• faşizmin kitabını bestelemiş ozan.
    ermeni vadandaşlarımız hakkında kullanılan ifadeden dolayı şarkısının tck 301'inci maddeden yargılanması gerektiği tüm türkiye tarafından düşünülmektedir.eminim.
    ayrıca hristiyan vatandaşlarımızın tümüne de negatif gönderme vardır. ben türkiye 1915inci bölge bağımlı milletvekili adayı olarak meseleyi meclisin gündemine taşıtacağım.
    karadenizin hırçın dalgalarına havale ediyorum bu zihniyeti.
  • (bkz: ismail tirt)
  • fantastik eseri plan yapmayin plan hakkinda "şarkıda geçen ogün ve yasin kelimelerinin hrant dink cinayetiyle ilgisi yok. karadeniz’de oynanan oyunlara dikkat çekmek istedim'' demis ....(cumlenin burasinda baya uzun takildim) kisi.
    http://www.milliyet.com.tr/…/09/16/son/sontur13.asp

neden herkes yanlis anliyor anlamiyorum. horon var mesela. muzikte de bu son derece belirgin. horon'a dikkat cekmek istiyor. horon bildiginiz gibi karadeniz'de oynanir.

ben de turut'un dikkatini akla, izana, horon sozcugunden baslayarak koklerine, sonra o koklerden baslayarak butune, sonra eger hala toplayacak dikkat kaldiysa en yakin aynaya cekmek isterim.

bir tanim daha vereyim, ta ilk ciktigi gunden beri cigligiyle, olmamisligiyla, samimiyetsizligiyle, uzerine bir turlu oturmayan o imajiyla, ve kimse olamayanlarin biri olma arzularini raf omru uzatilmis spamlerle besleyen o tuhaf ulkuye bagliligiyla hic ama hic haz etmedigim, bu haz etmeyisimle bugun tekrar kendime bir 'aferin lan fitfit kedi oldun olali bu kacinci fare tutusun' cektiren muzik tuccari.
  • sedat peker için yazdığı dizeleri görünce, suçlu ve suçuyu övme suçunu öncedende işlemiş olduğunu gördüğümüz, şey.

reis reis deyiler, tam hemşeri canlısı
    yirminci asrın lider delikanlısı
    haksızları susturur, haklıyı konuşturur
    türkiye'ye yan bakan düşmana kan kusturur
    dinle 'reisim', dinle türkülerim sanadır
    kapitalisti sevmez, garibandan yanadır
    fakire yardım ettin aç olanı doyurdun
    susmuştu karadeniz sesimizi duyurdun
    bu reis bizim reis adaleti tertemiz
    bu reisin peşine yürüsün karadeniz
    karadeniz uşağı hem delidir hem veli
    kendi 'ondörtlü' taşır anası 'barabelli'
  • (bkz: ön insan)
  • "her karadenizli'nin sevimli olduğu kanısından yola çıkarak sahnelere itilmiş, epeyi de ilgi görmüş bir şaka, ismail türüt."
    (bkz: yıldırım türker)
    http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=233128
  • plan yapmayın plan isimli "şey"i nedeniyle sözde ozan arifle birlikte hakkında soruşturma başlatılan sözde karadenizli:

kaynak: milliyet
    http://www.milliyet.com.tr/…/09/17/son/sontur35.asp

istanbul cumhuriyet başsavcılığı, türkücü ismail türüt’ün "plan yapmayın plan" adlı şarkısı ile bu şarkıya yapılan ve youtube’de yayınlanan video görüntülerine ilişkin soruşturma başlattı.
    aa muhabirinin aldığı bilgiye göre, istanbul emniyet müdürlüğünün ilgili birimleri, basında yayınlanan haberler üzerine söz konusu video görüntülerine ilişkin kayıtları ve bu konudaki haberleri içeren bir dosya hazırlayarak gereğinin yapılması için istanbul cumhuriyet başsavcılığına gönderdi.
    istanbul basın savcısı nurten altınok da, konuya ilişkin 2 yönlü bir soruşturma başlattı. soruşturma kapsamında, bir yandan video görüntülerini hazırlayarak youtube’a sunanlar, diğer yandan da söz konusu şarkının sözlerinin suç unsuru taşıyıp taşımadığı inceleniyor.
    soruşturma kapsamında, sözleri yazan ozan arif ile ismail türüt’ün ifadelerinin alınacağı öğrenildi.
    bu arada, istanbul 1. sulh ceza mahkemesi de, youtube’deki söz konusu video görüntülerine erişimin engellenmesini kararlaştırdı.

