• kadınların çoğunda, öyle ya da böyle kendini gösteren yeteneklerdir. çoğu bunların özel bir yetenek olduğunun farkında değildir. aslında hiçbiri değildir diyebilirim. gereksiz arıza çıkartmaktan tutun da. kafasında dolaştırdığı tilkilerin kuyruklarını birbirine değdirmemeye kadar varan bu yetenekleriyle, her biri önlerinde eğilip şapka çıkartılacak kadar yeteneklidir.

ha! bu arada. her türlü börtü böcekten korkup da. suyun kaynama noktasında hazırladıkları ağdaya dayanabilmeleri de ayrı bir tartışma konusudur.
  • gözleriyle karşısındaki erkeğe yön verebilmek ama kocaman açılmış gözler veya kısılmış/çekilmiş gözler.
  • özellikle anne olanların, evlatlarının ruh halini tek bir kelimeden anlayabilmeleri.

anne: alo.
    dae: alo anne nasılsın?
    anne: ne oldu? neyin var?
    dae: bir şeyim yok anne. nasılsın?
    anne: iyiyim. ne oldu lan söylesene.
    dae: anne saçmalama. bir şey yok. nasıl gidiyor?
    anne: lan...
    dae: terk edildim.
  • başta schopenhauer olmak üzere, anlayamamaktan ötürü bazen kadınlara gıcık olmamızı sağlayan ,manaya ihtiyaç duymayan hareketlerdir,büyülerdir (kadın mükemmel birşeydir o ayrı).en önemli güçleri hemen hemen hepsinin süper bi hayatımız var ama sen bunun için bok girersin izlenimi vermesidir.hemen geçen yaşadığım bir anın beynimde yarattığı şeyin bir kısmını aktarayım.
    ...ben ona bakarken,o sırada kız ise cep telefonunu çıkarmış "cnmm" la başlayan bi mesaj yazıyordu galiba.ondan sonra ki mesajda da "tammm" yazıp endamım yeter diyerekten çok güzel bir yerlere,benim hiç bilmediğim çok pis eğlenceli herkesin coştuğu ütopik bir mekana gidecekti.orda herşey beleşti ve tüm kızlar çok güzeldi.beni bulmazdı böyle şeyler.en gıcık kaptığım da en sıkkın anımda aklıma gelen" ulan millet eğleniyo da beni çağırmıyolar mı yoksa" düşüncesiydi ki bu da o sırada aklıma gelerek tüm düşüncelerimin temeli oldu(kızı tanımıyordum ama aklıma kendi kız arkadaşlarımın da çok pis eğlendiği düşüncesi geldi).tüm kızların süper yaşamları vardı,herkes bir şeyleri görev misali itinayla yapıyor ondan sonra vaad edilen o muhteşem hayatlarına ara verdikleri yerden devam ediyorlardı.özellikle güzel kızların böyleydi.niye böyleydi?bense birazdan bişeyler içip metrobüs-metro-eve kadar yere bakarak yürüme üçlemesini yapacaktım.bazı günler markete de uğrayıp dörtlüyorum,bişeyler alıyorum gereği yokken.
  • 40 yıl aralıksız konuşmak
  • (bkz: #16625425)
  • toplum içinde hiç çaktırmasa bile, gözlerden uzak yerlerde sinsice diyet yapan hemcinsini gözünden şıp diye anlamak.
  • her durumdan haklı çıkabilme yetenekleri, bir şekilde haklı çıkarlar ve sonrasında işin ilginci kendinizi gerçektende suçlu hissetmeye başlarsınız ve suçlu olduğunuza inanırsınız.bu fiziğin açıklayamayacağı bir şeydir yani doğa üstüdür.
  • duşunu al, bakımını yap, sacını yap, dört kıyafet dene birinde karar kıl,makyajını yap,ayakkabını kıyafetine uydur.
    çantanı ayakkabına uydur.
    ve işe geç kalma.
    doğaüstü yetenek değilse,ben çay demlerim ev arkadaşlarıma veririm arkadaş.
  • zaman zaman koca bir cinsin kendini beyin yerine başka organlarıyla idare etmesini sağlayabilmeleri. *
hesabın var mı? giriş yap