• model jbl resmi sitesinde bulunmamakla birlikte satışta olan enteresan ürün. jblt500bt çakma olma ihtimali olabilir mi diye düşündürmüyor değil.
  • üretimi ve türkiyeye gelmesinin üzerinden çok az zaman geçmiş olan, jbl tune serisinin yeni üyesi.

öncelikle tune 450'ye göre daha şık bir tasarıma sahip olması dikkatimi çekti. kafa bandının yastıklı olması uzun vadede güzel bir özellik, ayrıca önceki seriden farklı olarak gürültü azaltma özelliği olması da önemli bir avantaj.

şu an black friday indirimleri sayesinde 300 tl civarına rahatlıkla bulunabilir.
  • amazon türkiye'de bir satıcıdan aldığım f/p ürünü.

ses düzeyi doyurucu. dışardan gelen sesleri, müzik açmasanız bile izole ediyor. kulakları ağrıtmayacak kadar sıkarken, aynı zamanda kafadan düşmeyecek kadar mukavemet uyguluyor. takıp yarım saat yürüyüş yaptım kafamda titremedi bile. baslar doyurucu.

10 üzerinden 8. fiyata göre puanlama yapacaksam 10/10. ayrıca amazon'a ve aldığım satıcıya da hayret ettim çünkü 12 saatte falan elime ulaştı.

edit: herkes almış lan keşke övmeseydim bu kadar. trende, otobüste, sokakta ve her yerde karşıma mavi jbl'ci çıkmaya başladı.
  • black friday’den 298 liraya aldığım kulaklık. sesi ve konforu gayet yeterli. özellikle spor yaparken çok kullanışlı oluyor.
  • bugün aldığım kulaklıktır. apple watch ile müzik dinlemek için aldım. ilk izlenimim uzun süre gözlük bile takamayan biri olarak 3 saattir kullanmama rağmen herhangi bir olumsuzluk yaratmaması. ses kalitesi olarak tatmin edici, izolasyon üst seviyede. tek hoşuma gitmeyen şey apple kulaklığı mac ile kullanırken apple watchtan çok daha iyi kalite almam.
  • dün itibariyle beyazını aldığım kulaklık. bağlantı hızı iyi, bluetoothu açar açmaz hemen bağlandı, ses kalitesi bluetooth kulaklık için gayet iyi ama bana bass yetersiz geldi, üst kısma yastık eklenmesi çok iyi olmuş fakat kulaklıkta müziği durdurma tuşu var sadece, ileri ya da geri gidemiyorsunuz, keşke bunları da koysalarmış. çok büyük beklentileriniz yoksa alın ama yürüyüş yaparken filan bi garip geldi ya kocaman kulaklık kafada ve son olarak pek de lazım değilmiş yani

edit: ses tuşlarına 2sn basmak ileri geri yapmak için yeterliymiş, uyarı için teşekkürler

edit:yalnız bu kulaklıkla vidyo, film filan izlenmez zira ses kesildiği an kulaklıktan hafif bir cızırtı geliyor. müzik dinlerken duyulmuyor ama onun dışında bu ses hep arkadan geliyor,daha önce bluetooth kulaklık kullanmadım diğerlerinde de aynı durum var mıdır bilemiyorum. sadece müzik dinlediğim için benim açımdan bir sorun olmadı. bir kaç kişi sorunca eklemek istedim.
  • hayata tutunmama sebebiyet veren cihaz. aslında bu kulaklık modelinden daha iyi kulaklıklara da sahip oldum fakat uzun süredir kulaklığım bozuktu ve bir kulaklığa ihtiyacım vardı. aylar sonra bu kulaklığı aldım kendime. bir beats değil fakat basları yine de fena değil. beats’e göre en büyük avantajı kulağı çok sıkıştırmaması. beats kullanırken kulaklara çok fazla baskı yaptığından kıkırdaklarım genelde uzun süreli müzik dinlemelerde ağrırdı fakat jbl’de böyle bir sorunla karşılaşmadım. beats kulağa baskı yapan bir kulaklık olduğu için aynı zamanda terletiyordu fakat jbl’de böyle bir sorun yok. gayet katlanabilir hoş bir yapısı var. kolayca mont cebinde taşınılabiliyor. beats’e göre yine bu konuda önde. sadece ses kalitesi olarak bas konusunda eksikleri var. bu da biraz beats ve jbl versusu oldu. hiç düşünmeden bu kulaklığı satın alabilirsiniz. zaten piyasada kablosuz kulaklık sahibi insanların %85’i bu kulaklığı kullanıyor. (kaynak: elf gözlerim) fiyat performans olarak en iyi sonucu alabileceğiniz kulaklıklardan biri.
  • amazondan sepetime ekledim. iş yoğunluğundan alamadim. 4 gun sonra bir baktım fiyatı neredeyse 100 tl indirime girmiş. eee zaten alacaktım. aldım gitti. neyse gelelim kulaklığa. ben mavi rengini aldim. müzik kalitesi baslar gayet yeterli. en sevdigim 2 özelliği kafadaki yastıklar ve dışarıya minumum ses veriyor olması. kablosuz olması da ayrıca rahatlık sağlıyor. orta segment kablosuz kulaklık arayanlara tavsiye ederim.

edit:imla
  • yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum ve gayet f/p ürünü. müzik işiyle uğraşmıyorsanız ses seviyesi gayet yeterli ve dışarıya herhangi bir rahatsızlık vermiyor. üstündeki tuşları da işlevsel. şarjı da uzun süre gidiyor. çok pahalı olmasın ama elimde de patlamasın diyen arkadaşlara tavsiyemdir.
  • kulak üstü bluetooth kulaklık kategorisinde jbl tarafından üretilen "kötünün iyisinin bir tık üstü" diyebileceğim kulaklık.

emsali olan birçok kulaklıkta olduğu gibi bunda da, şarkıları ileri/geri almak için ses açma ve kapatma tuşları kullanılıyor. yani bir sonraki şarkıya geçmek için "ses +" tuşuna iki saniye basılı tutulması yeterli.

maksimum pil süresi 16 saat.
    bir tık altı sayılan sony wh-ch500 modeli 20 saat misal ama jbl'de hızlı şarj özelliği var. 5 dakika şarjla 1 saat, 2 saat şarj ile 16 saate kadar müzik dinleyebiliyorsunuz.
    sony 4 saatte tam şarj oluyor.

koca kafalar ve kulaklıklar için değil.
    ama merak etmeyin bu sınıfın hepsi için geçerli. sadece bazı modeller daha uzayan taç kısmına sahip. onun dışında pedlerin büyüklükleri birçok modelde aynı. kulak çevreleyen modeller daha iyi bu konuda.
    dengeli bir ses sunuyor. yine de ekolayzer uygulaması kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyorum.
    son sese kadar açarsanız basslarda dağılma olması kaçınılmaz.

aliexpress gibi sitelerden f/p canavarı kulaklık sipariş etmeyecekseniz, ülkemiz piyasasında şu an parasına göre alınabilecek en ideal kulaklık diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap