2506 entry daha
  • sanırım intihar için sebeplerimin ana kaynağı olacak sorun. yakınlarda avm de yok ki amk.
  • az önce müzmin işsiz arkadaşım moda sahilden beni aradı. zil zurna sarhoş halde saçmaladı ve kapattı telefonu. bu noktaya gelmeden bir şekilde bir yere kapak atılmalı bence. bu cidden çok kötü. direkt engellemek zorunda kaldım çünkü sarhoş insandan nefret ederim. şu noktaya gelmem ben mesela. yıllarca işsiz gezdim ama böyle salmadım kendimi.
  • o an için başınızı sokacak bir ev ve yiyecek bir lokmanız varsa en son dert edilecek şeydir çünkü süreç çok dinamik bin tane başvuru atarsın 6 ay kimse aramaz ama bir gün biri arar ve öbür hafta işe başlarsın.

kesinlikli bir süreye tâbi degildir yani üniversite sınavı, kpss, okul vb. gibi kaçıracağınız bir durum yok.

mezun olduktan sonra 2 kere 7 aylık işsizlik yaşadım ve gelirim sıfır liraydı. dert etmeyin ama işi nasıl arayacağınızı öğrenin, benden çok daha nitelikli insanların çalışabileceği bir firma ve pozisyondayım ama burayı koca bir dağı çay kaşığı ile kazar gibi geldim.
  • bir istatistikçi olarak işsizlik denilen mevzu tamamen bilimsel bir mevzu,azicik ucundan oyun teorisinede dokunur. tr'de bu durum ise tam yaşanan ile göre şekilleniyor.

issizligin yüzde 1 2 oldugu ilcelerde var.dogu'da iç anadolu'da nufusun yarisinin boş gezdigi yerlerde var.

issizlik konusunda en şansli illerimiz ; istanbul,ankara,kocaeli,gaziantep,mersin,adana,iskenderun,izmir ve kuşadasi antalya arasi sahil kesminin tamami en sansli illerimiz burada yasayan insanlarin iş bulmasi çok kolay.

gelgelelim yüksek nufusa karsin osb si zayif olan ve ulasim konusunda kiyida kosede kalmis turizmi olmayan illerde ise işsizlik ciddi problem.ilk akla gelen iller mardin,erzurum,sivas,malatya,elazig,bingöl,ağrı,muş,tokat,niğde istatiksel olarak insanlarin en çok sorun yasadigi iller.

bugun işsizlik yasayan bir kimse yavastan istanbul'da apart veya çok kisi bir arada konaklama gibi seçenekleri iyi değerlendirmeli.

işin bilimsel kismini geçip kendi şahsi dusuncelerime gelirsek.işsizlikten iş kurup kurtulan insanlarda var.yüksek dusunmeyin bir taksi plakasi ve bir fiat egea ile bu surecten kurtulabilirsiniz.(tabi bu iş kurma sayilmaz ama dusuk sermaye ile araci sinifina girip patronla calisan arasinda orta bir sinifta yer alirsiniz.) veyahut ufak bir dönerci dukkanida buna örnek gösterilebilir.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap