• telefonunu çin kerhanesine çevirmek isteyenleri üzen durumdur.

(bkz: çin kerhanesi)
  • iphone'lara eklendigi zaman cag degistiren bir ozellik olarak lanse edilecek olan isigin eksikligidir.
  • oha harbiden yokmuş lan ahahahah. oğlum nasıl olmaz lan şaka mı bu? bu telefonun tuğladan ne farkı var birisi açıklayabilir mi? şimdi ayfon kullanan arkadaşlarıma sordum ve teyit ettim az önce aldığım bir haber, %100 doğru hakikaten yokmuş bildirim ışığı.

verdikleri cevaplar da aynı "hiç gerek duymadım valla öyle bir şeye" hiç değişmez cevapları hep aynı bu ayfon sevdalılarının. kanka telefonla arama yapılamıyormuş? gerek yok ki kanka ben hep mesaj atıyorum zaten. kanka telefonda hesap makinesi yokmuş? gerek yok kanka beynimden hesaplarım ben.

telefonumun bildirim ışığının renginden hangi mecradan ne geldiğine kadar bir çırpıda telefonu hiç elime almadan ön bilgi sahibi olabiliyorum. bu nasıl bir konfor farkında mısınız? olsun kanka çok stabil amk ahahah. vay anam vayy sen kalk 10.000 tl para öde ve telefon ekranını uyandırmadan bildirim geldiğinden haberin olmasın.

bak aynen burdakiler de aynı her şeyi sineye çekebiliyorlar. "ya evet bu bir eksiklik, olsaymış iyi olurmuş" diyemiyorlar. markanın tutsağı olmak böyle bir şey işte. ayfon xx full+full plus gold platinium sunroof makyajlı kasa çıkarsa ve sim kart üzerinden arama özelliği olmasa ayfoncular der ki "olsun ya skype üzerinden falan ararız nolcak." vallahi de derler billahi derler.

her zaman söylüyorum akp zihniyeti = ayfon zihniyeti. ölmek var dönmek yok.

aynen kardeşim ben her gün virüs temizliyorum telefondan. android virüsten geçilmiyor her gün internet bankacılığımı boşaltıyorlar. icloudları hacklenip suratlarına boşalmalı fotoğrafları sergilenenler anroidcilerdi zaten. aynen devam kardeşim.
  • neden olsun?
  • iphone'da yoksa, muhtemelen birkaç yıl sonra diğer telefonlarda da olmayacaktır. detaylı örnekler için bkz:
    harici anten
    tuş takımı
    fm radyo
    çıkarılabilir batarya
    sıfır telefon kutusundan çıkan data kablosu

vs.

edit: anten için çok mesaj aldım. tabiki ilk antensiz telefonu apple üretmedi. hatta ilk dokunmatik telefonu da apple üretmedi. burada kastettiğim şey, apple'ın bu işlerde hep ileri görüşlü ve öncü olması. zamanında herkes "sd kart girişi olmayan akıllı telefon mu olur" diyerek apple'ı eleştirmişti. ama adamlar ısrarla icloud teknolojisinin üstünde yoğunlaştılar ve şimdi neredeyse hiç bir telefonda sd kart girişi yok. hemen herkes bir şekilde bulut teknolojisi kullanmaya başladı.
    dünyada şu an müthiş rekabetçi bir ortam var. herkes bir şeyler üretiyor satıyor. ama asıl önemli olan bir şey üretmek değil, farklı bir şey üretmek. üretici olduğun alana yön verebilmek. ve sevsekte sevmesekte apple bu akıllı telefon piyasasına çok etkin bir şekilde yön veriyor. adamlar gerçekten diğer firmalardan en az 10 yıl daha ileride. arge'ye önem verdikleri çok belli. nitekim son yıllarda yıldızı en çok parlayan firma apple oldu.
  • yahu kardeş hepsi tamam da benim telefonuma virüs giremiyor.

banka işlemleri yaparken lan acaba demiyorum.

satın aldığım şey de bu huzur.

tamam sizinki daha iyi daha güzel.

fakat niye sidik yarıştırıyorsunuz? neyin sidiğini yarıştırıyorsunuz?

tanım: iphone kullanıcıları tarafından aranmayan özelliktir.
  • androidi bırakıp iphone’a geçtiğimde eksikliğini en çok hissettiğim özelliktir
  • "telefonuma virüs girmiyor"

(bkz: cahilim demenin farklı yolları)

edit: 48 beyinsiz de bunu beğenmiş.

edit2: https://eksiup.com/be3ac91e0476 bakın sözlükte böyle insanlarla muhattap oluyorsunuz. çok bir beklentiniz olmasın. adama bilmediğin konuda konuşma diyorum 3 sayfa mesaj yazdı. bilgisayar mühendisiyim diyorum, yazma diyorum yazdıklarına bak. sözlüğe alırken ne zeka testi, ne de bilgi testine sokuyorlar. iphone sahibi olmayı pozitif prestij olarak gören bu cahillerle muhattap olmaya gerek yok.
  • çentikten dolayı şarj yüzdesini göremeyip sorun etmeyenlere bu ince detayları anlatamazsınız. bildirim ışığı lazım. telefon masadayken bir bakışla arama mı var mesaj mı var ellemeden görüyorum. ışığın rengini de programlar için ayrı ayrı değiştirebiliyoruz. 3 senedir android'deyiz virüs girmedi, bankam falan da boşalmadı. telefon çin kerhanesi mi diyenler olmuş. iphone x de önde yanıp sönen flaş çin kerhanesi değil türk kına gecesi mi.
  • of farfara farfara diye yanan ışık duyma konusunda sorun yaşayan insaları düşünerek yapılan bir olay olduğunu bilmeyen kamiller tarafından eleştirilen olay
hesabın var mı? giriş yap