tepki çeken klip

'plan yapmayın plan' adlı şarkıya uyarlanan, kime ait olduğu bilinmeyen ve bir süre youtube'da yayınlandıktan sonra kaldırılan, dink'in katillerine övgü niteliğindeki klip de tepki çekmişti.
    söz konusu klipte, "vatan satsa bir kişi anında biter işi" sözleriyle birlikte, suikast sonucu öldürülen gazeteci hrant dink ve katil zanlıları o.s. ve yasin hayal'in fotoğraflarının yer aldığı belirtilmişti.
    söz konusu şarkının sözleri ozan arif’e ait. şarkı ve klip, hrant dink'in ailesinin avukatlarının da tepkisine neden olmuştu.
    ismail türüt, "bu klip hiç yakışmadı. ben sadece karadeniz’de oynanan oyunlara dikkat çekmek istedim. o sözleri severek okudum, ozan arif’in eline bileğine sağlık. o sözlerinin bir kelimesinden bile rahatsız değilim" demişti.
    ozan arif de, "ben o destanda kimseyi kast etmedim" diyerek suçlamaları reddetmişti.
  • kendisi ve kankası ozan arif hakkında açılan soruşturmada şunlar sorulacak mıdır acaba:

-plan yapmayın plan adlı şarkınızda "ermenici olmak" sözüyle neyi kast ettiniz?
    -"bırakın çan çalmayı" sözüyle bu ülkede inanç özgürlüğüne inanmadığınızı mı anlatmak istediniz?
    -bu türkünün yer aldığı albüm hangi şirketten çıkmıştır?(ogün müzik)
    -söz konusu albüm şirketinden bugüne kadar kaç albüm çıkmıştır? (sadece 1 tane)
    -şirket ismiyle bir yerlere gönderme yapmak istediniz mi?
    -ermeni düşmanı mısınız?
    -ırkçı mısınız?
    -size rahatsızlık veren şeylerin şiddetle çözülebileceğine mi inanıyorsunuz?
    -karadenizde hiç kimse vatan satmıyorsa, diğer bölgeler vatan haini midir?
    -vatanı satmanın ölçütünü hangi zekanızla belirlediniz?
    -milliyetçi duygular piyasa yapmak için tahrik edilir mi?
    -bir gazeteye verdiğiniz röportajda "bu türküyü istedikleri yere çekebilirler, klibi görmedim ama yapanın da eline sağlık" dediniz mi?
    -aşırı tepki görünce çark edip "bu klip hiç yakışmadı. ben sadece karadeniz’de oynanan oyunlara dikkat çekmek istedim" dediniz mi?
    -karadeniz'de dönen oyunları çözmek size mi kaldı? teşkilatçı mısınız, mücahit misiniz, vatan kurtaran şaban mısınız nesiniz?
    -nedir bu gözlerdeki boşluk? neden siz ve sizin gibiler bu hayata bomboş bakıyorsunuz?
    -sizden kurtulmanın yolu nedir? sizden nefret etmeden yaşamanın sırrı nedir?
  • beni oldum olası milliyetciler sever, ülkücüyüm, ülkücü, arabımın plakası da mhp dir diyererk kendini savunmaya calısırken batmıs insandır, kücülmüs insandır, türkü dedigi laf söz zerzevatını karadenizin dualı agzı diye savunmaya calısmıs insandır. karadenizin dualu agzı, oruclu agzın carpsın seni de sürekli oynayan koca bedenin, ve görünmeyen boynun azıcık durulsun dedigimiz insandır. üzgünüm ki, bu adam yakın zamanda esra ceyhan a, petek dincöz e cıkacak, türküsünü gene ve gene savunacaktır.

(bkz: olmaz olsun böyle insan)
hesabın var mı? giriş yap