• adam olmayanları, adam olanlara tercih eden kadınların yaptığı şey. (bkz: kadınların efendi adam yerine piç tercihi)

kriter kişilik değil de para olunca haliyle para bitince kişiliği yontmaya çalışıyorlar o da pek mümkün olmuyor
  • kadınların erkekleri adam etmeleri her zaman gerçekleşmeyen bir durum olsa da, adam etmeye çalışmaları çoğu ilişkinin -fiilen olmasa da ruhen- bitiş sebebidir. otorite kurmaya çalışan kadın erkeğe hayatını cehenneme çevirir, sonra da o ilişkiden hayır gelmez.
  • olmayan ya da en iyi ihtimalle maksadını aşan hede. ayrıca (bkz: düşüyor mu böyle)
  • kadınlar değil bir kadın adam eder.
  • yav he he!!! kadınlar erkekleri adam ediyor!
    ulan bende öyle bir karı var ki adamlıktan çıktım hayvanlaşmaya başladım.

bakın kadınlar size söylüyorum; evlendiğiniz erkeği değiştirmeye çalışmayın. zaten karakteri ve kişiliği oturmuş erkekleri kendinize göre yontmaya çabalarsanız eskisini mumla ararsınız.
  • kimi kadın erkeği ateşlere atıyor, diğeri çıkartıp buzlu suya sokuyor bu döngüden ruhen ve kalp olarak canlı çıkarsanız çelik gibi oluyorsunuz.
  • adam etmekten pek cok kisinin anladigi uzerinde baski kurmak ve hayatini kisitlamak anladigim kadariyla... durum aslinda bundan biraz farkli.

sevgilisi olmasi bile gerekmez, kadin arkadaslari (hakikaten sadece arkadas) ve kiz kardesi olan erkekler, olmayan erkeklerden 10-0 onde basliyor yetiskinlik hayatlarina. cunku uzulerek soyluyorum surekli erkek erkege takildiginiz zaman gercekten bir sigira donusuyorsunuz sevgili beyler. kadinlarla surekli etkilesimde olmak erkeklere merhamet ve empati becerilerini kazandiriyor.

sadece iliski anlaminda bakacak olursak da, yine uzulerek soyluyorum en azindan yasadigimiz cografyada erkeklerin buyuk bir kismi ne yasadigi alana ne de kisisel temizligine ve duzenine yeterince ozen gostermiyor. dunya genelinde kadinlarla kiyaslandiginda pasaklisiniz, ama bu bizim cografyada cok daha yuksek bir oranda oyle soyleyeyim. hayatinizda bir kadin oldugu zaman, iliskinin baslarinda ona daha iyi gorunmek icin, sonraki asamasinda da artik bir nebze aliskanlik haline gelmesi (ya da dirdirdan kurtulmak icin de olabilir tabi) sonucu bu konuda kendinizi gelistirmis oluyorsunuz. benim en yakin arkadaslarimin cogu hep erkek, ve onlarda bu degisimi kac kez bizzat gordum.

kisacasi bazi konularda azicik degismekten de zarar gelmez.
  • kadın erkeğin değişeceğini zanneder; ancak değişmez.
    erkek kadının değişmeyeceğini zanneder; ancak değişir.

bütün genellemeler hatalı olmakla birlikte hakikat. erkeğin eğitilebilirliği dişininkinden düşük. kadınlar kendilerine bakıp yapabilecekleri konusunda iyimser düşünüyorlar; çabalıyor, kısmen de başarıyorlar. zaten anaları da biraz uğraşmış oluyor öncesinde; gerçi memlekette bu eğitimi olumlu olarak kendi ilişkisinde kullanabilir şekilde dönüştürebilen kadın oranı yüzde ellinin altındadır tahminim.

not. ciddiye almayınız.

(bkz: klişe)
  • meriç ilan edilmeyeceksek katıldığım önermedir. bir takım doğruların kadınlar tarafından erkeklere öğretildiği bir gerçek. farklı bakış açısının bizi farklı bir yola soktuğunu da varsayarsak kadınların erkekleri çekip çevirmesi gayet olağandır.
  • adam etmekten kasıt alıp başka biri haline getirmek, kişiliğini değiştirmek değil. düzendir. anne olur, sevgili olur, kız kardeş olur eğer bi erkeğin hayatının ortasında bi kadın varsa erkek insanı biraz daha temiz, bakımlı ve yüzüne bakılır oluyor. gece içmesi, sabah kusması düzene giriyor, giyimi güzelleşiyor, insana benziyor.

bi toplantıda iş arkadaşımın performans değerlendirmesi yapılırken fazla eleştirilmesi üzerine "ona bi kadın lazm, ondan böyle, aslında çalışkan çocuk" demişligim vardır. herkes de bu seçkin ve sıradaşı analizimden ötürü beni tebriklere boğmuştu. çünkü öyle.

kadın-erkek her daim etkileşim halindedir. sosyal hayatta erkek kadına makro faydalar sağladığı gibi kadın da erkegi detaylar ve mikro konularda eğitir. evli erkeklerin diğer kadınlara çekici gelmesinin sebebi de budur. inkar etmek bu gerçeği değiştirmez.lol
hesabın var mı? giriş yap