• doğrudur. itiraz eden kadınla iddia'ya girerim. 1 ay ınstagramı silemez.
  • kesinlikle katıldığım önerme. daha geçen gün yakın bir arkadaşım; bir yerlere gezmeye gidelim, instagrama koyacak fotoğraf kalmadı diyerek beni şaşkına çevirince anladım bu durumu.
  • ukraynada sahilde şahit oldum. önümde kız vardı denize yakın şezlongda. salatası geldi, salatayı aldı denizi arka planda bırakacak bir sürü pozlar dudak büzmeleri vs yaptı, sonra salatayı kenara koydu yüzmeye gitti, yemedi lan salatayı. ibretlik mal.
  • +1'imle katıldığım tespit gibi tespit.

ayrıca (bkz: black mirror 3. sezon 1. bölüm)
  • sadece yeni evlenmiş kadınlarla sınırlı olmayan durum. ben de bu durumun üniversiteye giden kadınlarına maruz kalıyorum sosyal medyada. her gün sayısız hikaye paylaşımı ve bu tür kızların sıradanlaşması başka bir seviyeye çıktı. şimdi bir örnek vericem. ankara'da yaşayan ortalama üniversite öğrencisi kız profili:

- eymir'de bisiklete binerken fotoğraf

- güzel mekanda masada şarapla çekilmiş fotoğraf

- tatilde denize karşı götü kameraya verip çekilmiş fotoğraf

- starbucks'da çekilmiş fotoğraf

- yakınının düğününe gidildiğinde( kaliteli düğünse tabi) mekanın güzel bir yerinde fotoğraf

- bir adet grafitinin önünde fotoğraf

- seğmenler park'ında sandalyede otururken fotoğraf

edit: geç gelen imla
    - yabancı ülkeye gidilmişse en az 3 fotoğraf

- yakın arkadaşın doğumgününde iyi ki doğdun bebeğim temalı fotoğraf

- kendi doğum gününde herkese teşekkür edilen fotoğraf.

bakın daha hikayelerden bahsetmedim. kızlar gerçekten bokunu çıkardınız.
  • "biz bunları hep ayetlerde anlattık"

(bkz: black mirror)
  • olay kadınların instagram için yaşaması değil toplumun topyekun gösteri toplumu haline gelmesidir. akla (bkz: araba sevdası)ndaki bihruz beyi getirmiştir.

"bihruz bey her nereye gitse, her nerede bulunsa maksadı görünmekle beraber görmek değil, yalnız görünmek idi."
  • sanki ilk makarnayı o yiyor ilk kahveyi o içiyor ulan herke yapıyor onu insanların geldiği son nokta kendimi şanslı görüyorum çünkü seçimimi böyle aptal etiketlere ihtiyaç duymayan birisinden yana kullandım.
  • evet vardır böyle bir şey. bir ara ben de biraz sarmıştım. fakat şimdi iyiyim. ama şunu anladım ki çok yoğun olduğunuzda fotoğraf beğenecek kadar bile vaktiniz olmuyor. bence instagrama sarma olayı tamamen vakit bolluğundan ve bence biraz mutsuzluktan. instagramda çok fotoğraf paylaşanları artık böyle görüyorum. velhasıl, doğru yolu bulmak güzel.
  • reklam için yaşıyorlar. hepimiz biliyoruz ki reklamlar da bir ürün olduğundan fazla nitelikli gösterilir. aynısı instagram için yaşayan kadınlarda görülür. olduğundan daha iyi göstermeye çalışır kendilerini. anı yaşayamazlar, fotoğraf koymak için gezerler ya da bir aktivite yaparlar.

bazı hanımefediler vardır ki, çok güzel olmalarına rağmen, güzel bir hayatları olmalarına rağmen kendi fotoğraflarından çok beğendiği manzara, obje vb. şeylerin fotoğraflarını koyarlar. candır onlar.
hesabın var mı? giriş yap