• ota boka başlık açmamak.

ben olamam mesela sonucu çıkıyor buradan ama durum bildiğiniz gibi değil. *
  • taze faca
  • herkese göre farklılık arzedebilecek, herkesin söyleyebileceği iki çift lafa konu olabilecek durumlar bütünü
  • sözlükçülere öğüt anlamındaki kurallardır. biz de ekleyelim

aramaya inanmak, başlık açmadan önce mümkünse yakın başlıkları bulup onları kullanmaya çalışmak
    (bkz: iyi yazar olma kuralları)
  • efenim, anketi ayrımsayabildiğini ifşa etme saplantısını bir yana bırakıp ciddi ciddi ben de katılıyorum ya şu akıntıya, diyecek bir şey bulamadım. ama hemen belirtmek ve kaçmak isterim ki; eğer ki söz konusu "sözlük" ile "ekşi sözlük" kast ediliyorsa, iyi bir sözlük yazarı olmak için bol miktarda kötü sözlük yazarı gerekmektedir. referans noktanız olmadan sıfat sahiplenmeniz mümkün olmayacaktır zira. bu noktada bir çelişki, karmaşa mevcut tabi ki. kötü sözlük yazarı miktarının artması, koyun olmayan bölgelerdeki abdurrahman çelebi popülasyonunun kantitatif değeriyle ilintili değişiklikleri hatırlatıyor insana. açıkçası bunca eften püften insan olunca piyasada, sanırım iyi yazar olmak kolaymış gibi gelmeye başladı ben de dahil olmak üzere hepimize. hepimiz kendimizi matah insanlar saymaya başladık bol keseden saçarak. bakın ben olayı bir miktar boka sardırdım, içinden çıkmaya uğraşmaktansa, girdiğim bok çukurunun sıcaklığını iliklerime kadar hissetmek istiyorum, siz gidin, ben gelenleri oyalarım. emine'ye selam söyleyin, beni unutmasın.

not:
    şimdi bugün listesine baktım da, genç dimağları yanlış etkileyecek subliminal bazı mesajlar geçiyor. bunların gerçeklik payı yoktur diye uyarmak istedim. bakın alt alta okuyorum:

· iyi bir sözlük yazarı olmak için gerekenler (15)
    · visa `…`
  • kendini gösterme isteği
  • icerisinde sozlugu bir irc kanali, icq ya da ikinci sinif bir forum gibi kullanmamanin da bulundugu gereksinimler dizisi.
  • eğer iyi yazarlıktan kastedilen görev adamı olmaksa,gereken tek şey sözlük formatına,onu kötüye kullanmadan,yani sözlüğü garbage entrylerle doldurmadan,uymaktır.yok ben sözlükte nam yapıcam,adıma tonlarca başlık açılacak diyrsa ilgili bünye,bu işlerin zorlama bir üslupla veya çeşitli kurallara uyarak olmadığını bilmelidir.(yani öyle olduğunu tahmin ediyorum en azından.)
    yine de ben kolaycıyım arkadaş diyenler için
    (bkz: sozlukte ilgi çekme teknikleri)
  • - sosyomat üyesi olmak
    - deviantart sayfası sahibi olmak
    - bir oturuşta 15 kedi sevebilmek [default]
    - last fm sayfası sahibi olmak
    - teoman'a gıcık olup şebnem ferah'ı sevmek
    - badilere abartılı methiyeler düzebilmek
    - toplumsal her türlü olaya genel bir huzursuzlukla yaklaşabilmek
    - eski sevgilinin herdaim hastası olmak [upper intermediate]
    - kedi sevgisinden ülser olmak [advanced]
    - kedi idrarı içmek [expert]