• bu durumu yazarken bile utanıyorum, ancak istanbul bilgi üniversitesi'nin kar etme politikası* yüzünden asla bir işletme, bir hukuk bölümü kadar okula para kazandırmadığı, kar ettirmediği; dolayısıyla da bu bölümler kadar saygı gösterilmediği, ciddiye alınmadığı bölümdür. ve yönetimin bu tutumundan ötürü öğrenciler de, öğretim görevlileri de mağdur olmaktadır. örneğin yönetimin aldığı bir kararla, okul açıldıktan bir ay sonra pat diye bir ders kapatılabilmektedir.

bölüme alınan kişi sayısı belli. eğitim verilen alanlar* ** dolayısıyla zaten diğer bölümler kadar kalabalık olamayacağı, olmaması gerektiği ayan beyan ortada. bu yeni olan bir durum değildi zaten. bir dersin açılabilmesi için, belirli sayıda öğrenci katılımı olması şartı tabi ki normal. ancak dönem bazında düşünecek olursak, 50 ve üstü sayıda öğrenci alan bölümler ile, maksimum 20-25 kişilik bir bölüme aynı şartları sürmek kadar saçma bir tutum olabilir mi? bir seçmeli dersin açılması için gereken sayıyı hukuk, işletme vb. kalabalık bölümler kolaylıkla sağlayabiliyorken, aynı sayıyı müzik bölümü kolaylıkla sağlayamıyor doğal olarak. bundan ötürü de bazı seçmeli dersler açılamıyor, veya bir süre sonra kapatılmak durumunda kalıyor. hem de zamanında özellikle sosyal bilimler ve sanat alanlarındaki bölümleri ile öne çıkmış bir okulun bunu yapıyor olmasından bahsediyorum. son yıllarda bölüm öğrencilerinin ve öğretim görevlilerinin gördüğü muamele malesef bu.

gerçekten değerli öğretmenleri bünyesinde barındıran, ancak yönetimin bu saçma tutumlarından ötürü zarar görmekte olan bölümdür.

edit:imla
  • bir zamanlar birlikte derslere girdiğim, farklı bir şey dinlesinler diye arşivimi akıttığım ineklerin şimdi hoca olduğu okuldur.
  • sitesinin girişi çok güzelmiş lan.
    notalar koyup kendi melodini yaratıyorsun. sonra istersen onu da paylaşıyorsun.

http://music.bilgi.edu.tr/#
  • bünyesinde yetişen müzisyenleri, öğrencileri tanıdıkça; "aman yarebbi çılgın bir nesil geliyor lan!" dediğim müzikal eğitmece kompleksi.
  • sene itibarıyla benim de kazandığım bölümdür.

(bkz: 2-1)
  • burs kontenjanını giderek düşürerek sevenlerini üzen bölüm.

(bkz: seven)
  • türkiye de yaşayan ve bir süre daha burada yaşamayı düşünen genç müzisyenler için büyük fırsat.....
  • burslu giriş sınavları için sıkı hazırlanmak gerekir!!!!!
  • müziği koridorlarında da öğreten yer. "futbol geyiği" (ki ben severim aslında) yapıldığını çok az hatırlıyorum.
  • gelecek sene itibarilye maalesef burs olanağının kalkacağı açıklanan bölüm,
    öss hadisesine gireşecek olan ,müzik okumak istemekteyim ya da (haliyle) 7 bin dolarım yok diyenler,amman diyim elinizi çabuk tutun.burs kalkmadan ne kadar adam gibi adam edinilirse kardır.bu arada bittabi,burssuz okuyan adamın müzisyenliğine bok attığımdan değil, güzel müzik yapan ve 7 bin doları olmayan çok fazla insan bildiğim için diyorum bunu da.atlanmasın hemen.
hesabın var mı? giriş yap