurduğunuz senaryo nedir.
    dünya sizin etrafınızda dönmüyor.
    birden fazla kadında aynı durumu fark ettiğim için şaşkınlığımı yazma gereği duydum.
  • hiçbir standartı olmayan. 1 tane fotoğrafı hikayede paylaşma süresi 2 saat olan boktan uygulama.
  • aşağıdaki paragrafta bahsolunan "bağzı insanlar"ın doğal yaşam alanı.

"bazı insanlar zorlanma sonucu içine düştükleri sıkıntılı durumlarda, her işleri yolunda gidiyormuşçasına davranma eğilimi göstererek kendilerine ve çevrelerine karşı mutsuzluklarını belli etmezler. anksiyete ve çöküntü duygularını hafifletmek amacıyla birçok insanın zaman zaman kullandığı bu yadsıma yöntemi, bazı kişilerde süreklilik kazanabilir. böyle bir insan, çöküntü duygularının bilinç düzeyine çıkmasını engellemek için kendisine ve çevresindeki kişilere sürekli olarak mutluluğunu kanıtlama çabasındadır; ancak bunun karşılığını gerçek benliğine tümden yabancılaşmakla öder."

engin geçtan, psikanaliz ve sonrası
hesabın var mı? giriş yap